PDA

View Full Version : سوال: کمک-comboBox

omid2195
شنبه 05 شهریور 1390, 09:35 صبح
با سلام:لطفا به سولات من جواب بدین-من یه comboBox دارم که عضو های ان از SQL پر می شن،
سوالات من:
1-با چه رویدادی تابعی که عضوها رو وارد comboBox می کنه فراخوانی بکنم؟(mousedown و...)
2-می خوام وقتی عضوها واردcomboBox می شن گزینه اول این باشه: "انتخاب کنید"
3-می خوام وقتی رو هر عضو کلیک کنم یه تابعی فراخوانی بشه،فقط و فقط وقتی رو عضوها کلیک میکنم این اتفاق بیوفته.
خواهشا به این سوالات من جواب بدین(مخصوصا به سوال 3)
با تشکر

amir_rtf
شنبه 05 شهریور 1390, 10:05 صبح
ابتدا با یک for مقادیر رو وارد کن میتونی داخلload formبنویسی بعد text رو برای combo کلمه" انتخاب کنید" قرار بده بعد هنگام leaveروی comboیکif بگذار که اگه فلان گزینه بود تابع مورد نظرتو فراخوانی کنه

omid2195
شنبه 05 شهریور 1390, 10:52 صبح
ابتدا با یک for مقادیر رو وارد کن میتونی داخلload formبنویسی بعد text رو برای combo کلمه" انتخاب کنید" قرار بده بعد هنگام leaveروی comboیکif بگذار که اگه فلان گزینه بود تابع مورد نظرتو فراخوانی کنه

سلام:ممنون که به سوالم جواب دادین،ولی یه مشکلی هست و ان اینکه،من می خوام وقتی رو هر یک از عضوها کلیک کنم تابع فراخوانی بشه-درثانی بانک اطلاعاتی می تونه هر نامی بگیره(از برنامه)و من نمی تونم برنامه رو با IF اجرا کنم چون احتما می تونه اسم دیگه باشه---بالاخره اگه از دوستان کسی می تونه به سوال من جواب بده-خواهشا این کارو بکنه
با تشکر
تکرار سوال من:می خوام وقتی رو هر عضو کلیک کنم یه تابعی فراخوانی بشه،فقط و فقط وقتی رو عضوها کلیک میکنم این اتفاق بیوفته.

gilas1368
شنبه 05 شهریور 1390, 11:07 صبح
يه if بزارين و خاصيت text كمبو رو چك كنين اگه برابر مقدار موجود داخل كمبو بود تابع مورد نظرتون رو فراخوني كنين
فقط اين شرط رو داخل رويداد text-cheng كمبو بنويسين

اگه موردي بود در خدمتيم

saeid4634
شنبه 05 شهریور 1390, 11:19 صبح
با سلام، دوست عزيز شما يك Query بگير كه در اون 2 تا ستون حاوي كد و نوشته هايي كه ميخواهيد درون ComboBox باشند قرار داشته باشه بعد DataTable حاصل رو با خصوصيتDataSource مربوط به ComboBox برابر قرار بده. بعدشم ComboBox1.ValueMember را برابر نام ستون كد و DisplayMember رو نيز برابر نام ستون نوشته هايي كه ميخواي درون ComboBox قرار بگيرن. اين جواب سوال يك و حالا دومي تو بانك اطلاعاتيت يه سطر به نام انتخاب كنيد قرار بده با كد 1 و سوال آخرتم ميشه رويداد comboBox1_SelectedIndexChanged
موفق باشيد

ahmin1370
شنبه 05 شهریور 1390, 12:00 عصر
منم زمانی که combobox م روبادیتابیس اکسس م ست میکنم ویک فیلدروبش اختصاص میدم نمیتونم مقدار اولیه بش بدم :ناراحت:- لطفاً کمکم کنید...اگه میشه ساده تعریف کنین...یاکدشوبزارین...ممنون میشم...

saeid4634
شنبه 05 شهریور 1390, 12:43 عصر
اول ds كه يك DataSet هستش رو پر ميكني و بعد:
comboBox1.DataSource =ds.Tables[0];();
comboBox1.DisplayMember = "sname";
comboBox1.ValueMember = "sid";

omid2195
شنبه 05 شهریور 1390, 14:11 عصر
سلام: از همه دوستان که منو راهنمایی کردن متشکر-اما مشکل من هنوز حل نشده،چرا؟چون من خودم یه کارای شبیه به چیزایی که گفتین رو کردم-من باید چندتا نکته رو بگم:
1-وقتی combobox با پایگاه داده پر می شه بعد به combobox.text رو مساوی "انتخاب کنید " می زارم،پس وقتی تو رویداد comboBox1_SelectedIndexChanged هست-وقتی من کشوی کومبو رو میارم پایین سریع اولین عضو که وارد کمبو میشه مسلما مخالف "انتخاب کنید" و تابع فراخوانی می شه-من می خوام تا موس روی ان کلیک نکرده فراخوانی نشه-چه من توی رویداد مثل مویس دان هم بزارم همین اتفاق می افته
حالا مهندسین عزیز خواهش می کنم اگه می تونن به سوال من جواب بدن.
با تشکر از همه

omid2195
شنبه 05 شهریور 1390, 16:57 عصر
خواهشا یکی کمک کنه!!!!!!!!!!!
:گریه::گریه::گریه:

saeid4634
شنبه 05 شهریور 1390, 21:49 عصر
مگه برنامتون تحت ويندوز نيست؟

omid2195
شنبه 05 شهریور 1390, 22:52 عصر
مگه برنامتون تحت ويندوز نيست؟

سلام: بله تحت ویندوز هستش-خواهشا یه کمکی بکنید

ahrimaneahurai
شنبه 05 شهریور 1390, 23:03 عصر
شما توی لود فرمتون کمبوباکس رو پر کنید. با کد زیر
cmbUnit.DataSource = from row in myDB.BI_ActivityKindUnits
select row;
cmbUnit.DisplayMember = "UnitDesc";
cmbUnit.ValueMember = "UnitCode";

بعد توی selectedindex_changed یا هر چیز دیگش تابع مورد نظرتون رو صدا بزنید.

omid2195
یک شنبه 06 شهریور 1390, 09:53 صبح
شما توی لود فرمتون کمبوباکس رو پر کنید. با کد زیر
cmbUnit.DataSource = from row in myDB.BI_ActivityKindUnits
select row;
cmbUnit.DisplayMember = "UnitDesc";
cmbUnit.ValueMember = "UnitCode";

بعد توی selectedindex_changed یا هر چیز دیگش تابع مورد نظرتون رو صدا بزنید.
سلام : منون که راهنمایی می کنید-من کمبو رو با datareader و datatable پر می کنم و کار هم می کنه- خودم یه فکری کردم(البته با راهنمایی های که کردین) اما نمی دونم باید چکار کرد،اگه می شه کمکم کنید:
من می گم وقتی برنامه داره یه جدول تو SQL درست می کنه ، یه رکورد درست کنه که مقدارش،ان فیلدی که من می خوام باشه "انتخاب کنید" و هروقت که کمبو داره پر می شه گزینه اولش بشه این مقدار-(فکر کنم عملی باشه)-فقط من نمی دونم چطور می تونم یه جدولی با برنامه درست کنم که یه مقداری که من می خوام هم داشته باشه؟
اگه لطف کنید و اینو راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون می شم.
با تشکر از همه دوستان

ahrimaneahurai
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:01 عصر
خب قبل از اینکه کمبو باکستو به جدول bind کنی توی datatble که ساختی یه سطر اضافه کن با مقدار انتخاب کنید و بعد به کمبوباکس بدیدش