PDA

View Full Version : سوال: کنترل‌های HTML در MasterPage

VB.SOS
شنبه 12 شهریور 1390, 20:20 عصر
سلام به دوستان عزیز
از اونجایی که تازه وارد طراحی سایت شدم سوال بنده هم شاید مبتدی باشه.
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

سایت من یک صفحه MasterPage داره و چند صفحه عادی. این چند صفحه تو فولدرهای جداگانه دسته بندی شدن(صفحاتی که برای مدیر هستن و یا برای کاربر). مشکل از همین جا شروع میشه!

وقتی از MasterPage یا Defult.aspx با ابزارهای معمولی HTML لینک میدم به صفحه ای که تو یه فولدر دیگه هستش، انگار سایت کلا وارد اون فولدر میشه!
از این به بعد نه عکس‌های MasterPage (که اون‌ها هم تو یه فولدر img هستن) دیده میشن نه لینک‌هایی که به شکل ضمنی داده شدن (اسم اصلیشون نمیدونم چیه!!!) یعنی: img/lef.png دیگه کار نمی‌کنن.

ولی وقتی از کنترل‌های ASP.net استفاده می‌کنم این مشکل پیش نمیاد. خب همیشه نمیشه از این کنترل‌ها استفاده کرد.

مثلا برای قرار دادن عکس تو پشت زمینه به مشکل بر می‌خورم! من هر نو آدرس دادنی رو امتحان کردم جواب نداده: استفاده از نقطه یا ~

اگه میشه کاربرد انواع آدرس دادن رو بگین

یه دنیا ممنون

TeacherMath
یک شنبه 13 شهریور 1390, 00:09 صبح
با سلام.از خود ویژوال استدیو استفاده کن.آدرس درون src را پاک کن بعد درون src=" " کنترل تب را بزن .یه لینک باز میشه که میگه آدرس را وارد کن .می گردی دنبال عکس خود ویژوال استدیو آدرس را درست میکنه.

VB.SOS
یک شنبه 13 شهریور 1390, 00:50 صبح
ممنون. این کار هم کردم .ولی وقتی وارد یه صفحه دیگه میشی عکس‌های masterpage نمایش داده نمی شن

arashgh68
یک شنبه 13 شهریور 1390, 00:57 صبح
ممنون. این کار هم کردم .ولی وقتی وارد یه صفحه دیگه میشی عکس‌های masterpage نمایش داده نمی شن
صفحه ای که وارد میشی داخل فولدر دیگه ای قرار داره؟

VB.SOS
یک شنبه 13 شهریور 1390, 10:44 صبح
بله در فولدر دیگه ای هستش

arashgh68
یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:48 عصر
[آدرس ها مثل کد زیر وارد کن
<%: ResolveUrl("~/image/1.gif") %>

shiva_1
دوشنبه 14 شهریور 1390, 17:56 عصر
بايد از سرور سايد استفاده كنيد. من هم مشكل شما رو داشتم ظاهرا چاره اي نيست

VB.SOS
سه شنبه 15 شهریور 1390, 14:06 عصر
یعنی ماکروسافت فکر اینجا رو نکرده بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متعجب:

farhud
سه شنبه 15 شهریور 1390, 14:20 عصر
master page چیزیه که مربوط به asp است. اتفاقا مایکروسافت فکرش را کرده.
برای حل مشکل شما در داخل صفحه master page به جای اینکه از تگ img استفاده کنی باید از کنترل نمایش تصویر asp استفاده کنی: <asp:img>. در این صورت هنگام اجرای سایت خود سرور نشانی تصاویر را به صورت نسبی تولید و به صورت تگ های HTML ارسال می کند.

میلاد قاضی پور
سه شنبه 15 شهریور 1390, 15:28 عصر
آدرس رو به این صورت وارد کنید :

"../../folder/photo.jpg"

VB.SOS
سه شنبه 15 شهریور 1390, 17:25 عصر
master page چیزیه که مربوط به asp است. اتفاقا مایکروسافت فکرش را کرده.
برای حل مشکل شما در داخل صفحه master page به جای اینکه از تگ img استفاده کنی باید از کنترل نمایش تصویر asp استفاده کنی: <asp:img>. در این صورت هنگام اجرای سایت خود سرور نشانی تصاویر را به صورت نسبی تولید و به صورت تگ های HTML ارسال می کند.

اونوقت برای Background باید چیکار کرد؟

farhud
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 14:50 عصر
اونوقت برای Background باید چیکار کرد؟

برای پس زمینه از css استفاده کن. در عنصر body می تونی پس زمینه تعریف کنی.