PDA

View Full Version : سوال: Workflow در ASP.Net

elham366
سه شنبه 15 شهریور 1390, 22:40 عصر
سلام
چه جوری میشه یه سری عملیات رو بر اساس یه فایل ورک فلو که مثلا با nintex یا sharepoint designer ساخته شده اجرا کرد؟ چه جوری میشه این فایلخا رو توی یه پروژه asp.net خوند و یه فرایندی که با اون ورک فلو نمایش داده میشه رو پیاده سازی کرد؟

m110_110
پنج شنبه 24 آذر 1390, 09:02 صبح
با سلام
من هم دنبال اين كار بودم ولي مي بينم كه سوال 15 شهريور همچنان بي جواب است
ايا كسي در مورد workflow و nintex نمي تونه كمي به ما هم كمك كند؟
ممنون

m110_110
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 09:09 صبح
سلام
هيچ كس در مورد اين nintex و يا مجموعه هاي مشابه اون اطلاعاتي نداره و نمي تونه كمكمون كنه؟
ميخوام طريقه نوشتن مجموعه اي شبيه به اين رو دست به كار بشم
خوشحال ميشم نظرتون رو بگيد

m.akar
شنبه 20 خرداد 1391, 08:31 صبح
تا آنجایی که من می دانم nintex یه محصول استرالیایی هست که کاملا بر روی موتور workflow شیرپوینت قرار دارد و در واقع مدیریت کننده آن است. با اینترفیس ساده ای که در اختیار کاربر قرار می دهد غیر برنامه نویسان را برای ساخت فرآیند های کاری خودشان کمک می کند و به برنامه نویسان شیرپوینت در سرعت پیاده سازی فرآیند ها کمک می کند. با معماری داخلی آن آشنا نیستم اما یکی دو بار با آن فرآیند ساخته ام. آن چیز که من متوجه شدم این است که یک سری کامپوننت نوشته شده است که دستورات workflow شیرپونت را فراخوانی و بهبود ببخشد. البته اطلاعات من درباره معماری آن ناچیز است.

فکر می کنم ابتدا باید یک موتور workflow بر پایه Workflow Foundation ایجاد نمایید و سپس با استفاده از کامپوننت های سوار شده بر روی این engine کاربر را در ساخت فرآیند هایش کمک کنید.
البته این کار بسیار زمانبر و پر هزینه خواهد بود ابتدا باید بررسی کنید که توجیه اقتصادی برای انجام این امر وجود دارد یا خیر. نکته دیگر اینکه بعید می دانم تنهایی و بدون داشتن تیم بزرگ بتوان این مهم را انجام داد.

m110_110
شنبه 20 خرداد 1391, 09:11 صبح
با سلام
ممنون از اينكه پاسخ داديد
از نظر تيم مشكل خاصي نيست و البته اينكه نمي خواهيم دقيقا اون رو پياده سازي كنيم
بلكه مي خواهيم يك مدلي شبيه بو اون و سفارشي براي خودمون درست كنيم
مشكل اينجاست كه دقيقا بايد از كجا شروع كرد و در اين كار از چه كامپوننت ها و محصولات ميتوان استفاده نمود؟

m.akar
شنبه 20 خرداد 1391, 13:01 عصر
Windows Workflow Foundation (http://msdn.microsoft.com/en-us/netframework/aa663328.aspx) تکنولوژی است که workflow شیرپونت بر روی آن ایجاد شده است. دنیای عظیمی است با قابلیت های بسیار زیاد در مدیریت فرایند ها، وظایف و ... که بیشتر کارهایی سازمانی هستند.

آقای Shivprasad koirala در اینجا (http://www.codeproject.com/Articles/29550/Windows-Workflow-Foundation-FAQ)اطلاعات بسیار جالب و خوبی درباره این تکنولوژی اورده است. البته با جستجو در اینترنت اطلاعات بسیار بیشتری در این باره می توانید پیدا کنید.

(این تکنولوژی همان تکنولوژی است که در visio برای ساخت workflow ها مورد استفاده قرار گرفته است.)