PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن برنامه به لیست برنامه های open with

roboticsexpert
شنبه 12 شهریور 1390, 16:24 عصر
سلام....
می خواستم بدونم باید چجوری برناممو در لیست open with اضافه کنم تا برای بعضی از فرمت ها بتونم در باز کردنشون از برنامم استفاده کنم......
و از همه مهم تر این که وقتی با open with باز می کنیم باید چجوری فایل رو در برنامه استفاده کنیم...؟؟؟؟؟؟؟
ممنون می شم کمکم کنید!!!!!!

nunegandom
شنبه 12 شهریور 1390, 23:14 عصر
فکر کنم این کمکت کنه
http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/1059475228

system32
شنبه 12 شهریور 1390, 23:16 عصر
سلام:

از دو مدخل زیر در رجیستری استفاده می شه:

private const string MenuName = "Folder\\shell\\NewMenuOption"; private const string Command = "Folder\\shell\\NewMenuOption\\command";

حال یه دکمه بزار روی فرمت و کد زیر را درونش وارد کن:

RegistryKey regmenu = null; RegistryKey regcmd = null; try { regmenu = Registry.ClassesRoot.CreateSubKey(MenuName); if(regmenu != null) regmenu.SetValue("",this.txtName.Text); regcmd = Registry.ClassesRoot.CreateSubKey(Command); if(regcmd != null) regcmd.SetValue("",this.txtPath.Text); } catch(Exception ex) { MessageBox.Show(this,ex.ToString()); } finally { if(regmenu != null) regmenu.Close(); if(regcmd != null) regcmd.Close(); }

برای پاک کردن این گزینه از راست کلیک می تونی از کد زیر استفاده کنی: (اختیاری)

try { RegistryKey reg = Registry.ClassesRoot.OpenSubKey(Command); if(reg != null) { reg.Close(); Registry.ClassesRoot.DeleteSubKey(Command); } reg = Registry.ClassesRoot.OpenSubKey(MenuName); if(reg != null) { reg.Close(); Registry.ClassesRoot.DeleteSubKey(MenuName); } } catch(Exception ex) { MessageBox.Show(this,ex.ToString()); }

موفق باشید

sobhan1990
دوشنبه 10 شهریور 1393, 00:41 صبح
سلام
من یک برنامه موزیک پلیر نوشتم و این مراجل رو طی کردم ولی در واقع مشکلم از اینجا شروع میشه! برنامه در قسمت open with میاد و وقتی برنامه رو انتخاب میکنی برنامه باز هم میشه ولی موزیک رو اجرا نمیکنه.. در واقع باید برنامه موزیک رو به صورت ورودی بگیره و اجرا کنه ... مخصوصا که برنامه لیست پخش داره و باید بتونم وقتی تعداد زیادی آهنگ انتخاب شده اند و open with میشن همه رو بگیره و وارد لیست پخش کنه و اجرا کنه.

کسی میدونه راه حلش چیه؟