PDA

View Full Version : دوراهی بین دو زبان برنامه نویسی قدرتمند

$exclusive$
جمعه 11 شهریور 1390, 01:42 صبح
سلام و عرض ادب

قبلا از اینکه سوال رو مطرح کنم یه نکته بگم :
دوستان عزیز قبل از ایجاد این تاپیک اینجانب به مدت 3 روز تمام در اینترنت و دیگر منابع جستجو و تحقیق کردم ولی متاسفانه به دلیل به حاشیه کشیده شدن مباحث مطرح شده هیچ جواب درست و حسابی از سمت برنامه نویسان گرامی داده نشده است. " لذا از شما دوستان خواهشمندم که از اینجور جوابا که میگن اول یه سرچ میکردی بعد سوال " ندهید.

سوال:

ببینید دوستان سوال و شبه ای که برای من پیش اومده انتخاب بین دو زبان و تکنولوژی PHP و ASP.Net است.

اگه قرار باشه برای یک پروژه عظیم یک زبان انتخاب کنم PHP بهتر است یا ASP.Net ؟

این پروژه میتونه یک پرتال عظیم همچون سایت یاهو و یا سایتی همچون یاهو باشه

ملاک انتخاب زیان برای من ب اینصورت است:
1.از هیچ نظر دارای محدودیت نباشم یا به عبارت دیگه هرکاری که میخوام بتونم انجام بدم.
2.بشه باهاش یک سیستم یکپارچه و قوی نوشت.
3.از نظر کیفیت کار از جمله سرعت و تمیزی کدهای نوشته شده واسم مهم هستن.
4.امنیت در کدام یک بیشتر است. البته اینو میدونم که امنیت بیشتر به سرور و نحوه نوشتن کد بستگی داره ولی در کل امنیت کدام بیشتر است.
5.از نظر مالی هم مهم نیستن که کدوم گرانتر یا ارزانتر در میاد مهم کیفیت پروژه است.
6.تا بحال سایتی رو ندیم که با PHP نوشته شده باشه که قابلیت SubPortal رو داشته باشه . آیا با PHP میشه یه همچین کاری رو پیاده کرد.
7. اگر در آینده بخوام پروژه رو توسعه بدم از نظز کمیت کدها در کدام زبان راحتتر است.
8.در ASP.Net تقریبا امکان استفاده از هر زبانی میسر است مثلا C# یا VB و اینها ... آیا در PHP هم همچنین امکانی وجود داره که بشه از برنامه هایی که با C یا C++ نوشته شده اند استفاده کرد.

از طرفی من با مقاله ای در وب مواجه شدم که نظرم رو بیشتر به سوی PHP جلب کرد.
آدرس مطلب: http://www.comentum.com/php-vs-asp.net-comparison.html
میخواهم تیر اخر به یکی از این دو زبان رو با نظرات شما دوستان بزنم.
حالا از دوستان عزیز خواهشمندم که جواب این سوالها رو بدور از تعصب و با جوابهایی واقع نگر بدهند.

در نهایت کمال تشکر از همه دوستان بزرگوار

$exclusive$
جمعه 11 شهریور 1390, 17:19 عصر
از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن خواهشمندم که مرا با نظرات گهربار خویش راهنمایی فرمایند.
:قلب::لبخندساده::قلب:

mohamnag
یک شنبه 20 شهریور 1390, 15:14 عصر
سلام
من به شخصه php رو برای وب و c# رو برای دسکتاپ ترجیح میدم. قابلیت سابپورتال رو هم نمی دونم چیه اما من برای یه پروژه نسبتا بزرگ با کمک پروتکلهای استاندارد دات نت بین کد سی شارپ و سایت پی اچ پی ارتباط برقرار کردم. کار خیلی آسون نیست اما ارزشش رو داره. پی اچ پی تو نت خیلی قدرتمندتره.

hamed_gibago
دوشنبه 04 مهر 1390, 15:33 عصر
آخه اين چه راهنمايي كه مي كنيد
معلومه كه خيلي اطلاعاتتون ضعيفه
كسي كه حرفه اي باشه يا فقط سمت net. ميره
يا فقط سمت php
براي ويندوز هم اگر php كار باشه معمولا ميره سمت جاوا