PDA

View Full Version : راهنمایی برای درست کردن منو های بازشو

ALIMAHDE54
یک شنبه 06 شهریور 1390, 13:59 عصر
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید بزرگوار .من یه برنامه نوشتم که منو های اون خیلی زیاده به همین خاطر اگه بخوام اونا رو بصورت کوماند روی فرم بذارم خوب دیده نمیشه یه منویی دیدم البته نمیدونم اسمش چیه منوبار یا هر چیز دیگه عکسشو میذارم تا ببنید اگه دوستان راهنمایی کنن تا چنین چیزی درست کنم ممنون میشم البته من یه همچین چیزی دیده بودم که به این صورت به سمت پایین نبود امکاناتی هم نداشت که شکلشو عوض کنی از دوستان اگه کسی ocx یا نمونه ای آماده در این مورد داره بذاره تا هم من و هم بقیه دوستان استفاده کنن فقط اگه میشه زودتر راهنمایی کنین .

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:20 عصر
من یه چیزی تو این مایه ها ولی خیلی قشنگتر درست کرده بودم ولی نه با ocx با کد . همیچین ocx نیست دوست عزیز اگرم باشه من تا حالا ندیدم ولی میتونی با استفاده از alfa image control که یه ocx هست و user conrol jcbutton این رو پیاده کنی .

akbarg64
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:38 عصر
این سورس رو توی سیستمم دیدم از یه کامپونت استفاده شده که سورس اون هم همراهش هست.موفق باشید.
http://s2.picofile.com/file/7126343973/MenuBar_co2132961122008.zip.html

ALIMAHDE54
یک شنبه 06 شهریور 1390, 17:11 عصر
با سلام مجدد خدمت اساتید محترم و با تشکر از دوست گرانقدروم akbarg64 (http://barnamenevis.org/member.php?72295-akbarg64) که یک نمونه بسیار جالب رو گذاشتن فقط یه مشکل در همین مورد دارم شما تو خود همین سورسی که کذاشتین تو همین منوی سمت چپی اطلاعاتی رو وارد کردین که من متوجه نشدم چطور وارد شدن تو بخش ویژگی ای اون هم چیزی رو ندیدم میشه یکم راهنمایی کنید در ضمن از دوست عزیز setroyd (http://barnamenevis.org/member.php?183390-setroyd) میخوام که اگه امکان داشته باشه اونی که خودشون ساختن رو بذارن تو انجمن تا از اون هم استفاده کنیم .

akbarg64
یک شنبه 06 شهریور 1390, 17:28 عصر
سلام.اون فرم رو بزرگش کن میفهمی چه اتفاقی افتاده.البته اینو خودم ننوشتم اما توی سیستمم دم دستم بود سریع برات گذاشتم.اتفاقی که افتاده اینه
Dim intItem As Integer
Dim intMenu As Integer
With mnbMenu
.Locked = True
.MaxMenus = 3
.CurrentMenu = .MaxMenus

For intMenu = 1 To .MaxMenus
.CurrentMenu = intMenu
.MaxItems = Choose(intMenu, 4, 9, 6)
.ButtonCaption = Choose(intMenu, "Modules", "Settings", "Tools")
.ButtonIcon = imgMenu.Item(intMenu - 1).Picture

For intItem = 1 To .MaxItems
.CurrentItem = intItem

If intMenu = 1 Then
.ItemCaption = Choose(intItem, "Add", "Message", "Picture", "Exit")
.ItemIcon = imgAdmin.Item(intItem - 1).Picture

ElseIf intMenu = 2 Then
.ItemCaption = Choose(intItem, "Date", "Time", "Wipe info", "Favorits", "Agenda", "First quarter", "Second quarter", "Third quarter", "Fourth quarter")
.ItemIcon = imgSettings.Item(intItem - 1).Picture

ElseIf intMenu = 3 Then
.ItemCaption = Choose(intItem, "Disk", "Trash", "Refresh", "Global info", "Settings", "Lock menu")
.ItemIcon = imgTools.Item(intItem - 1).Picture
End If
Next 'intItem
Next 'intMenu

.MenuPassword = True
.CurrentMenu = .StartupMenu
.SoundMenuOpen = True
.SoundItemScroll = True
.Locked = False
End With

این کد همون منوی سمت چپ هست.در واقع این کار از طریق کد انجام شده است.موفق باشید

setroyd
یک شنبه 06 شهریور 1390, 20:43 عصر
واسه من باید دستی طبق نیاز تنزیم بشه . اینم در نظر داشته باش که این user control سرعت برنامه رو میکشه پایین کمی .

ALIMAHDE54
دوشنبه 07 شهریور 1390, 12:24 عصر
با عرض سلام . در مورد این سورسی که گذاشتین چند تا سوال داشتم یکی اینکه چطور میشه زیرمنوها رو به شکل آپشن باکس یا چک باکس در آورد دومی هم اینکه چطور برای رویدادهای زیر منو کد مینویسی

ali190
دوشنبه 07 شهریور 1390, 19:28 عصر
codejock هم در این زمینه کامپوننت داره

ALIMAHDE54
سه شنبه 08 شهریور 1390, 11:39 صبح
از دوستان خواهش میکنم هر چیزی که معرفی میکنن لینک دانلود اونو هم بذارن

setroyd
سه شنبه 08 شهریور 1390, 21:58 عصر
دانلود نمیخواد همش تو انجمن هست خودت میتونی پیدا کنی !