PDA

View Full Version : iframe مشکلاتش با جاوا اسکریپت

roomezonline
دوشنبه 14 شهریور 1390, 19:22 عصر
سلام به تمامی دوستان
من دارم یه سایت به زبان asp می نویسم . اما از دو روز پیش تا الان در یک نقطه نامفهوم متوقف شدم . گفتم با دوستان برنامه نویس در میان بذارم تا با کمک و مشورت شما انشاله این مشکل رو حل کنم

توضیحات :

من میخوام در صفحه ای که خودم نوشتم به اسم Email.aspx سایت جمیل ( www.gmail.com (http://www.gmail.com)) رو در یک iframe لود کنم و پس از لود کردن به وسیله کدهای جاوا اسکریپت تکست های یوزر و پسورد رو پر کنم و کلید sumbit رو کلیک کنم

مشکلات :

من در لود کردن سایت گوگل میل در یک افریم مشکلی ندارم بلکه برای پر کردن تکست باکسهای اون به محتویات لود شده در iframe دسترسی ندارم

راهنمایی کنید که چی جوری میتونم با کد های Java Script تکستهای داخل iframe رو پر کنم

با سپاس
مصطفی

prankster
دوشنبه 14 شهریور 1390, 21:52 عصر
1. شما نمی توانید gmail را در iframe قرار دهید! این به دلیل قرار دادن X-Frame-Options در header های سایت gmail است که مانع از load شدن سایت در iframe یا frame می شود
اطلاعات بیشتر:
https://developer.mozilla.org/en/The_X-FRAME-OPTIONS_response_header

2. حتی با فرض load کردن یک وبسایت در iframe نمی توان به content آن دسترسی داشت، و این به دلیل cross domain policy است که در مرورگر لحاظ می شود، بدین معنی که دسترسی از یک dmain به dmain دیگر در javascript امکان پذیر نیست! هر گونه تلاش برای دسترسی به اجزای فرم در dmain دیگر با خطای Domains, protocols and ports must match مواجه می شود!

3. در صورتی که صفحه load شده در iframe با domain صفحه اصلی یکی باشد با استفاده از کد زیر می توان به window صفحه load شده در iframe دسترسی داشت:
document.getElementById("iframeID").contentWindow

roomezonline
سه شنبه 15 شهریور 1390, 01:29 صبح
اولا مرسی از جوابتون

دوما خوب این راهی که من رفتم به بن بست خورده . راهی دیگه واسه لود کردن یه سایت دیگه وجود نداره ؟ یه راهی که بتونه هیمن کاری که من میخوام رو بکنه

prankster
سه شنبه 15 شهریور 1390, 21:45 عصر
اگر اون سایت gmail باشه متاسفانه نه! کاری که می خواهید انجام دهید از نظر gmail بشتر به hack شبیه است!

roomezonline
سه شنبه 15 شهریور 1390, 23:48 عصر
هک !!!

شما خودت از جنبه اموزشی به من بگو . هر سایتی . فرق نمیکنه . مثلا همین سایت برنامه نویس

سایتش فرقی نمیکنه . نحوه اجرای این کار واسم مهمه