PDA

View Full Version : سوال درباره كنترل تاريخ و زمان سيستم

A_Mryam99
شنبه 12 شهریور 1390, 21:07 عصر
سلام دوستان
من دارم يه پروژه حسابرسي مينويسم كه به تاريخ سيستم خيلي وابسته است به طور مثال گفتم اگه آخر ماه شد حسابو جمع بزن و بدهكاريهارو دربيار ، اگه اول ماه شد يه كار ديگه بكن.
حالا دو تا سوال دارم:
1) اگه كامپيوتر در زماني كه من كاري رو تعريف كردم خاموش باشه اون كاري كه گفتم انجام ميده ؟
2) چطوري تو ويندوز ايكس پي كاري كنم كه اجازه تغيير تاريخ و زمان سيستم رو به كسي نده؟
در ضمن تاريخ فعلي سيستم رو با Datetime.nowدرميارم و ميگم اگه روزش 30 بود يعني آخر ماهه.
ممنون ميشم اگه زودتر جوابمو بديد.

A_Mryam99
شنبه 12 شهریور 1390, 22:09 عصر
خواهش مي كنم جوابمو بديد. براي شما مهندسين سوال خيلي سختي نيست!

m.soleimani
شنبه 12 شهریور 1390, 23:23 عصر
سلام دوستان

درود دوست عزیز

من دارم يه پروژه حسابرسي مينويسم كه به تاريخ سيستم خيلي وابسته است به طور مثال گفتم اگه آخر ماه شد حسابو جمع بزن و بدهكاريهارو دربيار ، اگه اول ماه شد يه كار ديگه بكن.

اگر پروژه فقط برای تجربه برنامه نویسی هست ادامه بده در غیر این‌صورت چون پروژه مالی هست مشکلات زیادی برات پیش خواهد اومد؛ گویا کاملن با برنامه نویسی آشنا نیستی پس قول به کسی نده « البته اگر فوضولی نکرده باشم »

1) اگه كامپيوتر در زماني كه من كاري رو تعريف كردم خاموش باشه اون كاري كه گفتم انجام ميده ؟

خیر انجامش نمی‌ده شما می‌تونی با استفاده از شرط کنترل کنی اگر فلان زمان تغییر کرده پس فلان کار هم باید انجام بشه و البته زمانی رو که از زمان مورد نظر رد شده رو ازش کم کنی و به این مورد هم دقت کنی که زمان سیستم قابل تغییر هست و مثلن نشه با تغییر ساعت؛ برنامه شما رو گول بزنن

) چطوري تو ويندوز ايكس پي كاري كنم كه اجازه تغيير تاريخ و زمان سيستم رو به كسي نده؟

یه سری پرسش و پاسخ مشابه این‌جا هست چندتا هم لینک داره بخونی راهنماییت می‌کنه تا حدودی
http://www.eggheadcafe.com/community/aspnet/2/10038835/prevent-to-change-the-date-and-time-setting-using-c.aspx

در ضمن تاريخ فعلي سيستم رو با Datetime.nowدرميارم و ميگم اگه روزش 30 بود يعني آخر ماهه.

ماه 31 و 29 روزه هم داریم برای تاریخ سال کبیسه هم هست

شاد و پیروز باشید./

A_Mryam99
یک شنبه 13 شهریور 1390, 13:06 عصر
سلام و ممنون كه جواب داديد

اگر پروژه فقط برای تجربه برنامه نویسی هست ادامه بده در غیر این‌صورت چون پروژه مالی هست مشکلات زیادی برات پیش خواهد اومد؛ گویا کاملن با برنامه نویسی آشنا نیستی پس قول به کسی نده « البته اگر فوضولی نکرده باشم »./
فضولي كه نكرديد اما يه جورايي ته دلمو خالي كردين! اين پروژه رو دارم براي برادرم مينويسم چون همه حساب و كتاباش به هم ريخته و حالا كه اونو اميدوار كردم نميتونم پا پس بكشم.

شما می‌تونی با استفاده از شرط کنترل کنی اگر فلان زمان تغییر کرده پس فلان کار هم باید انجام بشه و البته زمانی رو که از زمان مورد نظر رد شده رو ازش کم کنی ./

منظورتونو اصلاً نفهميدم . اگه ميشه واضح تر توضيح بدين.

ماه 31 و 29 روزه هم داریم برای تاریخ سال کبیسه هم هست/

واسه اينكار ميشه يه OR بذارم كه تو هر سه روز كار مورد نظرو انجام بده.

بعد از همه اينها بايد بگم بالاخره تو يه سيستم واقعي براي اينكه كار موردنظر در زمان خاموشي سيستم هم انجام بشه راه حلي وجود داره. هر كي ميدونه لطفاً راهنماييم بكنه.

رافعی مهدی
یک شنبه 13 شهریور 1390, 13:36 عصر
اگر (برای ذخیره سازی اطلاعات از بانک اطلاعاتی بر روی سرور استفاده میکنید)
{
از زمان کامپیوتر سرور بجای سیستم کاربر (Local) استفاده کنید.
}
در غیر این صورت
{
میتوان یک Service برای ویندوز با Startup Type خودکار ایجاد کرد که در صورت تغییر ساعت یا تاریخ سیستم باخبر شود و عکس العمل لازم را نشان دهد. (مثلا دیگر اجازه اجرا شدن برنامه را ندهد تا بررسی شود که چرا کاربر این کار را انجام داده و ...)
}