PDA

View Full Version : در مورد اکسس و بانک داده آن

arash_eetemad
شنبه 05 شهریور 1390, 02:08 صبح
سلام
من با همین موضوع تاپیکی داده بودم اما انگاری که کلا مفقود شده اگه ادمین گروه توضیح بده ممنون خواهم شد.
من یه برنامه کوچیک اکسس درست کردم که یه سری اطلاعات پرسنلی رو بگیره و در جداولی ذخیره کنه. و این برنامه رو به قسمت های مختلف اداره دادم که اطلاعاتشونو وارد کنند. حالا مشکل من اینه که چطور اینا رو تجمیع کنم؟ چطور فایلهای مختلفی که برام میاد رو یه جوری یکی کنم که اطلاعاتشون از بین نره؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

miladkamalabady
شنبه 05 شهریور 1390, 02:15 صبح
شما می تونید هر کدوم از این جدول ها را توی یک بانک اطلاعاتی جدید import بکنی و بعد با query یا form ارتباط های اون ها را (در صورت نیاز) برقرار کنی.

Younestalebi
شنبه 05 شهریور 1390, 05:51 صبح
بیشتر توضیح بدین
فایلها چه وجه اشتراکی باهم دارند و فرق فایلها در چیست؟؟؟؟

arash_eetemad
شنبه 05 شهریور 1390, 17:17 عصر
عرض کردم. من یه بانک درست کردم و اونو عینا به قسمت های مختلف دادم که اطلاعاتشون رو توش وارد کنند. حالا این بانک از قسمتهای مختلف اطلاعاتش جمع آوری شده قراره بیاد دست من و من اونو یکی کنم

payman_xxp
یک شنبه 06 شهریور 1390, 10:55 صبح
سلام
من با همین موضوع تاپیکی داده بودم اما انگاری که کلا مفقود شده اگه ادمین گروه توضیح بده ممنون خواهم شد.
من یه برنامه کوچیک اکسس درست کردم که یه سری اطلاعات پرسنلی رو بگیره و در جداولی ذخیره کنه. و این برنامه رو به قسمت های مختلف اداره دادم که اطلاعاتشونو وارد کنند. حالا مشکل من اینه که چطور اینا رو تجمیع کنم؟ چطور فایلهای مختلفی که برام میاد رو یه جوری یکی کنم که اطلاعاتشون از بین نره؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین
سلام
بدین شکل عمل کنید:
ابتدا جدولی خالی با همون مشخصات جدول تحویلی به کلاینتها ، بسازید( مثلا [جدول جدید]).
تیبل مورد نظر رو از فایلهای جداگانه به فایل اصلی خودتون ایمپورت کنید، ترجیحا با اندیسهای مرتب( مثلا [جدول1]،[جدول2]،...)
حالا با هریک از دستورات زیر جداول رو با تغییر اندیس [جدول1] به جدول جدید انتقال بدید:

INSERT INTO [جدول جدید] SELECT * FROM [جدول1]

SELECT * INTO [جدول جدید] FROM [جدول1]

اگر حل نشد مورد رو بگو تا رفع بشه.
موفق باشید.

arash_eetemad
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 03:22 صبح
سلام
بدین شکل عمل کنید:
ابتدا جدولی خالی با همون مشخصات جدول تحویلی به کلاینتها ، بسازید( مثلا [جدول جدید]).
تیبل مورد نظر رو از فایلهای جداگانه به فایل اصلی خودتون ایمپورت کنید، ترجیحا با اندیسهای مرتب( مثلا [جدول1]،[جدول2]،...)
حالا با هریک از دستورات زیر جداول رو با تغییر اندیس [جدول1] به جدول جدید انتقال بدید:

اگر حل نشد مورد رو بگو تا رفع بشه.
موفق باشید.

ممنون از راهنماییتون اما من نتونستم انجامش بدم. این دو خط کد رو عینا بنویسم؟؟ (حالا مثلا با اسم جدول 1 و ...)
اگه میشه کمی بیشتر توضیح بدید

payman_xxp
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 16:03 عصر
سلام
مراحل را بترتیب بدین شکل عمل کنید:
1- ابتدا جدولی خالی با همون مشخصات جدول تحویلی به کلاینتها ، بسازید( مثلا [جدول جدید]).

2-تیبل مورد نظر رو از فایلهای جداگانه کلاینتها به فایل اصلی خودتون ایمپورت کنید، ترجیحا با اندیسهای مرتب( مثلا جدول کلاینت 1 بنام [جدول1]، جدول کلاینت 2 بنام [جدول2]،...)

3-حالا با هریک از دستورات زیر (یا دستور اول یا دستور دوم) ، جداول رو با تغییر اندیس [جدول1]، [جدول2]،... به جدول جدید انتقال بدید:

یا

امیدوارم کارت راه بیوفته.
موفق باشید.

arash_eetemad
جمعه 11 شهریور 1390, 23:15 عصر
اگه دستورات رو به همین شکل باید بکار ببرم ایراد میگیره.
من یه دکمه تو فرم گذاشتم که همین کارایی که گفتید رو انجام بده اما وقتی این دستور بالا رو می نویسم ایراد میگیره

payman_xxp
یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:53 عصر
سلام
نمونه رو آپلود کن تا بررسی و مجددا راهنمایی بشه.
موفق باشید.

bita_ziba77
دوشنبه 14 شهریور 1390, 11:17 صبح
با سلام
شما بهتر است اينترفيسي از بانك اطلاعات خود ساخته كه به ديتابيسي كه براي كاربران Share مي باشد متصل باشد تا در هر قسمت از اداره كه كاربران اطلاعات را تكميل مي كنند در يك بانك اطلاعات ذخيره شود.
آموزشساخت اينترفيس با جستجو در سايت در دسترس مي باشد.