PDA

View Full Version : سوال: نمایش تصویر با انتخاب یا تایپ یک کلمه

arman2000
یک شنبه 13 شهریور 1390, 23:52 عصر
با عرض سلام
چطور ممکنه با انتخاب یک آیتم از منو یا تایپ یک کلمه در فرم، تصویری در کنار اون کلمه نمایش داده بشه؟ این کار رو برای امضا کردن در یک گزارش می خوام استفاده کنم. امضا کنندها چند نفرند که بنا به نیاز، یکی دو نفر یک گزارش رو امضا می کنند.

Mahsa Hatefi
دوشنبه 14 شهریور 1390, 07:29 صبح
دوست گرامي
1- مي توانيد تصاوير امضاها را در گزارش قرار دهيد و مشخصه visible هركدام را متناسب با دگمه اي كه مي زنيد فعال كنيد
2- چون ممكن است امضا در طول زمان تغيير كند ( رئيس ها عوض شوند) مي توانيد تصاوير را در پوشه خاصي قرار داده و با زدن دگمه مورد نظر امضاي مورد نظر را در گزارش جايگزين كنيد

arman2000
دوشنبه 14 شهریور 1390, 09:34 صبح
سلام دوست من
ممنونم از راهنمايي شما
منظورتون چه كدي هست كه به دكمه بدم؟ امكان داره يه نمونه بذاريد؟
اگه بخوام از منو انتخاب كنم يا تايپ كنم چي؟ فقط بايد دكمه باشه؟

royasaz_bam
دوشنبه 14 شهریور 1390, 13:51 عصر
سلام دوست من
ممنونم از راهنمايي شما
منظورتون چه كدي هست كه به دكمه بدم؟ امكان داره يه نمونه بذاريد؟
اگه بخوام از منو انتخاب كنم يا تايپ كنم چي؟ فقط بايد دكمه باشه؟

دوست عزیز منظور از کد تابع داخلی میباشد و این توابع را برای هم زدن دکمه و هم انتخاب از لیست و یا نوشتن عبارت خاصی در یک فیلد تکست و یا ... می توان استفاده کرد کافیبست بطور مثال در event دکمه ای مثال on click آن این عبارت را در قسمت ماژول بنویسیم me.emza.visible = true منظور از امضا فیلد عکسی امضا میباشد که بطور پیش فرض visible آن no میباشد و بلافاصله بعد از کلیک بر روی دکمه نمایش داده میشود اگر نمونه به طور عملی خواستی یک نمونه اولیه با توضیحات را بگذار تا اصلاح کنم

arman2000
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 00:12 صبح
سلام دوست خوبم
من در فرم1 کد زیر رو در آفدر آپدیت باکس "نام" گذاشتم

If [name] = "محمد" Then
Me.Image1.Visible = True
Else
If [name] = "رضا" Then
Me.Image2.Visible = True
Else
Me.Image1.Visible = False
Me.Image2.Visible = False
End If
End If
و برای گزارش1 در کنترل سورس یه باکس کد زیر رو گذاشتم

=If [name] = "محمد" Then Me.Image1.Visible = True Else If [name] = "رضا" Then Me.Image2.Visible = True Else Me.Image1.Visible = False And Me.Image2.Visible = False End If
ولی جوابی که می خواستم نداد. ممنون می شم راهنمایی بفرمائید.
http://barnamenevis.org/images/attach/rar.gif Image1.rar‏ (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=75022&d=1315426636)

Mahsa Hatefi
شنبه 19 شهریور 1390, 19:32 عصر
دوست عزيز اينم يه نمونه ساده

arman2000
سه شنبه 22 شهریور 1390, 10:00 صبح
سلام دوست من ممنونم از راهنمائي شما
1- بزرگوار اگه بخوام همين نمايش امضا رو همون جور كه در گزارش ديده مي شه در فرم هم ديده بشه چه تغيير نياز هست؟
2- در مورد پيشنهاد دوست خوبم
چون ممكن است امضا در طول زمان تغيير كند (رئيس ها عوض شوند) مي توانيد تصاوير را در پوشه خاصي قرار داده و با زدن دگمه مورد نظر امضاي مورد نظر را در گزارش جايگزين كنيد اين پوشه رو چطور بايد در نظر بگيرم كه بتونه با فايل بانكم ارتباط داشته باشه؟

Mahsa Hatefi
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 16:54 عصر
دوست گرامي

منظور شما در فرم چيست و به چه درد مي خورد . بهتر است فرمي كه مورد نظر شماست را طراحي بفرماييد و بفرماييد امضا را كجا ي فرم نياز داريد و امضاهاي متفاوت را توضيح بفرماييد از نامه تا نامه متفاوت است يا خير ؟
مثلا يك شركت بزرگ چند معاون دارد كه حق امضا دارند . شما منظورتان اينستكه نام هركدام انتخاب شد ، امضايش در پاي نامه درج گردد ؟

arman2000
دوشنبه 28 شهریور 1390, 13:15 عصر
سلام دوست من
1- بزرگوار منظورم همون فرمي (Form) هست كه در نمونه ضميمه كردم و امضا (كه در اين نمونه اعداد هست) مثلا در پايين اسامي نمايش داده بشند. بيشتر بخاطر اون كدي كه استفاده مي شه براي اينكار كنجكاو شدم وگرنه كاربردش در گزارش هست.
2- در پست 2 پيشنهاد داده بوديد كه امضاها در پوشه اي نگهداري بشه. اين پوشه رو چطور بايد لينك كرد؟ ممنون مي شم براي نمونه ضميمه انجام بديد تا منظورتون رو متوجه بشم.

mehdi_fiz
دوشنبه 28 شهریور 1390, 21:27 عصر
سلام دوست عزیز
شما باید یه پوشه مثلاً به اسم IMAGE در کنار نرم افزار ایجاد کنید
بعد هنگام ثبت مشخصات امضا کنندگان یک گزینه بعنوان انتخاب امضا قرار بدید و مسیر فایل امضا اسکن شده رو به برنامه بده و یک کپی ازش در داخل پوشه فوق با اسم کد امضا کننده ذخیره کن مثلاً اگه کد امضا کننده یک هست نام عکس میشه 1.jpg
حالا داخل گزارش کد امضا کننده هست شما کافیه یک کنترل image داخل گزارش قرار بدی و مسیر فایل هنگام باز شدن گزارش میشه به صورت زیر
Me.Image88.Picture = Application.CurrentProject.Path & "\image\" & cod & ".jpg"
موفق باشید

arman2000
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 10:53 صبح
ممنونم دوست خوبم
بزرگوار اگر براي دو تكست باكس بخوايم اين كار در گزارش انجام بشه چه تغييري در كد زير بايد داد؟

Private Sub Detail_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
Select Case Text1
Case "محمد"
Me.Image1.Visible = True

Case "علي"

Me.Image2.Visible = True

End Select
End Sub
چون من به صورت زير تغيير دادم ولي جواب نگرفتم:

Private Sub Detail_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
Select Case Text1
Case "محمد"
Me.Image1.Visible = True

Case "علي"
Me.Image2.Visible = True

End Select

Select Case Text2
Case "رضا"
Me.Image3.Visible = True
Me.Image4.Visible = False

Case "احمد"
Me.Image3.Visible = False
Me.Image4.Visible = True

End Select
End Sub

arman2000
یک شنبه 03 مهر 1390, 07:22 صبح
سلام
ممنون مي شم راهنمائي بفرمائيد.

arman2000
سه شنبه 05 مهر 1390, 21:22 عصر
سلام
منتظر پیشنهاد شما هستم.

mehdi_fiz
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:58 عصر
سلام دوست عزیز
شما نمونه فایل بنده رو ملاحظه کردید؟
این روش به نظر من منطقی نمی باشد شاید اسم وارد شده محمدرضا بود و کاربر هنگام تایپ از فاصله استفاده کرد(محمد رضا) آن وقت برنامه چه طور تشخیص دهد
شما دوباره فایل ارسالی بنده رو ملاحظه کنید
موفق باشید

arman2000
چهارشنبه 06 مهر 1390, 21:50 عصر
دوست عزیزم ممنونم از لطف شما بابت نمونه ای که گذاشته بودید.
من بیشتر بخاطر استفاده از دستور Select Case این سوال رو مطرح کردم.
می خواستم بدونم اگه دو و یا چند تکست باکس بود این دستور چطور نوشته می شه؟