PDA

View Full Version : سه سوال درمورد کار با webbrowser

ASedJavad
شنبه 05 شهریور 1390, 17:14 عصر
سلام
1- راهی هست که بشه متن داخل بروزر رو با صفحه کلید انتخاب کرد ؟
منظورم اینه که بوسیله شیفت و کنترل های جهت نما بشه این کار رو انجام داد.

2- تو خود ie وقتی کنترل رو نگه میداری و دکمه وسط موس رو میچرخونی، متن بزرگ و کوچیک میشه.
ولی تو کنترلش این خاصیت نیست.
میشه فعالش کرد؟

3- حقیقتش اینه که من بعد از کلی ور رفتن با کنترل های مختلف کار با متن مثل ریچ تکست و سایرین، به این نتیجه رسیدم که برای نشون دادن یه متن خاص تو برنامم با یه فرمت خاص، از بروزر استفاده کنم.
به این ترتیب که اول متنم رو به فرمت html درمیارم و یه جا ذخیره میکنم. بعد اونو تو بروزر فراخونی میکنم.
حالا میخواستم بدونم برا اینکه تو نمایش متن مشکل خاصی پیش نیاد، اینکدینگ صفحه رو unicode انتخاب کنم یا arabic? در ضمن متنم صد درصد فارسی هست.

setroyd
شنبه 05 شهریور 1390, 22:23 عصر
من خوب متوجه نشدم ولی برای بزرگ کردن باید از picuture box استفاده کنی و متن یا صفحه رو در اون بنداز و بزرگ کنی یا هر کاری دیگه نمیدونم شایدم راه های دیگه بشه ولی این راه هم امکان پذیره ولی فقط برای نمایش یعنی read نمیشه تغییری روش انجام داد چون فقط جنبه ی گرافیکی داره .

setroyd
شنبه 05 شهریور 1390, 22:25 عصر
منظورت از فرمت خاص و متن خاص چیه بگو یا یه مثال بزن که بهتر کمکت کنم یا یه راه ساده تر جلو پات بزارم

ASedJavad
یک شنبه 06 شهریور 1390, 12:31 عصر
متن خاص و فرمت خاص چیز خیلی خاصی هم نیست
حقیقتش متن، یه متن معمولی تمام فارسیه. شبیه متن روزنامه ها و کتابها و ...
فرمتش هم یه فرمت ساده است
یعنی کل متن تک فونته فقط رنگ بعضی قسمتاش با رنگ کل متن فرق داره.
یه سری جزئیات هم مثل حاشیه متن از چپ و راست و تو رفتگی هول پاراگرافها و فاصله بین خطوط و از این جور چیزا هم اگه قابل تنظیم بود، خوبه.
همین.
تا اینجاش با ریچ تکست باکس خیلی راحت میشه انجام داد اما چیزی که خیلی برام مهمه و ریچ تکست باکس برا متون فارسی از پسش بر نمیاد، جاستیفای بودن متنه.
یعنی انتهای کل خطوطمون تو یه ستون باشه.
(اگه احیانا متوجه معنای جاستیفای نمیشی کافیه تو ورد یا تو وردپد متن رو انتخاب کنی و ctrl+j رو بزنی)

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 13:36 عصر
ریچ تکس باکس میتونه فارسی رو هم به صورت درست نمایش بده کی گفته نمیشه !!!

ASedJavad
یک شنبه 06 شهریور 1390, 23:07 عصر
شما امتحان کن
نمیشه
خطوط آخر هر پاراگراف رو چک کن

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 23:15 عصر
منظورتو نمیفهمم خطوط اخر چشه ؟؟!

ASedJavad
دوشنبه 07 شهریور 1390, 16:07 عصر
خط آخر هر پاراگراف میره سمت چپ
یعنی خطوط آخر چپ چین میشن.