PDA

View Full Version : دوراهی بین دو زبان برنامه نویسی قدرتمند

$exclusive$
جمعه 11 شهریور 1390, 01:18 صبح
سلام و عرض ادب

قبلا از اینکه سوال رو مطرح کنم یه نکته بگم :
دوستان عزیز قبل از ایجاد این تاپیک اینجانب به مدت 3 روز تمام در اینترنت و دیگر منابع جستجو و تحقیق کردم ولی متاسفانه به دلیل به حاشیه کشیده شدن مباحث مطرح شده هیچ جواب درست و حسابی از سمت برنامه نویسان گرامی داده نشده است. " لذا از شما دوستان خواهشمندم که از اینجور جوابا که میگن اول یه سرچ میکردی بعد سوال " ندهید.

سوال:

ببینید دوستان سوال و شبه ای که برای من پیش اومده انتخاب بین دو زبان و تکنولوژی PHP و ASP.Net است.

اگه قرار باشه برای یک پروژه عظیم یک زبان انتخاب کنم PHP بهتر است یا ASP.Net ؟

این پروژه میتونه یک پرتال عظیم همچون سایت یاهو و یا سایتی همچون یاهو باشه

ملاک انتخاب زیان برای من ب اینصورت است:
1.از هیچ نظر دارای محدودیت نباشم یا به عبارت دیگه هرکاری که میخوام بتونم انجام بدم.
2.بشه باهاش یک سیستم یکپارچه و قوی نوشت.
3.از نظر کیفیت کار از جمله سرعت و تمیزی کدهای نوشته شده واسم مهم هستن.
4.امنیت در کدام یک بیشتر است. البته اینو میدونم که امنیت بیشتر به سرور و نحوه نوشتن کد بستگی داره ولی در کل امنیت کدام بیشتر است.
5.از نظر مالی هم مهم نیستن که کدوم گرانتر یا ارزانتر در میاد مهم کیفیت پروژه است.
6.تا بحال سایتی رو ندیم که با PHP نوشته شده باشه که قابلیت SubPortal رو داشته باشه . آیا با PHP میشه یه همچین کاری رو پیاده کرد.
7. اگر در آینده بخوام پروژه رو توسعه بدم از نظز کمیت کدها در کدام زبان راحتتر است.
8.در ASP.Net تقریبا امکان استفاده از هر زبانی میسر است مثلا C# یا VB و اینها ... آیا در PHP هم همچنین امکانی وجود داره که بشه از برنامه هایی که با C یا C++ نوشته شده اند استفاده کرد.

از طرفی من با مقاله ای در وب مواجه شدم که نظرم رو بیشتر به سوی PHP جلب کرد.
آدرس مطلب: http://www.comentum.com/php-vs-asp.net-comparison.html
میخواهم تیر اخر به یکی از این دو زبان رو با نظرات شما دوستان بزنم.
حالا از دوستان عزیز خواهشمندم که جواب این سوالها رو بدور از تعصب و با جوابهایی واقع نگر بدهند.

در نهایت کمال تشکر از همه دوستان بزرگوار

binyaft
جمعه 11 شهریور 1390, 10:40 صبح
بحث در این مورد زیاد شده ، هر دو میتونن جواب نیاز های شما رو بدن !
تمام اون چیزایی هم که گفتید میشه با PHP اجرایی کرد به جز مورد آخر که حداقل شاید من خبر ندارم!
برای استفاده از PHP بهتره با فریم ورک ZF کد بنویسید اگه یه پروژه قوی و انعطاف پذیر میخوای ...
و ASP هم که خودش رو فریم ورک .net هست ...

A B C D
جمعه 11 شهریور 1390, 10:59 صبح
برای بعضی چیزا راهی جز یادگیری کامل و تجربه نیست.
هرچی من بگم کس دیگه بگه مثل اون نمیشه که خودت یاد بگیری و عملا ببینی و تجربه کنی.
تازه اینم درنظر بگیر که خیلی افراد ممکنه نظر ناقص، اشتباه یا جانب‌دارانه بدن. اونم در چنین مسائلی. مقایسهء دو زبان که دشمن هم هستن. و اینکه یه نفر باید باشه که بقدر کافی توی هردو اطلاعات و تجربه داشته باشه.
بنظر من اگر بخوای کارای بزرگ و مهم بکنی نهایتش هردوش رو یاد بگیری اگر نگم لازمه ولی خیلی مفیده واست.

A B C D
جمعه 11 شهریور 1390, 12:15 عصر
سایتها و شرکتهای بزرگ یا حتی بعضی افراد یا شرکتهای کوچک چرا میتونن هرکاری بکنن؟
چون توانایی دارن. نیروی انسانی خبره با تخصص و توانایی های گسترده.
خیلی از این برنامه نویسهای حرفه ای که بنده دیدم بیش از یکی دو زبان بلدن. مثلا میبینی حداقل سه زبان کاملا متفاوت رو در حد کامل بلده. و اونا واقعا برنامه نویسنا! یعنی دیگه خود زبان براشون مطرح نیست و در سطحی هستن که زبان براشون یه ابزار ساده هست. تقریبا هرچیزی رو بخوان خودشون میسازن. هر الگوریتمی نیاز باشه طراحی و حتی اختراع میکنن.
یه جایی میبینن پرفورمنس PHP کافی نیست میان بخش پردازشی رو با سی++ مینویسن. حتی شده با اسمبلی.
خلاصه کم آوردن توی کارشون نیست.
با MySQL همچین کار میکنن که هیچوقت به اوراکل نیازی ندارن.
هزینه هاشون رو با استفاده از بازمتن به حداقل میرسونن.
میان سورس انجین و زبان PHP رو دستکاری میکنن (اینجا یه مزیت دیگر بازمتن برای برنامه نویسهای قدرتمند معلوم میشه).
میان کد PHP رو بصورت خودکار تبدیل به سی++ و کامپایل میکنن و راحتی و سرعت برنامه نویسی در زبانی مثل PHP رو با پرفورمنس سی++ ترکیب میکنن (فیسبوک).
همهء این کارها فکر میکنید چقدر سواد میخواد؟ چقدر نیاز به توانایی جهت تحلیل و طراحی و ابداع الگوریتم داره؟ چقدر پیچیدگی و ظرافت و نکات داره؟
خلاصه اونا Perfect هستن و میتونن تقریبا از تمام قدرت رایانه و برنامه نویسی استفاده کنن.

اگر یک زبان به تنهایی برای همه کاری کافی بود، نیازی به این کارها که این برنامه نویسان میکنن و استفاده از چند زبان نبود.
البته یک دلیلش هم میتونه تنوع نیروی انسانی با تخصصها و توانایی های مختلف باشه. ولی بهرحال اینم یک پارامتری هست که در کارهای بزرگ و گسترده میتونه اجتناب‌ناپذیر باشه. البته بنظر بنده مسلما این تنها دلیل اصلی نیست.

$exclusive$
جمعه 11 شهریور 1390, 13:20 عصر
سایتها و شرکتهای بزرگ یا حتی بعضی افراد یا شرکتهای کوچک چرا میتونن هرکاری بکنن؟
چون توانایی دارن. نیروی انسانی خبره با تخصص و توانایی های گسترده.
خیلی از این برنامه نویسهای حرفه ای که بنده دیدم بیش از یکی دو زبان بلدن. مثلا میبینی حداقل سه زبان کاملا متفاوت رو در حد کامل بلده. و اونا واقعا برنامه نویسنا! یعنی دیگه خود زبان براشون مطرح نیست و در سطحی هستن که زبان براشون یه ابزار ساده هست. تقریبا هرچیزی رو بخوان خودشون میسازن. هر الگوریتمی نیاز باشه طراحی و حتی اختراع میکنن.
یه جایی میبینن پرفورمنس PHP کافی نیست میان بخش پردازشی رو با سی++ مینویسن. حتی شده با اسمبلی.
خلاصه کم آوردن توی کارشون نیست.
با MySQL همچین کار میکنن که هیچوقت به اوراکل نیازی ندارن.
هزینه هاشون رو با استفاده از بازمتن به حداقل میرسونن.
میان سورس انجین و زبان PHP رو دستکاری میکنن (اینجا یه مزیت دیگر بازمتن برای برنامه نویسهای قدرتمند معلوم میشه).
میان کد PHP رو بصورت خودکار تبدیل به سی++ و کامپایل میکنن و راحتی و سرعت برنامه نویسی در زبانی مثل PHP رو با پرفورمنس سی++ ترکیب میکنن (فیسبوک).
همهء این کارها فکر میکنید چقدر سواد میخواد؟ چقدر نیاز به توانایی جهت تحلیل و طراحی و ابداع الگوریتم داره؟ چقدر پیچیدگی و ظرافت و نکات داره؟
خلاصه اونا Perfect هستن و میتونن تقریبا از تمام قدرت رایانه و برنامه نویسی استفاده کنن.

اگر یک زبان به تنهایی برای همه کاری کافی بود، نیازی به این کارها که این برنامه نویسان میکنن و استفاده از چند زبان نبود.
البته یک دلیلش هم میتونه تنوع نیروی انسانی با تخصصها و توانایی های مختلف باشه. ولی بهرحال اینم یک پارامتری هست که در کارهای بزرگ و گسترده میتونه اجتناب‌ناپذیر باشه. البته بنظر بنده مسلما این تنها دلیل اصلی نیست.

گفته های شما کاملا درسته چون تو هیچ کاری اتکا به یک فن یا روش مسلما کافی و جوابگوی نیازها نخواهد بود.
ولی در کل برای همچین پروژه هایی یک زبان BASIC میخواد که هسته و مرکز سیستم با اون نوشته شه . استفاده از زبان های دیگر هم در کنار این زبان پایه مسلما باید استفاده بشه. مثل اینکه تو .NEt از C# و VB میشه استفاده کرد که این باعث میشه دست باز باشه و محدودیتی نباشه.
این هم بگی که استفاده از زبان هایی چون c,c++,vb.net,c#,java,python برایم فرقی ندارد که از کدام استفاده کنم.
حالا سوال اصلی اینجاست که کدوم یکی از این دو زبان میتونه مفید تر و در کنار اون کارایی بیشتر داشته باشه که بشه با یکی از این دو زبان در نوشتن هسته سیستم استفاده کرد ؟

$exclusive$
جمعه 11 شهریور 1390, 17:18 عصر
از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن خواهشمندم که مرا با نظرات گهربار خویش راهنمایی فرمایند.
:قلب::لبخندساده::قلب:

L u k e
جمعه 11 شهریور 1390, 18:08 عصر
من php کار نیستم ولی یه ذره کار کردم من بودم بین php و asp.net
php رو انتخاب می کردم

پست آخرمو بخون
http://barnamenevis.org/showthread.php?204637-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%88%D8%B1%DA%A9-4&p=1330073#post1330073

$exclusive$
جمعه 11 شهریور 1390, 18:30 عصر
من php کار نیستم ولی یه ذره کار کردم من بودم بین php و asp.net
php رو انتخاب می کردم

پست آخرمو بخون
http://barnamenevis.org/showthread.php?204637-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%88%D8%B1%DA%A9-4&p=1330073#post1330073

ممنونم از این که تجربیات خودتنو در اختیار ما قرار دادید.
پس به نظر شما واسه یه همچین پروژه ای PHP بهتر از ASP.NEt ؟

البته فقط تو ایران هست که یه مقدار بازار ASP.Net خیلی داغ شده ولی تو کشورهای اروپایی استفاده از زبان های سورس باز بیشتر رواج داره.
از طرفی هم من احساس میکنم که اگه با .NET نوشته بشه مایکروسافته که میتونه تو کدات دخل و تصرف داشته باشه و ببینه که چکار کردی یا چه کار نکردی!
با این حال برای من جای تعجب داره که چرا تو ایران بسیاری از سازمانها و بانکها سایتهای خودشون را با ASP.Net نوشته اند ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ :متعجب:
بعضی از دوستان نمیدون از روی تعصب یا هر چیزی دیگه میگن که PHP صرفا برای انجام پروژه های کوچیکه که واسه من جای تعجب داره اگه واقعا اینطوریه پس چرا مشهورترین و وسیع ترین سایت های دنیا همچون گوگل،یاهو،فیس بوک و ... با PHP نوشته شده اند؟!!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ :متعجب:

L u k e
جمعه 11 شهریور 1390, 19:19 عصر
ببین اونش دیگه بستگی به خودت داره اکثر زبان های برنامه نویسی چیزی کم ندارند این به برنامه نویس مربوط می شه که بتونه یه پروژه ه ی بزرگ رو با یه زبانی بنویسه
نه php چیزی کم داره نه asp ولی خوب
از نظر سادگی و انعطاف و سرعت php از .net سر تره
منظورم از سادگی نصب ، اجرا ، و برنامه نویسی با php می باشد .

A B C D
جمعه 11 شهریور 1390, 19:20 عصر
بعضی از دوستان نمیدون از روی تعصب یا هر چیزی دیگه میگن که PHP صرفا برای انجام پروژه های کوچیکه که واسه من جای تعجب داره اگه واقعا اینطوریه پس چرا مشهورترین و وسیع ترین سایت های دنیا همچون گوگل،یاهو،فیس بوک و ... با PHP نوشته شده اند؟!!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟این همه روضه خوندیم هنوز شما داری میگی لیلی زن بود یا مرد!
اولا که همونطور که خودتون دیدید اونا بیشترشون از ترکیبی از زبانها و فناوریها استفاده میکنن و روشهای ابداعی خودشون و دارن.
دوما برنامه نویسان و امکانات انسانی و مالی اونا خیلی قوی و گسترده تر از من و شمای منفرد یا شرکتهای کوچک معمولی هست.

البته من لزوما نمیگم که PHP برای کارهای کوچکه. ولی میخوام بگم قیاس باید بر اساس واقعیات و تمام پارامترهای مهم دخیل باشه. مسلما نمیشه همینطوری صرفا با اسم کاربرد PHP شرایط اونا رو برای دوتا برنامه نویس منفرد و معمولی معیار قرار داد. اگر اونا از PHP استفاده میکنن، این همش و همهء داستان که نیست! از سی++ هم استفاده میکنن، از جاوا، و از خیلی فناوریهای ابداعی یا پیشرفته.
بنظر من PHP برای کارهای کوچک تا متوسط مناسبه. برای کارهای بزرگ هم که خب معلومه همون شرایط و روشهایی که این سایتهای بزرگ بکار میبرن ممکنه لازم باشه. یعنی برنامه نویسان قوی با تخصصهای گسترده و استفاده از چند زبان و فناوری بجای خود.
تازه حتی اونایی هم که فقط با یک زبان کار میکنن اینطوری نیست فکر کنید به همین سادگی هست و هرکسی از پسش برمیاد. میبینی پشت صحنه کلی سیستم پیاده کردن و با سیستم عامل به شکلهای مختلف ارتباط های پیشرفته دارن. و خیلی دانش و مهارت های فنی که برنامه نویسای عادی ندارن. یعنی مثلا در این حد که لینوکس رو خیلی خوب و کامل بشناسی و بهش احاطه داشته باشید. پروتکل ها رو در سطح بیت و بایت بشناسی و آنالیز و تعامل کنی. همه چیز رو پیکربندی کنی. لینوکس رو کاستومایز و برای کاربردهای مختلف بهینه سازی کنی. و غیره و غیره.
البته لزوما همهء این کارها رو یک نفر به تنهایی انجام نمیده، ولی بالاخره باید یک نفر انجامشون بده. و این افراد باید همه قوی و ترجیحا دارای تخصص در چند زبان و ابزارهای مربوطه باشن تا این کار بتونه بقدر کافی سریع و راحت به نتیجه برسه.

اتفاقا بنظر بنده کاربرد اصلی ASP.NET هم کم و بیش در همین محدودهء کارهای کوچک تا متوسط هست.

احتمالا علتهای اصلی ای که باعث ترجیح PHP بر ASP.NET در کارهای بزرگ میشه، بازمتن بودن و رایگان بودنه. و از این امکانات هم در کارهای بزرگ بیشتر استفاده میشه و در کاربردهای بزرگ خیلی مهمتر هستن، و مزایای بازمتن بصورت حداکثری توسط برنامه نویسان خبره با منابع انسانی و مالی کافی در پروژه های بزرگ مورد استفاده واقع میشه.

$exclusive$
جمعه 11 شهریور 1390, 19:48 عصر
از همه ی دوستانی که بنده رو راهنمایی کردن ممنونم.

در آخر نظر بنده استفاده از این فناوری ها شد: PHP,C,C++,JSP and Python

در اخر از همه ی دوستان و لطف انها سپاسگزاری میکنم. :بوس:

Yousha
جمعه 11 شهریور 1390, 23:34 عصر
مقایسه زبان های برنامه نویسی کاری ناشیانه و احمقانه ایه.
زبانها فقط ابزار هستند... همش به کاربر(برنامه نویس) برمی گرده که جطور ازش استفاده کنه.

sina_oonline
شنبه 12 شهریور 1390, 08:32 صبح

در اخر از همه ی دوستان و لطف انها سپاسگزاری میکنم.

الان jsp و php چه تناسبی با هم دیگه دارن؟!قطعا هر جور خودتون صلاح می دونید باید عمل کنید ولی به نظر من این مدل یاد گرفتن آخر کاری پیش نمی بره کسی که می خواد jsp یاد بگیره بهتره به جای c و php و python بره JEE و فناوری های مرتبط با اون رو یاد بگیره وگرنه کسی که می خواد از خانواده جاوا فقط jsp یاد بگیره عملا کار زیادی نمیتونه باهاش انجام بده

A B C D
شنبه 12 شهریور 1390, 08:58 صبح
بنظر من اول PHP رو یاد بگیرید و بعد ASP.NET.
اگر عجله دارید برید توی بازار کار فکر میکنم دات نت برای شروع بهتر باشه، اما برای یادگیری اصولی ترتیبی که در بالا گفتم خیلی بهتره.
دات نت رو هم ترجیحا با بخش دسکتاپ و وب هردو یاد بگیرید. چون اینطوری خیلی به نفعتون تموم میشه.

Yousha
شنبه 12 شهریور 1390, 09:44 صبح
راستش رو بخواید تو سرعت و قدرت پردازش و تعداد اتصالات python الان حرف اول رو میزنه. ولی کد نویسی و پیکربندیش کمی سخته. من python نمی نویسم. php می نویسم
Cرو یاد بگیرید، همه رو یاد گرفتید.
جاوا بنویسی میتونی واسه موبایل هم اپلیکشن بنویسی...

کمی با محیط .net و php کار کن ببین با کدومش حال می کنید.

sina_oonline
شنبه 12 شهریور 1390, 10:03 صبح
راستش رو بخواید تو سرعت و قدرت پردازش و تعداد اتصالات python الان حرف اول رو میزنه. ولی کد نویسی و پیکربندیش کمی سخته.

واقعا کد نویسی پایتون سخته؟من حتی یه جا در مورد اسونی پایتون به شوخی خوندم که تو همه زبون ها اول برنامه نویس "hello word" مینویسه تو پایتون یه سیستم مدیریت محتوا مینویسه!البته خودم اصلا کار نکردم

$exclusive$
شنبه 12 شهریور 1390, 15:24 عصر

در اخر از همه ی دوستان و لطف انها سپاسگزاری میکنم.

الان jsp و php چه تناسبی با هم دیگه دارن؟!قطعا هر جور خودتون صلاح می دونید باید عمل کنید ولی به نظر من این مدل یاد گرفتن آخر کاری پیش نمی بره کسی که می خواد jsp یاد بگیره بهتره به جای c و php و python بره JEE و فناوری های مرتبط با اون رو یاد بگیره وگرنه کسی که می خواد از خانواده جاوا فقط jsp یاد بگیره عملا کار زیادی نمیتونه باهاش انجام بده

jsp تناسبی با php نداره همونطور که هر زبونی با زبون دیگه متفاوته ولی از هر زبانی در زبان دیگر میشه واسه توسعه بیشتر استفاده کرد.
مثله اینکه از جاوا اسکریپت و ایجکس در هر زبونی میشه ازشون استفاده کرد.:لبخندساده:

$exclusive$
شنبه 12 شهریور 1390, 15:29 عصر
راستش رو بخواید تو سرعت و قدرت پردازش و تعداد اتصالات python الان حرف اول رو میزنه. ولی کد نویسی و پیکربندیش کمی سخته. من python نمی نویسم. php می نویسم
Cرو یاد بگیرید، همه رو یاد گرفتید.
جاوا بنویسی میتونی واسه موبایل هم اپلیکشن بنویسی...

کمی با محیط .net و php کار کن ببین با کدومش حال می کنید.

مسلما لذتی که در نوشتن کدهای PHP هست و اینکه خودمون مینویسیم خیلی بیشتر از اینه که از کدهای آماده ابزار .NET تو فریم ورکش استفاده کنیم.

binyaft
شنبه 12 شهریور 1390, 18:31 عصر
واقعا کد نویسی پایتون سخته؟من حتی یه جا در مورد اسونی پایتون به شوخی خوندم که تو همه زبون ها اول برنامه نویس "hello word" مینویسه تو پایتون یه سیستم مدیریت محتوا مینویسه!البته خودم اصلا کار نکردم
پیتون خیلی هم راحت هست ! برای سادگی و تمیزی و راحتی برنامه نویس نوشته شده ذاتا"

sina_oonline
شنبه 12 شهریور 1390, 22:13 عصر
jsp تناسبی با php نداره همونطور که هر زبونی با زبون دیگه متفاوته ولی از هر زبانی در زبان دیگر میشه واسه توسعه بیشتر استفاده کرد.
مثله اینکه از جاوا اسکریپت و ایجکس در هر زبونی میشه ازشون استفاده کرد.

ببخشید چطوری میشه از jsp توی php استفاده کرد؟!واقعا یه همچین چیزی تا حالا نشنیدم اگه توضیح بدین ممنون میشم...

$exclusive$
شنبه 12 شهریور 1390, 23:09 عصر
ببخشید چطوری میشه از jsp توی php استفاده کرد؟!واقعا یه همچین چیزی تا حالا نشنیدم اگه توضیح بدین ممنون میشم...
دوست عزیز من که نگفتم از JSP تو PHP استفاده می کنم !!! من همچین حرفی زدم؟
به این خاطر نام JSP رو آوردم چون تو بعضی از سیستم هایی که مد نظر هست با PHP نمیشه اونقد تمیز در اورد و من ترجیحا در اون سیستم ها از JSP استفاده خواهم کرد.

jsp خودش یه زبون برنامه نویسی مستقل هست اینو هرکی که یه ذره از برنامه نویسی تحت وب سر دربیاره میدونه دیگه!!!!!!! :خجالت:

armsoftpc
یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:34 عصر
به نام خدا
با سلام
میشه یک کدی بگذارید که بشه از متغیر های جاوااسکریپت در php استفاده کرد.:متفکر:
لطفا کدش سرکاری نباشه، تست شده هم باشه بهتره!
موفق باشید.

sina_oonline
یک شنبه 13 شهریور 1390, 17:17 عصر
دوست عزیز من که نگفتم از JSP تو PHP استفاده می کنم !!! من همچین حرفی زدم؟
به این خاطر نام JSP رو آوردم چون تو بعضی از سیستم هایی که مد نظر هست با PHP نمیشه اونقد تمیز در اورد و من ترجیحا در اون سیستم ها از JSP استفاده خواهم کرد.

jsp خودش یه زبون برنامه نویسی مستقل هست اینو هرکی که یه ذره از برنامه نویسی تحت وب سر دربیاره میدونه دیگه!!!!!!!

سلام دوست من خدایی نکرده قصد جسارت نداشتم فقط می خوام به یه نتیجه ای برسیم.درسته که jsp یک زبان برنامه نویسی مستقل هست ولی در حقیقت jsp صرفا یک تکنولوژی نمایش هست و نمیشه بهش به عنوان یه زبان برنامه نویسی وب نگاه کرد.اولا من این سوال رو به خاطر این پرسیدم که شما در مورد رابطه jsp و php مثال استفاده از جاوا اسکریپت در وب رو زدید دوما به نظر من شما در صورتی می تونید با jsp وب سایت های خوبی طراحی کنید که به مفاهیم جاوا و سرولت و جاوا بین سازمانی و کلی موضوعات مرتبط با جاوا آشنا باشید که شما هیچ کدوم از این موارد رو جزو موضوعاتی که تصمیم گرفتید یاد بگیرید نیاوردید بنابر واقعا یاد گرفتن jsp خالی خیلی بیشتر از یادگرفتن html به شما کمک نمی کنه.گفتم این نظر شخصی منه به هر حال شما به نیاز های خودتون آشنا ترید و آرزو می کنم تو کارتون موفق باشین

armsoftpc
یک شنبه 13 شهریور 1390, 19:31 عصر
کسی نبود ما رو کمک کنه!:گریه:

$exclusive$
دوشنبه 14 شهریور 1390, 14:31 عصر
سلام دوست من خدایی نکرده قصد جسارت نداشتم فقط می خوام به یه نتیجه ای برسیم.درسته که jsp یک زبان برنامه نویسی مستقل هست ولی در حقیقت jsp صرفا یک تکنولوژی نمایش هست و نمیشه بهش به عنوان یه زبان برنامه نویسی وب نگاه کرد.اولا من این سوال رو به خاطر این پرسیدم که شما در مورد رابطه jsp و php مثال استفاده از جاوا اسکریپت در وب رو زدید دوما به نظر من شما در صورتی می تونید با jsp وب سایت های خوبی طراحی کنید که به مفاهیم جاوا و سرولت و جاوا بین سازمانی و کلی موضوعات مرتبط با جاوا آشنا باشید که شما هیچ کدوم از این موارد رو جزو موضوعاتی که تصمیم گرفتید یاد بگیرید نیاوردید بنابر واقعا یاد گرفتن jsp خالی خیلی بیشتر از یادگرفتن html به شما کمک نمی کنه.گفتم این نظر شخصی منه به هر حال شما به نیاز های خودتون آشنا ترید و آرزو می کنم تو کارتون موفق باشین

تمام گفته های شما مورد تاییده !
بنده فقط php و c و c++ کار میکنم ... بقیه کارها رو نفرات دیگه انجام میدن مثل کار با python یا jsp که اونها مسلما تمامی مباحث مربوط به این دو را میدانند.
اگر اسم jsp رو آوردم به این خاطر نبود که من خودم میخوام یاد بگیرم و کار کنم به این دلیل گفتم چون میخوام سیستم مد نظر از این تکنولوژی ها استفاده کنه.
وگرنه من خودم به شخصه تنها کارهای php و c++ رو انجام میدم همچنین mysql .

در هر صورت از اینکه ما رو با راهنمایی های دوستانتون یاری کردید بی نهایت سپاس گزارم.
:بوس:

armsoftpc
دوشنبه 14 شهریور 1390, 17:08 عصر
به نام خدا
با سلام
آقا به جای بحث و دعوا به سوال ما پاسخ بدید!
حق با دوی شماست.
موفق باشید.

mahan19
دوشنبه 14 شهریور 1390, 20:04 عصر
در كل كسي كه ميخواد دو چيز رو مقايسه كنه بايد به هر دو چيز كاملا مسلط باشه، نه اينكه از روي تعصب كه اون بهتره!!!!
من چون از asp شروع كردم يه آشنايي مختصر دارم، بعد رفتم به php ، از نظر من php خيلي آسونتر و سريعتر هست.(البته اين نظر منه)، بعدشم تركيب php با js خيلي دست آدمو باز ميكنه.