PDA

View Full Version : درخواست کمک برای ایجاد یک کوئری جهت نمایش توییت های دنبال شوندگان

arashmanteghi
دوشنبه 07 شهریور 1390, 20:52 عصر
سلام دوستان.
ببخشید که این تاپیگ رو اینجا مطرح میکنم،آخه تو بخش پایگاه داده مطرح کردم و انگار خیلی خلوت بود، هیچکس جواب نداد. امیدوارم شما کمکم کنید.
من دارم سعی میکنم یه میکروبلاگ شبیه توییتر درست کنم.
برای اینکه در صفحه home هرکاربر توییت های اشخاصی که توی لیست دنبال شونده های اون کاربر هستند رو نمایش بده احتیاج به یه کوئری دارم و ازتون کمک میخوام.
ساختار database رو واستون توضیح میدم:
ما یه table داریم به نام members که فیلد های مهمش id , username , password هست .
یه table به نام follow که سه فیلد مهم داره id, follower, befollow که follower حاوی id کاربر دنبال کننده هست و befollow حاوی id کاربری که دنبال میشود. (مثلا کاربر 1، کاربر 3 را دنبال میکند).
خب حالا یه table به نام twitt داریم که دارای فیلد های id, twitter, content هست. فیلد twitter حاوی id شخصی هست که توییت میکنه و content هم حاوی متن توییت هست.
هرکاربر میتونه n نفر رو دنبال کنه و هر کدوم از دنبال شونده ها میتونند m تا توییت گذاشته باشند. میتونید کمکم کنید؟
چه کوئری بنویسم برای اینکه در صفحه home هرکاربر توییت های اشخاصی که توی لیست دنبال شونده های اون کاربر هستند رو نمایش بده؟

arashmanteghi
دوشنبه 07 شهریور 1390, 22:10 عصر
SELECT content.twit
FROM twit,follow
WHERE twit.twitter = follow.befollow
AND follow.follower = $user_id

اینجوریه؟

amin1softco
دوشنبه 07 شهریور 1390, 23:51 عصر
نه این کد یکمی مورد داره شماکه جدول follow رو کراس جوین نکردین ؟! چطوری باهاش مقایسه انجام میدین ؟
در ثانی این کد شما بار زیادی روی اس کیو ال ایجاد می کنه از جوین استفاده کنید
اما به نظرم کدتون درست باید کار بده ....