PDA

View Full Version : درست کردن و ساختن فایل با یک پسوند خاص

vbapr2005
پنج شنبه 21 مهر 1384, 19:28 عصر
سلام
می خواستم بدونم چجوری میشه یه پسوند اختصاصی برای برنامه ی خودمون درست کنیم؟
یعنی اصول اون چیه؟
فرض کنید یه برنامه ای داریم که میتونه تصاویر گرافیکی رو ایجاد کنه (مثل Photodhop یا Corel Draw) یا مثلا یه برنامه ای که میتونه فایل های صوتی ایجاد کنه. البته فقط برای خود برنامه ها یی که ساختیم قابل خودندن هستند و فایل هایی که ساخته می شون هیچ وقت نمیتونن پسوند wav یا jpg داشته باشن. حالا میخواستم ببینم که چجوری باید اونا رو ذخیره کنیم یا اونا رو بخونیم؟

mehrzad007
جمعه 22 مهر 1384, 22:40 عصر
دقیق تر بگو توچه قسمتی مشکل داری؟ تو نوشتن فایل روی دیسک؟ دادن پسوند؟ باز شدن ان نوع فایل با برنامه مورد نظر

vbapr2005
جمعه 22 مهر 1384, 22:46 عصر
نه، من هیچ جای خاصی مشکل ندارم
فقط می خوام بدونم اصول ساختن یه پسوند جدید و خوندن اون پسوند به وسیله ی برناه ی خودمون چیه

habedijoo
شنبه 23 مهر 1384, 09:17 صبح
سلام
بحث جالبی ست . منم قبلا تو فکرش بودم

fotrosi
شنبه 23 مهر 1384, 23:59 عصر
با سلام
من فکر می کنم منظورت این است که یک پسوند خاص مثلا mfp برای نرم افزار خودت درست کنی که فایلهای با این پسوند با برنامه شما باز شوند و همچنین آیکون برنامه شما را داشته باشند.

اگر این طور باشد اولا باید این پسوند رو با تعریف یک file type جدید در setup برنامه ات رو کامپیوتر مقصد ایجاد کنی و بعد هم باید برای برنامه ات آرگومانهای ورودی رو پردازش کنی و...

vbapr2005
یک شنبه 24 مهر 1384, 00:13 صبح
حالا ما در ساده ترین حالت فرض می کنیم که فقط میخوایم تو کامپیوتر خودمون این برنامه رو اجرا کنیم
فقط طریقه ی Save و Open کردنش رو میخوام. نه بحث های حرفه ای تر

sinpin
دوشنبه 25 مهر 1384, 04:56 صبح
اینو ببینید :
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/shellcc/platform/shell/programmersguide/shell_basics/shell_basics_extending/fileassociations/fileassoc.asp

sinpin
دوشنبه 25 مهر 1384, 05:16 صبح
و همچنین :

http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/shellcc/platform/shell/programmersguide/shell_basics/shell_basics_extending/fileassociations/fa_sample_scenarios.asp

در مورد این عبارت جستجو کنید : File Association

Maryam_y_m
سه شنبه 26 مهر 1384, 13:09 عصر
برای ساختن فایل کافی است به صورت زیر عمل کنید:

Dim file As New filestream("مسیر\filename.پسوند",filemode.create,fileaccess.write)سپس با استفاده از تابع write اطلاعات را در آن درج کنید

برای خواندن فایل:

Dim file As New filestream("مسیر\filename.پسوند",filemode.open,fileaccess.read)
با استفاده از تابع read اطلاعات را بخوانید
ضمنا در ابتدا باید از imports system.io استفاده کنید

habedijoo
سه شنبه 26 مهر 1384, 15:07 عصر
سلام
دوست عزیز Maryam_y_m فکر کنم شما دقیقا متوجه سوال نشده ایید . دوباره سوال رو دقیقا مطالعه کنید .

در ضمن یه کاربر دائمی توی سایت دیگه اینقدر VB.Net می دونه که یه فایل رو باز و بسته کنه !!.

:لبخندساده

vbapr2005
چهارشنبه 27 مهر 1384, 04:42 صبح
سلام
دوست عزیز Maryam_y_m فکر کنم شما دقیقا متوجه سوال نشده ایید . دوباره سوال رو دقیقا مطالعه کنید .

در ضمن یه کاربر دائمی توی سایت دیگه اینقدر VB.Net می دونه که یه فایل رو باز و بسته کنه !!.

:لبخندساده
البته بخاطر توجهتون متشکرم :لبخندساده
دقیقا :چشمک: