PDA

View Full Version : مبتدی: اگر کسی vb و C# را بلد باشد ...

just4froum
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 00:51 صبح
با سلام خدمت همه :

یک سوال دارم که البته ببخشید اگه خیلی مبتدی

من شنیدم که دستور های .net تو همه ی زبان های برنامه نویسی تحت .net یکی است.

خوب طبق این موضوع اگر کسی C#.net و vb6 را یاد بگیرد آیا خودبه خود vb.net را هم یاد گرفته ؟

یعنی دیگه چیزی نمی خواد یاد بگیره تا با vb.net هم بتونه برنامه نویسی کنه ؟

با تشکر از همه

_behnam_
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 01:47 صبح
من شنیدم که دستور های .net تو همه ی زبان های برنامه نویسی تحت .net یکی است.شباهت های وجود داره اما دقیقاً یکی نیست
مثلا

حلقه For

Vb.net

Dim Y As Integer
For Y = 0 To 10
MessageBox.Show(Y.ToString())
Next
C#
int Y;
for (Y = 0; Y <= 10; Y++)
{
MessageBox.Show(Y.ToString());
}
یا دستور if

VB

If "C#" = "VB" Then

ElseIf "C#" <> "VB" Then

End If

C#
if ("C#" == "VB")
{

}
else if( "C#" != "VB")
{

}

خوب طبق این موضوع اگر کسی C#.net و vb6 را یاد بگیرد آیا خودبه خود vb.net را هم یاد گرفته ؟نمیشه که چون یه نفر اون 2تا زبون رو کار کرده خود به خود اینم یاد بگیره حداقل باید یه نگاهی به کدا بندازه
ولی در کل دیگه یاد گرفتنش کاری نداره

یعنی دیگه چیزی نمی خواد یاد بگیره تا با vb.net هم بتونه برنامه نویسی کنه ؟دیگه مثلا چیو یاد بگیره؟
اصلا واسه کار کردن با همون VB.net نیازی نیست C# رو یاد بگیری همون VB6 بسته کدها تقریبا یکی هستن,
یه تفاوت های وجود داره که با خوندن کتاب و یا .... میتونید یاد بگیرید

returnx
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 10:56 صبح
من شنیدم که دستور های .net تو همه ی زبان های برنامه نویسی تحت .net یکی است.

خوب طبق این موضوع اگر کسی C#.net و vb6 را یاد بگیرد آیا خودبه خود vb.net را هم یاد گرفته ؟

دوست عزیز جناب behnam کدهایی که شما به عنوان نمونه گذاشتید نمیشه گفت دستورات .net بود ، این ها فقط Syntax دو زبان C# و vb.net بود...
.net فقط یکسری کلاس هست برای راحت تر کردن کار برنامه نویس ، نحوه استفاده از این کلاس های تو هر دو زبان یکی هست ، حالا این آقا اگه C# رو یاد بگیره و در عین حال با کلاس های .net آشنا بشه و یک مختصری با Syntax زبان basic آشنا باشه میتونه با هر دو زبان C# و Vb.net در چارچوب .net کد بزنه...
دقت داشته باشید که دات نت به هیچ عنوان یک زبان برنامه نویسی نیست که دستورات مربوط به خودش داشته باشه ، فقط کلاس هایی است از قبل آماده شده برای راحتی کار برنامه نویس...
مثلا برای استفاده از کلاس Socket به این صورت عمل میکنیم:
vb.net:

Imports System.Net.Sockets

C#:

using System.Net.Sockets;

(البته نمونه بالا صرفا یک مثال بود...)
موفق باشید.../

setroyd
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 12:13 عصر
vb6 یک زبان تحت وب نیست و شاید تا حدودی به شما اشنایی بده بده زبان vb.net ولی در جم کل زبانهایی که از .net framework استفاده میکنن فقط کد نویسی پایش متفاوت هست . ولی بله تا حدودی میتونه به شما اشنایی بده .