PDA

View Full Version : المان ها و Tabel

Majid2003
یک شنبه 04 آبان 1382, 05:00 صبح
با سلام
اگه Source همین صفحه وبی که دارید میخونید رو ببینید با کمی دقت متوجه میشید که تمام المان های موجود در صفحه از اون تبلیغ و بعد از تبلیغ(ورود.خروج.مشخصات فردی و...) گرفته تا پایین ترین قسمت صفحه که دوباره یه نواره با لینکهایی مثل (قوانین سایت.پرسشهای متداول و ...)همگی درون یک Tabel هستند.
حالا سوال من اینکه چنین کاری رو چه جوری باید انجام داد یعنی طوری که تمام المان ها درون Tabel باشند.(من یه صفحه طراحی کردم اما نمیدونم چه جوری باید این کار رو کرد که البته همه چیز مرتب و منظم باشه در ضمن حالا چه فرقی میکنه اگه این جوری نباشه یعنی بدون Tabel باشه؟)
امیدوارم که همیشه پیروز و سربلند باشید
متشکرم

الهام تفریشی
یک شنبه 04 آبان 1382, 08:25 صبح
ببینید دوست عزیز
table برای سازماندهی بهتر المان هاست یعنی اسکلت بندی صفحه مشخص هست
با توجه به مثالی که خودت زدی یعنی همین صفحه همه چیز کادر بندی شده و مرتب و منظم هست
برای این کار هم شما بهتر هست یه جدول به عنوان یک جدول اصلی که کادر اصلی صفحه رو میشه گفت درست کن
و داخل اون هم میتونی با توجه به نیازت هم table اضافه کنی و هم یه table رو بشکنی و چند قسمتش کنی
و المانهات رو توش قرار بدی

Vahid_Nasiri
یک شنبه 04 آبان 1382, 10:59 صبح
در asp.net‌ می توان یک table را روی صفحه قرار داد و سلول های آنرا مطابق نیاز کاملا به اندازه طراحی کرد.
سپس قسمت های مختلفی را که می خواهید در این جدول قرار دهید به صورت یوزر کنترل طراحی می کنید. هر کدام یک فایل جدا...
سپس این یوزر کنترل ها را به سلول های این جدول drag کنید. به این ترتیب می توان صفحاتی جالب توجه را ارائه داد و نکته ی جالب در مورد یوزر کنترل های asp.net این است که موتور کاشه کردن asp.net از آنها پشتیبانی می کند. یعنی می توان تنها *قسمتی* از یک صفحه را کش کرد.
جالب است! نه!؟

SoheilKH
سه شنبه 06 آبان 1382, 05:29 صبح
یعنی چه میشه قسمتی از یک صفحه را کش کرد :shock: میشه کاربرد این کار را بگی

Vahid_Nasiri
سه شنبه 06 آبان 1382, 21:05 عصر
بحث کش کردن یک فصل کامل است.
خلاصه اش یعنی اینکه سریعتر بارگذاری می شود.