PDA

View Full Version : خواندن اطلاعات از دیتابیس و قرار دادن آن در قسمت جاوا

mehdi4467
جمعه 04 شهریور 1390, 18:15 عصر
سلام
من با یک کد میام مقادیر یک حدول mysql رو می خوانم و در یک select قرار می دم.
کد قسمت select به شکل زیر است.

<?php
for($n = 1; $n <= 14 ; $n++)
{
?>
<select dir="rtl" name="player_first<?php echo $n; ?>" onChange="sendToServerForPlayer(this.value);">
<?php
$result_player_first = $db->sql_query("SELECT * FROM billing_player WHERE team_id = '$team_id_first' ORDER BY player_name ASC " );
while($show_result_player_first = $db->sql_fetcharray($result_player_first))
{
$player_name = $show_result_player_first['player_name'];
$player_id = $show_result_player_first['id'];

$t = "<option value='$player_id'>$player_name</option>";
echo $t;
}
?>
</select>
<?php
}
?>

همانطور که می بینید در صفحه من 14 تا select دارم که هر کدام یک id می گیرند. به ترتیب player_first1 و player_first2 و الی آخر.
حالا من چطور این مقادیری که در یک select ریختم را به قسمت java انتقال بدم که بعد در یک آرایه بریزم.

object68
دوشنبه 07 شهریور 1390, 17:27 عصر
سلام، مقادیری که داخل select ریختین، به عنوان تگ های option شناخته می شن. به نظر من بهترین راه حل واسه اینکه بهشون دسترسی داشته باشین اینه که واسه تگ select یک آی دی بذارین. به با استفاده از دستور document.getElementById در جاوااسکریپت تگ select رو بگیرین. بعد از این کار به تمام تگ های داخلی آن با استفاده از دستور getElementsByTagName دسترسی دارین.

<select dir="rtl" id="player_first<?php echo $n; ?>" name="player_first<?php echo $n; ?>" onChange="sendToServerForPlayer(this.value);">

فقط کافیه یک آیدی برای تگ select بذارین. بعد دیگه می تونین با دستورات جاوااسکریپت تگ رو بگیرین و به اشیای داخلش دسترسی داشته باشین. بازم اگه خواستین کد کامل رو بذارین یا بخشی که مد نظرتونه تا با هم حلش کنیم...