PDA

View Full Version : پیاده سازی فرم ثبت نام و دادن کد رهگیری

mf_007
یک شنبه 13 شهریور 1390, 22:08 عصر
سلام
من یک فرم ثبت نام دارم که کاربر میاد و ثبت نام می کنه بعد ثبت نام یک کد رهگیری باید به کاربر داده بشه
تو صفحه اول من اطلاعات رو می گیرم و در بانک ذخیره می کنم و کد رهگیری تولید می شه و با یک کوئری
استرینگ به صفحه دوم فرستاده می شه و به کاربر نمایش داده می شه حالا چند تا سوال دارم
اول اینکه آیا استفاده از کوئری استرینگ اینجا صحیحه یا از سشن باید استفاده بشه

بعد اینکه اگر اطلاعات در صفحه اول به درستی دریافت شه و ثبت بشه و بعد موقع redirect اتفاقی بیفته و کاربر
نتونه کد رهگیری رو ببینه چیکار باید بکنم منظورم اینه که وقتی کاربر کد رهگیری رو دید اونموقع اطلاعات ثبت
شه و بگه که ثبت نام با موفقیت انجام شد.

مثل بانک ها که مثلا قبض رو پرداخت می کنی تا زمانی که اون پیغام آخر رو نبینی هیچ اتفاقی نمی افته
در این مورد اگر روشی پیشنهادی دارید ممنون می شم بگید

اوبالیت به بو
یک شنبه 13 شهریور 1390, 22:24 عصر
سلام

1- هم زمان قبل از Redirect یک ایمیل بفرستید (که امکان داره اینجا هم از اون اتفاقات شما بیوفته)
2- یک فیلد Confirm از نوع bool تعریف کنید. زمانی true میشه که کاربر در اون صفحه رهگیری دکمه تایید رو بزنه. (یا زمانی که صفحه با موفقیت لود شد خودش true بشه)

mf_007
یک شنبه 13 شهریور 1390, 22:38 عصر
در مورد جواب اولتون ، فرم ثبت نام، ایمیل رو از کاربر نمی گیره چون کاربرانی که ثبت نام می کنند ممکنه اصلا ایمیل نداشته باشن
در مورد جواب دومتون منظورتون اینه که اون فیلد Confirm زمانی که کاربر تایید رو زد update بشه؟ خوب اگه کاربر تایید رو نزد یا مثلا مشکلی پیش اومد که صفحه رو ندید اطلاعاتی که ثبت شده تو صفحه اول چطوری پاک شه؟
چون تو اطلاعات یک فیلد کد ملی هست که اگه تکراری باشه اجازه ثبت مجدد نمی ده حالا کاربر اگه اطلاعات رو ثبت کنه و کدی نگیره دیگه نمی تونه ثبت نام کنه در حالی که ثبت نام کرده ولی خودش خبر نداره و نمی دونه کد رهگیریش چیه.

Saman Hashemi
دوشنبه 14 شهریور 1390, 08:21 صبح
خوب يه صفحه بذار بياد كد ملي بزن وضعيتشو مشاهده كنه و اگه تاييد نكرده،تاييد كنه...!

ASPX
دوشنبه 14 شهریور 1390, 10:45 صبح
وقتی فیلدی با کد ملی وجود دارد یعنی یک نوع کلید است!

در بخشی کاربر میتواند با درج کد ملی اگر کد رهگیری را فراموش کرده یا ندیده کد رهگیری را بدست بیاورد.(مثلا با افزدون چند تا فیلد اضافی دیگر جهت انبساط خاطر!) کاری که خیلی از سیستم ها انجام میدهند.!!!
مثلا شما در سازمان سنجش راههای زیادی برای بدست آوردن اطلاعات دارید