PDA

View Full Version : رفرش کردن اتوماتیک در فرم خارجی

NIMA_1981
جمعه 11 شهریور 1390, 13:05 عصر
سلام دوستان

من توی فورم شماره یک یک treeview دارم که از دیتا بیس مقادیر را میخونه

یک کلید دارم که وفتی زده میشه یک فورم دیگه لود میشه که یک سری اطلاعات را توی دیتا بیس که treeview ارش استفاده میکنه اضافه میکنه حالا چطوری باید وقتی فورم دوم بسته میشه بصورت خودکار treeview رفرش بشه

با تشکر

rasoolf
جمعه 11 شهریور 1390, 15:31 عصر
سلام دوست عزیز اگه فرم 2 با ()ShowDialog باز شده باشه شما میتونید بعداز این خط کار رفرش روانجام بدید. وگرنه شما باید یه جور دیگه اینکار رو کنید که من یه راهش رو میگم.

1. اگه با دستور ShowDialog بود:

form2.showDialog();
//Insert Codes For Update TreeView

2. اگه با show بود: یه راهش اینه که ویژگی Modifiers مربوط بهtreeview رو به public تغییر بدید تا از بیرون در دسترس باشه.

computer _ student
جمعه 11 شهریور 1390, 17:51 عصر
سلام
آيا امكان رفرش كردن كل ديتا بيس هم وجود دارد؟
ديتا بيس برنامه من داروخانه است. (اطلاعات چند داروخانه در آن ذخيره مي شود) و براي حذف كردن يك داروخانه مشكل دارم
وقتي داروخانه را حذف مي كنم اررور مي دهد
قبل از حذف داروخانه ساير مقادير مرتبط با اين داروخانه در بقيه جدول ها را هم حذف مي كنم اما باز هم در هنگام اجرا ارور مي دهد
به همين خاطر احتياج به دستور رفرش قبل از حذف داروخانه دارم شايد با اين كار مشكلم حل شود
آيا چنين دستوري وجود دارد؟

NIMA_1981
جمعه 11 شهریور 1390, 19:50 عصر
سلام دوست عزیز اگه فرم 2 با ()ShowDialog باز شده باشه شما میتونید بعداز این خط کار رفرش روانجام بدید. وگرنه شما باید یه جور دیگه اینکار رو کنید که من یه راهش رو میگم.

1. اگه با دستور ShowDialog بود:

form2.showDialog();
//Insert Codes For Update TreeView

2. اگه با show بود: یه راهش اینه که ویژگی Modifiers مربوط بهtreeview رو به public تغییر بدید تا از بیرون در دسترس باشه.

من از روش دوم استفاه کردم اما باز هیج تغییری نکرد

Parham.D
شنبه 12 شهریور 1390, 10:00 صبح
به هر حال شما با یک سری دستورات دارید TreeView را پر میکنید، وقتی اطلاعات جدید وارد بانک شد، دوباره همان دستورات را اجرا کنید. فکر کنم باید دقیقتر مشکل خود را توضیح دهید تا بشه کمک اساسی کرد.