PDA

View Full Version : آقا یکی ثواب کنه و بگه من تازه کار چگونه یک جدول ساده بسازم

محسن شمس
سه شنبه 19 مهر 1384, 19:48 عصر
ممنون میشوم

من با اکسس کار کردم ولی Sql نمی دونم چه جوریه .

از ابتدا بگو و بگو چه برنامه را اجرا کنم

یک دنیا ممنون

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 19 مهر 1384, 22:00 عصر
دوست عزیز بعد از نصب SQL در programs به آیتم خود SQL Server رفته و برنامه Enterprise manager رو باز میکنی سپس از صفحه باز شده دست چپت گزینه ها رو به ترتیب باز میکنی تا به آیتم Databases برسی روی اون راست کلیک کرده و New Databases رو میزنی و با وارد نمودن یک نام دیتابیس خود را به راحتی ساختی
موفق باشی

محسن شمس
چهارشنبه 20 مهر 1384, 13:27 عصر
چرا فایل هایی که می سازه را نمیشه انتقال داد به مسیر دیکر

مثلا خودش می ره یه جا می سازه بعد من هم از SQL خارج می شوم

حالا که می خوام اون دو تا فایل را جاشو عوض کنم خطا می دهد

Achchan
چهارشنبه 20 مهر 1384, 13:39 عصر
Why you want to move those files?

محسن شمس
چهارشنبه 20 مهر 1384, 13:46 عصر
به دلیل اینکه بزرام کنار پروژه ام

یا کپی کنم بدم به یکی

m-khorsandi
چهارشنبه 20 مهر 1384, 13:54 عصر
درود
شما در زمان ایجاد DataBase میتونید مسیر فایلها رو تعیین کنید.

Achchan
چهارشنبه 20 مهر 1384, 13:56 عصر
You should detach the database files ,move them,and attach at destination server.Right-click on your database|All tasks| detach database... and also search BOL for attach/detach and its problems such as orphaned users.
Hope this help.

m-khorsandi
چهارشنبه 20 مهر 1384, 14:03 عصر
جناب شمس من بهتون پیشنهاد میکنم در کلاسهای آقای ثباتی شرکت کنید.

mahboob
دوشنبه 25 مهر 1384, 07:44 صبح
سلام
شما برای اینکه بتوانید فایل Database خود را کپی کنید ابتدا باید سرویس SQL را stop کنید (SQL خاموش باشد) و بعد فایل خود را کپی کرده و سپس SQL را دوباره Run کنید :لبخندساده

mRizvandi
دوشنبه 25 مهر 1384, 08:42 صبح
سلام

البته دقت کنید که Sql server یک دیتابیس معمولی مثل Access نیست بلکه باید با دید سرور بودن به اون نگاه بشه. و مسلما برنامه هایی که از SQL Server استفاده می کنند روی یک سرور نصب شده اند و نیازی به نگهداری فایل sql کنار برنامه نیست. که در غیر این صورت Engine برنامه SQLServer رو در مقصد می خواهید چکار کنید؟
;-)

kian
سه شنبه 26 مهر 1384, 09:31 صبح
برای کپی کردن حتماً لزومی ندارد سرویس sql را stop کنید تنها کافی است database خود را از طریق all task بصورت offline در آورده سپس کپی کنید و بعد از آن online بفرمائید.
برای move دادن database نیز کافی است deattachکرده و سپس انتقال داده و مجدداً attach database کنید از مسیر جدید.
برای انتقال به کامپیوتر دیگر نیز هم از روش های فوق عملی است و هم از روش Backup/Restore.