PDA

View Full Version : سوال: نصب vb 6 روی ویندوز 7

arash020
دوشنبه 07 شهریور 1390, 00:14 صبح
چرا vb6 روی وین7 نصب نمیشه؟؟؟
راهی داره که بشه نصب کنم؟؟؟
فعلا از وی بی همراه استفاده میکنم
که قابلیت ایجاد فایل اجرایی exe رو نداره...
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

محسن واژدی
دوشنبه 07 شهریور 1390, 05:30 صبح
سلام علیکم
نباید مشکلی داشته باشد حتی در نسخه 64bit هم نصب کرده ام بدون هیچ مشکلی اجرا شده است
آیا در هنگام نصب خطا میدهد؟ یا در زمان اجرای برنامه؟

setroyd
دوشنبه 07 شهریور 1390, 14:53 عصر
شما نسخه ی profesional اون رو نصب کن مشکلی نداره من خودم الان دارم رو 7 استفاده میکنم . vb نسخه ی portable میتونه exe تولید کنه شما از اون هم میتونی استفاده کنی حجمش 11 مگ هست اینو برای این گفتم که شاید جایی نیازی داشته باشید بهش و شاید این موضوع رو نمیدونستید !

arash020
یک شنبه 13 شهریور 1390, 01:13 صبح
توی ویژوال بیسیک پورتیبلی که من دارم گزینه ساخت فایل اجرایی همیشه غیرفعال هستش و
من نسخع اینترپریس ش رو دارم که موقع نصب خطا میده و نصب نمیشه(البته فایل های ستاپش سالمه)
چه کار کنم که حداقل exe ساز portable رو را بندازم؟؟؟

محسن واژدی
یک شنبه 13 شهریور 1390, 01:36 صبح
غیرفعال بودن گزینه کمپایل برنامه بدلیل نبودن برخی کلاس های مورد نیز برنامه در ریجستری است، بنده setup ویژوال بیسیک portable را در اختیار دارم البته ستاپ اصلی، که هرچه بر روی اینترنت هم جستجو کردم پیدایش نکردم، متاسفانه تمامی یا 99% نسخه های پرتابل شده ویژوال بیسیک موجود بر روی وبلاگ ها و وبسایت ها فشرده شده نسخه نصبی هستند یعنی vb پرتابل از ستاپ اصلی نصب و سپس توسط winrar و ... فشرده شده است که این ممکن است در سیستم کاربر مشکلی نداشته باشد، اما بر روی ویندوز های سایر کاربران بدلیل نبودن کلاس برنامه در ریجستری مشکل دار است و نمونه مشکل آن هم غیرفعال بودن کمپایل برنامه و یا غیرقابل استفاده بودن برخی از کنترل هاست

اگر توانستم ستاپ اصلی vb portable را برایتان آپلود میکنم (در این ستاپ مشکل غیرفعال بودن گزینه کمپایل وجود ندارد)

موفق باشید

محسن واژدی
یک شنبه 13 شهریور 1390, 01:54 صبح
لینک زیر نیز یکی از نسخه های پرتابل شده برنامه ویزوال بیسیک6 است که ابزار AxCodeSMART هم ضمیمه آن شده است همچنین گزینه کمپایل برنامه هم فعال است (باحجم ~17MB):
http://www.4shared.com/file/7k5es2dC/Vb6_portabled_include_AxTools_.html

البته حجم ستاپ اصلی نسخه پرتابل کمتر از 5MB است

موفق باشید

_behnam_
یک شنبه 13 شهریور 1390, 17:14 عصر
شما باید VISUAL STUDIO 6.0 FULL رو نصب کنی روی ویندوز 7