PDA

View Full Version : سوال: كپي كردن فايل

dottnett
سه شنبه 08 شهریور 1390, 16:03 عصر
با سلام
چگونه مي توانم يك فايل از نوع صوتي را بر در پوشه debug پروژه ام كپي نماييم

ArashRoshan
سه شنبه 08 شهریور 1390, 17:44 عصر
یه کمی بیشتر توضیح بده ، من که متوجه نشدم یعنی چی ؟ خب میتونی رو فایلت راست کلیک کنی Copy رو بزنی بعد بیای توی Debug راست کلیک کنی Paste رو بزنی !!!!!!!!!! ، فایلت توی Debug کپی میشه . توی برنامه اگه می خوای این کار رو کنی از دستور :
System.IO.File.Copy(Source,Destination)
استفاده کن . اگه اینا نیست بیشتر توضیح بده .

dottnett
یک شنبه 13 شهریور 1390, 21:46 عصر
با سلام
با استفاده از کد می خواهم این کار را انجام دهم . نمی دانم آدرس debug برنامه (آدرس مقصد)را چگونه بنویسم ؟

ArashRoshan
یک شنبه 13 شهریور 1390, 22:09 عصر
از کد زیر باید استفاده کنی :

System.IO.File.Copy("C:\Music.mp3",Application.Startuppath)

هر وقت خواستی آدرس اجرای برنامتو پیدا کنی باید از کد Application.Startuppath استفاده کنی .

dottnett
دوشنبه 14 شهریور 1390, 08:55 صبح
من كدي مي خواهم كه با استفاده از آن بتوانم فايلم را در Debug برنام ام كپي و بتوانم آنها را مجددا در سيستم هاي ديگر فراخواني كرده و اجرا نمايم . آيا راهي وجود دارد ؟

با تشكر

Mani_rf
دوشنبه 14 شهریور 1390, 09:26 صبح
من كدي مي خواهم كه با استفاده از آن بتوانم فايلم را در Debug برنام ام كپي و بتوانم آنها را مجددا در سيستم هاي ديگر فراخواني كرده و اجرا نمايم . آيا راهي وجود دارد ؟

با تشكر

میشه یکم بیشتر توضیح بدی که دقیقا چه کاری می خواهی انجام بدی؟

dottnett
دوشنبه 14 شهریور 1390, 09:46 صبح
براي پخش اذان در سيستم ديگر :
براي كاربر اين امكان در نظر گرفته شده است كه بتواند اذان دلخواه خود را پخش نمايد . حال هنگام اضافه كردن اذان ، من ‌نام فايل(music.wav) را در ديتابيس مربوطه ذخيره مي كنم.
مي خواهم بتوانم اين اذان را در قسمت debug هم كپي كنم تا با فرا رسيدن زمان اذان بتوانم با استفاده از كد
System.Diagnostics.Process.Start(file_name)
اذان پخش شود .

Mani_rf
دوشنبه 14 شهریور 1390, 09:52 صبح
خب اگر فایل را در دیتابیس ذخیره میکنی که نیازی نیست در فولدر Debug کپی کنی!
شما بعد از ارائه برنامه که دیگه فولدر Debug را نداری و تو یک مسیر که کاربر تعیین میکنه برنامه قرار میگیره و اجرا میشه.فایل را درون یک پوشه عمومی مثل Temp خود ویندوز کپی کن و از اونجا اجرا کن و اگر میخوای بعد از پخش پاکش کن. یا این که تو پوشه خود برنامه کپی کن.
با این توضیحات ، مشکل کجاست؟

dottnett
دوشنبه 14 شهریور 1390, 10:05 صبح
ميشه با يك كد مثال بزنيد
با تشكر

Mani_rf
دوشنبه 14 شهریور 1390, 11:29 صبح
نمیدونم چطوری مثال بزنم، وقتی که از دیتابیس فایل را میخونی باید با WriteStream یک جا ذخیره کنی دیگه! اون مسیر را Application.StartUpPath و نام فایل قرار بده تا در آدرس جاری برنام ذخیره بشه.
اگه باز هم متوجه نشدی کد خوندن از دیتابیست را بگذار بگم چیکارش کنی. اما تلاش کن که خودت انجام بدی که چندین تا چیز جدید هم در کنارش یاد بگیری (نصیحت پدرانه بود به دل نگیر :لبخند:)

dottnett
دوشنبه 14 شهریور 1390, 14:45 عصر
بالاخره درست شد .
خيلي ممنون از نصيحت پدرانه شما :لبخندساده: