PDA

View Full Version : گفتگو: درباره visual C# 2010 step by step نظر بدید.

beginner.c.sharp
جمعه 04 شهریور 1390, 22:39 عصر
با سلام
حدود 2ماهه یادگیری این زبانو شروع کردم.
از شما میخوام نظرتونو درباره این کتاب بدید.
قصد خریدش رو دارم.
همین نسخه فارسیش که انتشارات ناقوس چاپ کرده:
74428
کسی این کتابو خونده؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید.

gilas1368
جمعه 04 شهریور 1390, 22:57 عصر
به نظر من مي تونه براي آشنايي بيشتر و بهتر مفيد باشه اما از كتب و مقالات لاتين فراموش نكنين
در ضمن بهترين راه يادگيري نوشتن كد،رفع خطاها و ... ست.

اميدوارم اين نردبونو( منظورم نردبون ترقيه ) رو زود بالا بريد و هميشه موفق باشين

behnam-soft
جمعه 04 شهریور 1390, 23:07 عصر
به نظر من مي تونه براي آشنايي بيشتر و بهتر مفيد باشه اما از كتب و مقالات لاتين فراموش نكنين
در ضمن بهترين راه يادگيري نوشتن كد،رفع خطاها و ... ست.

اميدوارم اين نردبونو( منظورم نردبون ترقيه ) رو زود بالا بريد و هميشه موفق باشين
من هم با اين دوستمون موافقم، به نظر من يكي از بهترين روش ها هم همينه، مثلا در اول كار براي خودت اهداف كوچيك (برنامه هاي كوچيك) در نظر بگير و انجام بده و بعد كه دستت پر شد برو سراغ برنامه هاي بزرگ تر. در ضمن اگر كتاب ديتل كه مرجع هم هست اما براي سال 2005 بخوني هم بد نيست.
موفق باشيد.

linux
شنبه 05 شهریور 1390, 01:20 صبح
آموزش هر زبانی چند مرحله مهم دارد
1- اول از همه آشنایی با کامپیوتر کارکرد cpu و ram و ... وسیستم عامل و آشنایی با نحوه محسبات در مبناهای مختلف عددی ، دو و 8 و 16(این قسمت عمومی هست)
2-آموزش گرامر زبان برای زبانهای دستوری ما کلا سه مد دستور داریم، مقدار دهی، شرطی ، حلقه (اگر آشنایی به یک زبان دیگر برنامه نویسی داشته باشید ، یک هفته زبان جدید را فراخواهید گرفت)
3-آموزش شی گرایی و UML بطور کلی و نحوه پیاده سازی از شی گرایی در زبان موردنظر شما.
4-آشنایی با کتابخانه استاندارد همراه زبان در مورد سی شارپ آشنایی کلی با دات نت فریم ورک.
5- آشنایی با تکنیک های برنامه نویسی و متدها مختلف این قسمت به مرور زمان و در طول سالیان بسیار و با مطالعه روزمره حاصل می گردد.

miladkamalabady
شنبه 05 شهریور 1390, 02:24 صبح
راستش به نظر من کتابهای ناقوس اصلا به درد نمی خوره . من چند کتاب ازش خوندم اصلا ترجمه هاش در حدی نبود که به درد بخوره.

"Programmer"
شنبه 05 شهریور 1390, 07:15 صبح
من تازه #C رو شروع کردم و از همین کتاب هم استفاده میکنم و باید بگم که در بعضی موارد مجبور میشم به نسخه PDF (انگلیسی) مراجعه کنم. ولی مسئله اینجاست که برای 2010 گزینه بهتری وجود نداشت (حداقل با توجه به تحقیقات من) و البته اگه نگم همه, اکثر کتاب های ترجمه شده, اشکالاتی دارن. کلآ تو اینجور مواقع باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنیم. البته تا زمانی که بزرگترین اشکال, یعنی عدم تسلط خودمون به زبان انگلیسی رو برطرف کنیم

ya30ien2
شنبه 05 شهریور 1390, 07:58 صبح
من از کتاب آموزش گام به گام c#.net
مولف : عین اله جعفر نژاد قمی و رمضان عباس نژاد
استفاده میکنم
از نظر من خوبه