PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل با MasterPage ها

VB.SOS
دوشنبه 07 شهریور 1390, 10:27 صبح
سلام به همه دوستان عزیز
از اونجایی که بنده طراحی سایت رو تازه شروع کردم فعلا سوالام خیلی مبتدی هستش :خجالت::خجالت: لطفا ببخشید.

سایت من یک MasterPage داره و صفحات دیگه تو فولدرهای دیگه دسته بندی شدن (کاربران، مدیر سایت) صفحه اصلی هم در مسیر خود MasterPage قرار داره. حالا وقتی با لینک ها صفحات دیگه که تو فولدرهای دیگه هستن رو باز می کنم عکس‌هایی که تو صفحه MasterPage قرار دارن لود نمیشن. همه عکسهام هم تو یه فولدر به نام img هستن

لطفا راهنماییم کنین که مشکل چیه. ممنون میشم:قلب:

ParsaNM
دوشنبه 07 شهریور 1390, 11:30 صبح
دوست عزيز اولا از کنترلهاي سرور سايد استفاده کن دوما براي دسترسي به روت سايت از ~ استفاده کن و توجه داشته باش که توي تمام صفحه هايي که داري از مستر ها بايد ادرست وليد باشه ...!

VB.SOS
دوشنبه 07 شهریور 1390, 14:30 عصر
ممنون میشه یکم بیشتر توضیح بدین. یعنی از ایمج خود HTML استفاده نکنم؟

ramin149
دوشنبه 07 شهریور 1390, 20:15 عصر
آدرس درست

"~/images/1.jpg"

کاراکتر ~ به این معناست که آدرس دهی از اول پروژه شورع شود
و بهترین استفاده از فایل css است

VB.SOS
سه شنبه 08 شهریور 1390, 12:59 عصر
دوستان من با کاراکتر ~ هم نتونستم کاری بکنم میشه لطف کنین یک نمونه مثلا دو صفحه ای که یک صفحش تو یک فولدر دیگس بزارین. من این کار رو تو یک پروژه ای که از اینجا دانلود کرده بودم هم امتحان کردم ولی همین مشکل وجود داره.

ممنون. لطفا بیشتر راهنماییم کنین. خودتون این مشکل رو دیدن؟ اخه واسه من سواله که چرا این مشکل پیش میاد. ما که چیزی رو تو مستر پیج عوض نمی کنیم

jaykob
سه شنبه 08 شهریور 1390, 13:17 عصر
دوستان من با کاراکتر ~ هم نتونستم کاری بکنم میشه لطف کنین یک نمونه مثلا دو صفحه ای که یک صفحش تو یک فولدر دیگس بزارین. من این کار رو تو یک پروژه ای که از اینجا دانلود کرده بودم هم امتحان کردم ولی همین مشکل وجود داره.

ممنون. لطفا بیشتر راهنماییم کنین. خودتون این مشکل رو دیدن؟ اخه واسه من سواله که چرا این مشکل پیش میاد. ما که چیزی رو تو مستر پیج عوض نمی کنیم

سلام به شکل زیر آدرس بدید دیگه مشکلی نداره توی فولدر های دیگه هم با مستر پیج می تونه بخونه

"/images/1.jpg"

VB.SOS
سه شنبه 08 شهریور 1390, 18:46 عصر
برای رفع مشکل همه جور آدرس دهی رو امتحان کردم ولی مشکلات دیگه ای هم به وجود اومد که خیلی جالبه!!!:متعجب:

شاید مشکل اصلی تو روش کاملا متفاوت آدرس دادن برای کنترل های HTML و کنترل های ASP.net باشن. اخه وقتی عکس ها رو تو کنترل image خود ASP میزام دیگه مشکل پیش نمیاد! ولی نمی تونم همیشه از این روش استفاده کنم چون بعضی جاها عکس رو باید تو پشت زمینه یک سلول جدول قرار بدم. اینجا دیگه کار نمیکنه

کلا مشکلا زمانی اتفاق میفته که از اشیا خود HTML استفاده می کنم. مثلا زمانی که با شی HyperLink به یه صفحه تو فولدر دیگه آدرس می دم، انگار اون فولدر میشه فولدر جاری، حالا فقط زمانی می تونم به صفحه اصلی تو روت سایت برگردم که با شی HyperLink این کار رو انجام بدم. اما زمانی که که با تگ <a> خود HTML لینک میدم آدس داده شده رو به فولدری که توش هستم اضافه میکنه!!!

کلا میشه یکی لطف کنه و این مسئله رو برام باز کنه!

مثل این که دوستمون تو تاپیک
http://barnamenevis.org/showthread.php?302840-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%AC-%D9%88-Css
هم این مشکل رو داره!

VB.SOS
سه شنبه 08 شهریور 1390, 18:46 عصر
برای رفع مشکل همه جور آدرس دهی رو امتحان کردم ولی مشکلات دیگه ای هم به وجود اومد که خیلی جالبه!!!:متعجب:

شاید مشکل اصلی تو روش کاملا متفاوت آدرس دادن برای کنترل های HTML و کنترل های ASP.net باشن. اخه وقتی عکس ها رو تو کنترل image خود ASP میزام دیگه مشکل پیش نمیاد! ولی نمی تونم همیشه از این روش استفاده کنم چون بعضی جاها عکس رو باید تو پشت زمینه یک سلول جدول قرار بدم. اینجا دیگه کار نمیکنه

کلا مشکلا زمانی اتفاق میفته که از اشیا خود HTML استفاده می کنم. مثلا زمانی که با شی HyperLink به یه صفحه تو فولدر دیگه آدرس می دم، انگار اون فولدر میشه فولدر جاری، حالا فقط زمانی می تونم به صفحه اصلی تو روت سایت برگردم که با شی HyperLink این کار رو انجام بدم. اما زمانی که که با تگ <a> خود HTML لینک میدم آدس داده شده رو به فولدری که توش هستم اضافه میکنه!!!

کلا میشه یکی لطف کنه و این مسئله رو برام باز کنه!

مثل این که دوستمون تو تاپیک
http://barnamenevis.org/showthread.php?302840-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%AC-%D9%88-Css
هم این مشکل رو داره!

VB.SOS
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 11:53 صبح
دوستان کسی نمی خواد کمک کنه، سوال بنده جواب داده بشه؟
اگه همه اشیام از اشیا ASP.net باشه؟ سرعت لود شدن سایت کم نمیشه؟ (با اینترنت ایران)

ParsaNM
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 12:46 عصر
ببين دوست عزيز کنترلهاي سرور سايد آدرس رو روي سرور جستجو ميکنن و بقيه از روي کلاينت ميخونن و شايد به سرور دسترسي نداشته باشن ...
کلا کنترلهاي asp سرور سايد هستن و کنترلهاي html همگي کلاينت سايد ... کنترلهاي کلاينت سايد رو مي توني با استفاده از فايلهاي .css آدرس دهي کني ..
اميدوارم مفيد بوده باشه ...

arian_sh3
جمعه 18 شهریور 1390, 01:54 صبح
دوستان کسی نمی خواد کمک کنه، سوال بنده جواب داده بشه؟
اگه همه اشیام از اشیا ASP.net باشه؟ سرعت لود شدن سایت کم نمیشه؟ (با اینترنت ایران)

دوست عزیز فرقی بین سرعت لود شدن صفحات asp.net و html تقریبا وجود نداره. ضمن اینکه مشکل شما بعد از آپلود کردن هم مشکل شما حل میشه.
ضمنا اگر برای طراحی مشکلی دارید در زمان دیدن پیش نمایش سایت از مرورگر کروم یا فایر فاکس استفاده کنید.