PDA

View Full Version : پکیج تقویم فارسی آماده و یک سوال

hafez313
دوشنبه 07 شهریور 1390, 15:22 عصر
سلام

بعد از ساعت ها گشت و گذار توی تاپیک های این تالار و تجربیتات عملی به این نتیجه رسیدم که بهترین راه برای استفاده از تقویم شمسی در اکسس استفاده از تقویم میلادی و تبدیل اون به شمسی است. یعنی کلا توی جداول تاریخ میلادی ذخیره میشه و هر جا لازم بود شمسی میشه. برای اینکه از امکان تقویم باز شو اکسس هم بی بهره نباشیم به لطف دوستان ماژولی آماده شده این کار رو میکنه. مجموعه ی این ماژول ها رو در فایل ضمیمه می بنید.
و اما سوال اینکه اگر تاریخی از توی تقویم انتخاب کنید توی باکس تقویم شمسی قرار می گیره اما after update مادامی که با کیبورد توی اون چیزی ننویسی کار نمیکنه. لطفا راجع به این مساله راهنمایی کنید تا برای همیشه پرونده تقویم فارسی بسته شه

اگر مورد پسند افتاد تشکر فراموش نشه!
__________________________________________________ _____________
پی نوشت:
1.بنده با استفاده از توابع هر گونه ماژول بغیر از تبدیل مستقیم میلادی به شمسی و بلعکس مخالفم زیرا جدا از محدودیت های آنها در مقایسه با توابع خود اکسس به مشکلات ناشناخته ای بر می خورید که قابل پیش بینی نیست.
2.کلیه این ماژول ها از این سایت برگرفته شده که از نویسندگان آنها که نم دانم که هستند کمال تشکر را دارم.
3.برای مشاهده،فرم table1 را باز کنید و ...

khalil-s
دوشنبه 07 شهریور 1390, 15:42 عصر
سلام
سیستم من 64 بیتی هستش و متاسفانه دستورات VBA برنامه شما با اون سازگاری نداره

najafi87
دوشنبه 07 شهریور 1390, 16:04 عصر
سلام دوست من. فکر کنم بتونی دستوری که تو after update میزاری تو تو کلیدهای تقویمت بزاری یا همون جایی که نتیجه محاسباتتو به تکس باکس اولت برمی گردونی

wolfstander
سه شنبه 08 شهریور 1390, 08:01 صبح
سلام
با تشکر از شما دوست عزیز
من یه مقداری با شما مخالفم
در این زمینه که فرموده اید:

1.بنده با استفاده از توابع هر گونه ماژول بغیر از تبدیل مستقیم میلادی به شمسی و بلعکس مخالفم زیرا جدا از محدودیت های آنها در مقایسه با توابع خود اکسس به مشکلات ناشناخته ای بر می خورید که قابل پیش بینی نیست.

من دارم از توابع آقای آزادی و آقای میدانی برای کلیه کنترلهای فارسی و ورود تاریخ استفاده میکنم
هیچ اشکالی هم ندارم
نرم افزار نوشته شده با اکسس من هم تحت شبکه داره کار میکنه و روزانه 60 کاربر کلیه فعالیتها رو توش ذخیره میکنند
و اصولا ً هیچ ایرادی از نظر تاریخی نداره
چون ما هم تاریخ شمسی استفاده میکنیم، هم میلادی
هم پیش بینی تاریخی داریم و هم اینکه تاریخ چک و آلارم و همه این مسائل
اشکالی نداشتم تا امروز
کاری که شما کردید هم میتونم بگم که حتما ً قابل استفاده است
و جای تشکر داره
به خصوص که وقتی آدم خودش کاری رو انجام بده، تسلط بیشتری بر اون داره و باهاش راحت تره
ولی برای من کاربری که نزدیک 60 تا فرم نوشتم با استفاده از توابع دوستان، چه وجه تمایزی وجود داره که باز هم از کمک یکی دیگه از دوستان استفاده کنم برای توابع تاریخیم؟
هنرمند شمایید، و من استفاده کننده
حالا از هنر دیگری استفاده میکنم
حالا اگه میشه، نکات مثبتی که در برنامه های دیگه دیده نشده ولی شما انجامش دادید رو اینجا بنویسید، تا دوستان با یک مقایسه ، شیفت کنند روی توابع شما
متشکرم از زحمتی که کشیدید

hafez313
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 12:10 عصر
سلام
عید بازگشت به فطرت بر همه دوستان تالار مبارک باد.
جناب wolfstander ابتدا باید عرض کنم که این توابع را همانطوری که در پست اول گفتم بنده ننوشتم و فقط جمع آوری و ترکیب کرده ام.
اما راجع به دلیل من برای استفاده نکرن توابع غیر از تبدیل مستقیم این است که اصولا شما هنگام استفاده از آن توابع، فرمت باکس هایتان text است نه تاریخ و این اول مشکلات است زیرا برای مثال شما بفرماید یک PivotChart که فرضا مقدار فروش بر اساس زمان را رسم کند چگونه با توابعی که دوستان زحمت کشیده اند رسم می کنید.(این کار ممکن است با نوشتن کدهایی و صرف وقت امکان پذیر افتد اما مطمئن باشید مهندسان شرکت ماکروسافت اشراف بسار بیشتری به برنامه ای که خود نوشته اند دارند و نیاز نیست ما مجددا به خود زحمت بدهیم!)
در حاشیه خوشحال می شوم اگر راجع به برنامه تان که فرمودید روزانه 60 کاربر دارد توضیح فرمایید که آیا تماما با اکسس است یا از SQL هم استفاده کرده اید؟2007 یا 2003؟ چند کاربر آن لاین دارید؟ و...

hafez313
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 12:26 عصر
هنوز کسی از دوستان سوال پست اول را به طور عملی جواب نگفته است لطفا راهنمایی/
.
اما سوال اینکه اگر تاریخی از توی تقویم انتخاب کنید توی باکس تقویم شمسی قرار می گیره اما after update مادامی که با کیبورد توی اون چیزی ننویسی کار نمیکنه. لطفا راجع به این مساله راهنمایی کنید تا برای همیشه پرونده تقویم فارسی بسته شه.

آقای najafi87 راهی که شما فرمودید، در کد های خود فرم تقویم باز شو که نمی شود تغییر داد زیرا ان کار منطقی نیست که برای هر تکست باکس این همه کد تغییر کند.

آنچه معلوم است باید کدی نوشته شود که هنگام خروج از فرم تقویم بار شو تغییرات تکست باکس شمسی رو با تغییرات توابع در میلادی بریزه/

mehdi_fiz
جمعه 11 شهریور 1390, 23:16 عصر
سلام دوست عزیز
نمونه فایل شما اصلاح شد
تابع Fdate هم مشکل داشت اصلاح شد
موفق باشید

hafez313
شنبه 12 شهریور 1390, 18:40 عصر
دوست محترم آقای mahdi_fiz از شما ممنونم. اما دو مشکل همچنان باقی است.
1. وقتی یک تاریخ شمسی را بعد از پر شدن فیلد پاک می کنیم ران تایم ارور می دهد.(از تابع nz استفاده کردم ولی جواب نداد.)
2. وفتی دکمه لغو را از روی فرم تقویم باز شو می زنم ارور دیگری می دهد که احتمالا مشکل از توابع ماژول ها باشد.

لطفا بررسی نمایید.

mehdi_fiz
یک شنبه 13 شهریور 1390, 22:13 عصر
سلام دوست عزیز
من نمونه فایل شما رو اصلاح کردم
موفق باشید