PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به یک فایل کارل و دستکاری آن با C#2005

Bahar_HS
سه شنبه 08 شهریور 1390, 11:10 صبح
با سلام،
راهنمایی می خوام در مورد دسترسی به یک فایل کارل و دستکاری ش با سی شارپ،طوری که بشه Layer,page یا هر چیز دیگه که با کارل طراحی شده رو از بخش Applicationبرنامه، هم دسترسی داشت وهم دستکاری کرد مثلا رنگ آمیزی،
Search زدم،این طور به نظر می رسه که از سی شارپ میشه یه فایل کارل رسم کرد ،ولی من می خوام یه فایل رسم شده رو روی فرم نشون بدم،به آبجکت های طراحی شده در کارل دسترسی داشته باشه و باقی کارها،.....
این کار ممکنه؟ دقیقا از کدوم توابع،کلاس،.....باید استفاده کنم؟
کلمه کلیدی می خوام برای search.
ممنون.

golkhani
سه شنبه 08 شهریور 1390, 14:13 عصر
سلام.
تا اونجایی که من می دونم هیچ کلاس یا کنترل قابل دسترسی برای این کاروجود نداره.مگر اینکه شما خودتون یک برنامه برای اون بنویسید. یه نگاهی به لینک زیر بکنید.
http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Content/1152796559574

البته اگه از یه نسخه ی مجاز Corel استفاده میکنید(که احتمالاً اینطورنیست!) یک API به نام CorelDRAW 15.0 رو میتونید با Add Reference پیدا کنید. داخل تب COM. همینطور یک API به نام Vector Graphics Core 15.0

Bahar_HS
دوشنبه 14 شهریور 1390, 18:18 عصر
با سلام
Refrence رو که گفتید به برنامه ADD کردم ولی می خوام از طریق برنامه Application بتونم به این فایل کارل دسترسی داشته باشم،مثلا فایل کارل رو نشون بدم(تصویر طراحی شده رو در یه PictureBOx نشون بدم) یا بتونم به لایه های رسم شده در کارل دسترسی داشته باشم، اگر این کارها ممکن نیست پس اضافه کردن این فایل های DLL به چه دردی می خوره؟
این سوال خیلی برام حیاتی یه.