PDA

View Full Version : آموزش: فعال کردن وایرلس در ویندوز سرور how to enable wireless in Windows Server 2008

reza_edu
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 14:19 عصر
سلام این مطلب درواقع مشکلی بود که برای من تو شرکت پیش اومده بودگفتم اینجا هم بگم شاید شخصی بعد ها از این مطلب استفاده کرد.

قابل توجه مدیران گرامی اگر میبینید مطلب تکراری هست لطفا یا خودتون حذف کنید یا بگید من حذف کنم چون منکه سرچ کردم ندیدم با تشکر.

خوب تو شرکت ما از وایرلس برای شبکه استفاده میشد وقتی تصمیم گرفتیم که از ویندوز سرور 2008 برای مدیریت شبکه استفاده کنیم من هرکاری کردم میدیدم که کارت شبکه نصب شده ولی فعال نیست من اول فکر میکردم که از کارت شبکه است که درست نصب نشده ولی باکمی جستجو متوجه شدم که برای ویندوز سرور 2008 این قسمت غیر فعال هست و باید توسط مدیر شبکه فعال بشه من مطالب رو تو همین سایت به زبان اصلی میزارم چون واضح هست و در آخر هم لینک سایتی روکه من این مطلب رو از اونجا متوجه شدم امیدوارم که این مطلب مفید باشه.

if you've just installed Windows Server 2008, and are trying to get connected to the internet via wireless you'll have no end of problems as it just will not see any wireless networks no matter what driver you install for your wireless card.

The reason is because Wireless is disabled by default in Windows Server 2008.

To resolve it, do as follows

in Server manager scroll down to Features Summary and click on Add Features.

74699

When the Select Features window appears, scroll down to Wireless LAN Service, and place a checkmark in there.

74700

you'll be informed that the server may need a restart... click install to continue

74701

the wireless lan installation service will be initialized

74702

and hopefully will succeed

74703

click close to continue and then browse your wireless networks as normal

ببخشید خواستم تمام تصاویر رو بزارم اما سایت بیشتر از 5 تا فایل رو اجازه نمیده برای همین در آخر لینک سایت منبع رو میزارم:
http://www.windows-noob.com/forums/index.php?/topic/445-how-to-enable-wireless-in-windows-server-2008/

moradis
چهارشنبه 27 مهر 1390, 09:30 صبح
ممنون که تجربه هاتون رو با ما تقسیم میکنید

poooyan ne
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 16:56 عصر
mersiii :لبخند:

mehdi3559
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 21:42 عصر
ممنون عزیز جان

kianko
پنج شنبه 14 آذر 1392, 23:40 عصر
ساده ولی پیچیده سر بزنگاه بدادم رسید

:تشویق:مهندس واید ممنون الله سلمک(به زبان خودم(عربی))

Helyaneh64
سه شنبه 05 اردیبهشت 1396, 13:16 عصر
واقعا عالی بود و به موقع.فقط یه مشکلی که من دارم اینه که توی سرور۲۰۱۶ که این کار رو کردم اصلا عمل نکرد.به جایی رسید که مجبور شدم مجدد دوباره ویندوز سرور ۲۰۱۲ بریزم.اگه راهی به ذهنتون میرسه ممنون میشم کمکم کنید.