PDA

View Full Version : سوال: قفل نرم افزاری؟

_behnam_
شنبه 05 شهریور 1390, 00:01 صبح
سلام دوستان :لبخندساده:
میخوام واسه نرم افزارم یه قفل قوی بزارم که کرک نشه یا به آسونی کرک نشه
امکانش هست؟
کسی میتونه راهنمایی کنه

ممنون/

setroyd
شنبه 05 شهریور 1390, 00:17 صبح
اگه بخوای کرک بزاری اینم باید در نظر بگیری که اولین نفر که میخواد استفاده کنه باید کرکش رو بهش بدی و همینجوری دست به دست به همه میرسه !! ولی اگه نرم افزاری نوشتی که فقط میخای رو یه سیستم باشه و به اون سیستم دسترسی داری سریال cup رو به دست بیار با api و کاری کن فقط با این کد رو سیستم اجرا بشه مثلا اگه سریالش هست 3345jh6l8 با if بگو اگه این بود برنامه اجرا بشه .

ramzdar
شنبه 05 شهریور 1390, 09:10 صبح
هر کاری هم بکنی برنامت کرک میشه.
اگه یه کرکر، کرکر باشه و بخواد برنامه ای رو کرک کنه، میتونه و براش کاری نداره. اگه این کار شدنی بود شرکت هایی مثل EA و UbiSoft کاری میکردن که محصولاتشون کرک نشه.
همین Ubisoft برای بازی Assassin's Creed Brotherhood یه قفل فوق العاده پیچیده گذاشت. قویترین قفلی بود که من تا حالا شنیدم. Skidrow اومد سر یکی دو ماه کرکش کرد. بعدشم کرک رو تا اومدن نسخه اصلی بازی ارائه نکرد تا قفلشو عوض نکنن. تا بازی ارائه شد، کرکش هم اومد بیرون. ما که مدیون این SKIDROW هستیم. هرچی بازی داریم اون کرک کرده.

اما در حال حاضر بهترین راه برای جلوگیری از این کرک شدن برنامه اینه که برنامتو توی اداره ارشاد (درست نمیدونم اجنمالاً اینه: مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) ثبت کنی.

اما یه راه برای قفل گذاشتن اینه که شماره سریال یا هرچیز منحصر به فردی از یک یا چند قسمت سیستم بدست بیاری بعد با یه الگوریتم خاص یه کد تولید کنی.
هر وقت طرف برنامه رو توی سیستم نصب کنه، برنامه دوتا کد توی خودش تولید میکنه، کد مخصوص اون سیستم که به کاربر نشون داده میشه و کد فعالسازی، بعد از طرف درخواست کد فعالسازی میکنه. اونم مجبوره رمز فعالسازی رو از خودت بگیره. تو رمزی که برنامه بهش نشون داده رو توی برنامه فعالسازت وارد میکنی و رمز فعال سازی رو بهش میدی. به همین سادگی
یعنی چیزایی که نیاز داری ایناست:
* بدست آوردن شماره منحصر به فرد قسمت هایی مثل هارد و CPU و ...
* نوشتن الگوریتمی با استفاده از ادغام شماره ها
* قرار دادن این الگوریتم در بنامه اصلی و برنامه فعالساز برنامه اصلی

موفق باشی

ALIMAHDE54
شنبه 05 شهریور 1390, 09:30 صبح
با سلام و خسته نباشید . اگه میشه از اساتید چنین سورسی داشته باشن بذارن تا استفاده کنیم یا اگر کداشو بذارن یا راهنمایی کنن که خودمون بنویسیم .ممنون میشم از اساتید که زودتر راهنمایی کنن..:لبخندساده::لبخندساده:

محسن واژدی
شنبه 05 شهریور 1390, 14:33 عصر
سلام علیکم
تاپیک های زیر را بررسی کنید:
http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?66
http://barnamenevis.org/showthread.php?287570-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%82%D9%81%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1

محسن واژدی
یک شنبه 06 شهریور 1390, 06:55 صبح
همچنین مطالب موجود در تاپیک زیر:
http://barnamenevis.org/showthread.php?283735-Trial-%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D9%86

akbarg64
یک شنبه 06 شهریور 1390, 13:13 عصر
سلام دوستان.من یه فکری به ذهنم رسید اما اینکه چقدر این فکر درست باشه و قابل انجام رو نمیدونم.ویندوز سون رو دیدین؟؟؟؟؟موقع نصب همیشه 100 مگ به خودش اختصاص میده اگه نرم افزار ما هم مثلا 10 مگ به خودش اختصاص بده و یه جورایی غیر قابل دسترسی باشه اینجوری عالی میشه.حالا از دوستان کسی هست بدونه این کار شدنی یا نه یا اگه شدنی هست درصد لو رفتنش چقدره؟؟؟؟البته در اینکه کرک میشه که شک ندارم اما قصدم اینه که سخت تر کرک بشه.ممنون.

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 13:26 عصر
خوب این چه ربطی به کرک داره ؟!

akbarg64
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:07 عصر
خوب مثلا فرض کنید میخواهید تعداد دفعات اجرای نرم افزار رو در جایی ذخیره کنید.

Veteran
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:24 عصر
اگه بخوای کرک بزاری اینم باید در نظر بگیری که اولین نفر که میخواد استفاده کنه باید کرکش رو بهش بدی و همینجوری دست به دست به همه میرسه !! ولی اگه نرم افزاری نوشتی که فقط میخای رو یه سیستم باشه و به اون سیستم دسترسی داری سریال cup رو به دست بیار با api و کاری کن فقط با این کد رو سیستم اجرا بشه مثلا اگه سریالش هست 3345jh6l8 با if بگو اگه این بود برنامه اجرا بشه .
نمونه سورس بزارین عالی میشه

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:27 عصر
برادر من شما با این کار میتونی کاری کنی که این برنامه رو یه سیستم چندبار نصب نشه که این کار راحتش از registry هست ولی این کار ربطی به کرک نداره اینجوری راحت هر کسی میتونه رو سیستمش 1 بار از این نرم افزار استفاده کنه ! شاید من بد متوجه منظورتون شدم ولی این برداشت منه پس بهتر توضیح بده قشنگ مثال بزن و منظورتو برسون

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:28 عصر
منظورم cpu بود .

Veteran
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:35 عصر
من میخوام فقط برنامه روی یک سیستم نصب بشه حالا تعداد نصبش مهم نیست فقط روی یک سیستم و اگر کاربر بخواد روی یک سیستم دیگه نصبش کنه نصب نشه

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:57 عصر
نمیشه گفتم برنامت نمیتونه یه همچنین کاری باهاش بکنی مگر اینکه با اینترنت و دادن کد این کارو بکنی که مثلا شما یه کد میدی به طرف از رو اینترنت که نیاز به برنامه نویسی نت هست و..... که من تو این زمینه فعالیتی ندارم زیاد ولی اگه به سیستم طرف دسترسی داری برنامت رو با cpu اون match کن