PDA

View Full Version : سوال: PHP + Dreamweaver آري يا خير ؟

abdorreza
شنبه 05 شهریور 1390, 05:59 صبح
سلام دوستان

من تازه دارم PHP رو شروع ميكنم.

ميخواستم سوال كنم كه آيا براي برنامه نويسي يك سايت با PHP آيا استفاده از Dreamweaver توصيه ميشه يا استفاده از اديتورهايي مثل phpDesiner ؟

اين سوال رو براي اين ميپرسم چون Dreamwearver خيلي از كارها رو راحت كرده ، مثل اتصال به ديتابيس ، login ، logout ، تست دسترسي به صفحات و ...

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

mamali-mohammad
شنبه 05 شهریور 1390, 13:31 عصر
با dream کار کن
چون تو ایران کپی رایت نداریم و برات هزینه ای نداره

HamidTatalo
شنبه 05 شهریور 1390, 13:48 عصر
دوست عزیز اگه تازه داری شروع میکنی به نظر من بهتره تا از یکی از نرم افزارهایی که امکانات زیادی مثل Dreamwearver ندارن استفاده کنی .
دلیلش اینه که بتونی کاملا از پایه با کدنویسی آشنا بشی . بعدش اگه خواستی سرعت طراحی رو ببری بالا بری سراغ Dreamwearver.

من که خودم باphp designer شروع کردم و هنوزم دارم با اون کار می کنم و ازش خیلی راضی هستم

Nima0711
شنبه 05 شهریور 1390, 14:04 عصر
سلام
من برعکس دوستان به شما پیشنهاد که از dreamweaver استفاده کن ولی در حد یک ادیتور چون ادیتور بسیار عالی و کاملی هست ولی از امکانتاش برای برنامه نویسی استفاده نکن چون 1- خیلی کدت رو الکلی پیچیده می کنه 2- برنامه نویسی نمی کنی 3- اصلاً یاد نمی گیری php بنویسی
یاعلی

رضا قربانی
شنبه 05 شهریور 1390, 15:03 عصر
...... آری ......

amin1softco
شنبه 05 شهریور 1390, 15:36 عصر
من به شخصه از رفرنس دریم خیلی خوشم میاد همیشه کاره آدمو راه می اندازه :لبخند: اما برای انتخابش ببین خودت با چی بیشتر راحتی مثلاً یکی که عمری با ویژوال استادیو asp.net کار کرده یا سی شارپ بهتره افزونه php رو بگیره روش نصب کنه چون محیطش بیشتر دستشه................

mamali-mohammad
شنبه 05 شهریور 1390, 17:56 عصر
به نظرم کسانی که میگن برای شروع از یه نرم افزار ساده شروع کنن اشتباه می گن
چون جز سردرگمی برای کاربر چیزی نداره !
شخصا خودم از ابتدا شروع کردم با dream
اولاش همه چیزو میزدم و خود dream آماده تحویل میداد
بعد از یکی دو هفته تمام کدهای لازمم توی ذهنم قرار گرفت
هم dream رو یاد گرفتم و هم کد نویسی و css

اگه می خوای پیشرفت کنی حتما با dream استارت بزن

binyaft
شنبه 05 شهریور 1390, 22:05 عصر
دریم کیه ؟!
بشین با NotePad بنویس!
120% کاربرا وقتی کارشون با دریم راه بیافته میرن دنبال یادگیری !؟
کاربرای ASP خیلی چیزا رو اماده دارن ، اما مثل کاربرای PHP اونا رو یاد دارن !؟
همینه دیگه! وقتی میشینی با دریم ویور طراحی میکنی دیگه نمیری دنبال یادگیری ، کلی هم خوشحالی که طراح و برنامه نویس وب هستی!!
بدون این نرمافزار ها بنویس تا خوب یاد بگیری ;) ....

+من خودم با notepad شروع کردم الانم با notepad2 مینویسم!

mamali-mohammad
شنبه 05 شهریور 1390, 22:54 عصر
دریم کیه ؟!
بشین با NotePad بنویس!
120% کاربرا وقتی کارشون با دریم راه بیافته میرن دنبال یادگیری !؟
کاربرای ASP خیلی چیزا رو اماده دارن ، اما مثل کاربرای PHP اونا رو یاد دارن !؟
همینه دیگه! وقتی میشینی با دریم ویور طراحی میکنی دیگه نمیری دنبال یادگیری ، کلی هم خوشحالی که طراح و برنامه نویس وب هستی!!
بدون این نرمافزار ها بنویس تا خوب یاد بگیری ;) ....

+من خودم با notepad شروع کردم الانم با notepad2 مینویسم!
من با dream می نویسم و خیلی خیلی موفقم و راضیم !

Nima0711
یک شنبه 06 شهریور 1390, 02:23 صبح
دوستانی که به نظرشون با دریم ویور برنامه نویسی می کنن سخت در اشتباه هستن با کلیک روی چند تا گزینه و پر کردن چند تا فیلد هیچ کس نمی تونه ادعا کنه که یه برنامه نویس هست !!!!!!
اگه می خواهید واقعاً یاد بگیرید کلاً از فکر این شیوه بیرون بیاید
notepad در ویندوز (وبعضاً notepad++)و text editor در مک برای شروع عالیه !! کسائی که به این شیوه برنامه می نویسن اصلاً به سراغ استفاده از کدنویس های اسنپ نمی رن

abdorreza
یک شنبه 06 شهریور 1390, 06:14 صبح
سلام به همه ي دوستاني كه نظر دادند و منو راهنمايي كردن.

راستش تصميم گرفتم با phpDesigner بنويسم. چون با اين نظر موافقم كه وقتي همه چيزو خودم بنويسم و آماده كنم بيشتر ياد ميگيرم و ميدونم اگه با Dearm كارم راه بيفته ديگه سراغ يادگيري دستوراتي كه تو Dream آماده هست نميرم.

پس بهتره برم دنبال phpDesigner. عادت هم دارم به اينكه همه چيزو خودم بنويسما !!! چون من جزو كسايي هستم كه سال 73 برنامه نويسي رو شروع كردم و اون موقع هم كه ميدونيد برنامه ها همه تحت داس بودند و خبري از Visual و قسمت هاي آماده نبود.

پس به اميد خدا شروع ميكنم با phpDesigner

باز از همه ي دوستان تشكر ميكنم و با عرض احترام براي نظرات تمام دوستان عزيز

ممنون.

A B C D
یک شنبه 06 شهریور 1390, 09:14 صبح
به چش و چال خودتون رحم کنید!
نیازی نیست از MS Notepad استفاده کنید. بجاش از Notepad++ استفاده کنید. ضمنا Autocompletion هم داره. فکر نمیکنم نیازی باشه آدم تک تک حروف اسم یه تابع رو دستی تایپ کنه تا بفهمه اون تابع چه کاری انجام میده و چطوری باید استفادش کرد!!

abdorreza
یک شنبه 06 شهریور 1390, 23:07 عصر
فكر كنم phpDesiner از Notpad++ بهتر باشه !!!

mlf_mlv
دوشنبه 07 شهریور 1390, 04:54 صبح
Zend Studio از همشون بهتره، حد اقل وقتی رو یه تابع کلیک می کنی می برتت به محل تعریفش!! اوتو کامپلیت هم داره، بعدا هم می تونی از فریم ورکش استفاده کنی

A B C D
دوشنبه 07 شهریور 1390, 05:08 صبح
فكر كنم phpDesiner از Notpad++ بهتر باشه !!!
در مقام مقایسه با MS Notepad گفتیم.
یعنی یه نرم افزاری که بقدر کافی سبک و سریع باشه و محیطش زیادی شلوغ هم نباشه.
بعضی ها ترجیح میدن از ادیتورهای سبک و سریع استفاده کنن (بخصوص روی سیستمهای نسبتا ضعیف مفیده) و بهرصورت به هر دلیلی از امکانات IDE های مفصل استفادهء چندانی نمیکنن و بنابراین دلیلی نداره بیخودی از یه نرم افزار سنگین تر و کندتر که محیط شلوغی هم داره استفاده کنن.

ضمنا PHP Designer بنظرم بازمتن نیست، ولی Notepad++ بازمتنه. این برای بعضی ها اهمیت داره، بخصوص که کلا PHP و مخلفاتش هم جزیی از دنیای بازمتنه.

amin1softco
دوشنبه 07 شهریور 1390, 09:40 صبح
آقا کسی در مورد Zend Studio که دوستمون اشاره کردند نظری نداره؟! من نمی دونم چرا همینطوری الکی داره ازش خوشم میاد :دی

abdorreza
سه شنبه 08 شهریور 1390, 07:58 صبح
بايد Zend Studio رو گير بيارمو و ببينم !