PDA

View Full Version : سوال: کار با vsroll در فرم

ali_mo7670
جمعه 04 شهریور 1390, 14:01 عصر
با سلام
دوستان من یه فرم دارم که خیلی شلوغه و اینکه خیلی بزرگ مشکلم اینجاست که میخوام یه قسمت از فرم رو نشون بدم و بقیه فرم رو خود کاربر با vscroll ببینه ولی تا الان با این کنترل کار نکردم ونمیدونم چطور کار میکنه
یک سوال دیگه هم دشتم اینه که تا چه اندازه ای من میتونم توی فرم شی ایجاد کنم واونا رو ببینم ؟ایا محدودیت داره یا نه؟
مرسی متشکر.

محسن واژدی
جمعه 04 شهریور 1390, 14:37 عصر
با سلام

دوستان من یه فرم دارم که خیلی شلوغه و اینکه خیلی بزرگ مشکلم اینجاست که میخوام یه قسمت از فرم رو نشون بدم و بقیه فرم رو خود کاربر با vscroll ببینه ولی تا الان با این کنترل کار نکردم ونمیدونم چطور کار میکنه

سلام علیکم
برای قرار دادن scrollbar بر روی فرم بایستی از توابع api به این منظور استفاده کنید، البته میتوانید کنترل های فرم را در یک picturebox و نظیر این ها قرار دهید و توسط scrollbar، شی picturebox را به بالا و پایین حرکت دهید

یک سوال دیگه هم دشتم اینه که تا چه اندازه ای من میتونم توی فرم شی ایجاد کنم واونا رو ببینم ؟ایا محدودیت داره یا نه؟

محدودیتی ندارد

setroyd
جمعه 04 شهریور 1390, 14:40 عصر
یه picture باکس بزار رو فرم و تمام کنترلهاتو بزار داخلش که یه parent ثابت داشته باشن اون رو بزرگ بگیر و فرم رو کوچیک اون موقع با اسکرول picture box رو جابجا کن راه زیاده این یه نمونش بود بهت گفتم .

ali_mo7670
جمعه 04 شهریور 1390, 15:27 عصر
دوست عزیز متشکر
من میدونم که چی میگی ولی هر کاری میکنم انجام نمیشه میشه یک مثال واسم بزنی؟

setroyd
جمعه 04 شهریور 1390, 15:42 عصر
اره برات مینویسم ضمیمه میکنم .

setroyd
جمعه 04 شهریور 1390, 15:50 عصر
سعی کردم اینقدر راحت بنویسم که بفهمی و خودت به میل خودت تغییر بدی همش 3 خط کد شد . که ایون 3 خط یه خط هم حساب نمیشه

ali_mo7670
جمعه 04 شهریور 1390, 16:07 عصر
مرسی متشکرم