PDA

View Full Version : سوال: خطا در new connection

eligol
دوشنبه 14 شهریور 1390, 14:50 عصر
سلام
من یک data adapter گذاشتم وقتی new connection را می زنم که بخواهم این کنترل را به یک بانک اتصال دهم با این خطا مواجه می شوم در صورتی که من تا به حال هیچ اتصالی به هیچ بانکی نداشتم و بانک را تازه ساختم لطفا راهنمایی کنید ممنون
متن خطا به صورت زیر است
this file in use
enter a new name or close the file that is open in another program

eligol
دوشنبه 14 شهریور 1390, 19:18 عصر
لطفا منو راهنایی کنید این مشکل سد راه من شده نمی دونم مشکل از کجاست

computer _ student
سه شنبه 15 شهریور 1390, 20:15 عصر
شايد مشكل شما از اين باشه كه فايل بانكتون توسط يك برنامه ديگه مثل sql server در حال استفاده است
بانك را به صورت خارجي ساختيد؟ يعني با sql يا اكسل و ... يا از طريق همون vs بانك را ساختيد؟
زماني كه مي خواهيد برنامه را اجرا كنيد بايد بانك را از ساير نرم افزار ها detach كنيد

eligol
سه شنبه 15 شهریور 1390, 23:49 عصر
شايد مشكل شما از اين باشه كه فايل بانكتون توسط يك برنامه ديگه مثل sql server در حال استفاده است
بانك را به صورت خارجي ساختيد؟ يعني با sql يا اكسل و ... يا از طريق همون vs بانك را ساختيد؟
زماني كه مي خواهيد برنامه را اجرا كنيد بايد بانك را از ساير نرم افزار ها detach كنيد
***دوست عزیز من بانکی را در اسکیوال سرور به صورت ویزارد(آماده) ساختم ولی وقتی می خواهم در vs2010 کانکشن آن را بسازم موقعی که بانک را انتخاب می کنم این پیام برای من ظاهر میشه
***اگه میشه یکم در مورد detach توضیح بدهید , چطور می تونم این کار را بکنم؟ این کار فایده ای دارد؟

eligol
سه شنبه 15 شهریور 1390, 23:51 عصر

***دوست عزیز من بانکی را در اسکیوال سرور به صورت ویزارد(آماده) ساختم ولی وقتی می خواهم در vs2010 کانکشن آن را بسازم موقعی که بانک را انتخاب می کنم این پیام برای من ظاهر میشه
***اگه میشه یکم در مورد detach توضیح بدهید , چطور می تونم این کار را بکنم؟ این کار فایده ای دارد؟

computer _ student
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 18:49 عصر
توي نرم افزار sql روي ديتابيسي كه ساختيد كليك راست كنيد و گزينه new task و سپس detach را انتخاب كنيد تا فايل بانك شما از نرم افزار sql جدا شود

computer _ student
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 18:53 عصر
فراموش كردم بگم
براي اتصال دوباره فايل بانك به نرم افزار sql روي پوشه database كليك راست كنيد و attach را بزنيد در پنجره باز شده فايل بانك خود را add كنيد تا دوباره به نرم افزار متصل شود و بتوانيد تغييرات مورد نظر را روي ان اعمال كنيد
بعضي از error هاي پروژه خودم با اين كار حل شد
اميدوارم مال شما هم برطرف بشه