PDA

View Full Version : 2مشکل (ارور) در vb6

Veteran
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 11:57 صبح
چیکار کنم اینا برطرف بشن :اشتباه:

farboodj1375
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 12:12 عصر
در مورد خطای اولی که چیزی نمیدونم ( اگه پروژتون رو بزارین شاید برطرف بشه)

در مورد ارور دوم هم فکر میکنم شما از یک کامپوننتی استفاده کردین که هر از گاههی باعث ایجاد Crash میشه.

Veteran
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 13:00 عصر
بابا تا دیروز مشکل نداشت امروز نمیدونم مشکلش چیه تا دیروز درست کار میکرد همون کامپوننت هایی هستن که دیروز بودن :گریه:

محسن واژدی
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 13:12 عصر
سلام علیکم
اگر تا دیروز مشکل نداشته ، نگاه کنید آیا تا امروز کد جدیدی اضافه کردین، همچنین شاید بخشی از برنامه را که امروز تست کردین شاید دیروز اجرا نکردین و که در اینصورت خطایی رخ نداده احتمال دیگر ممکن است کامپوننتی که در برنامه استفاده کردین با سون مشکل داشته باشد، برای بررسی این موضوع capability فایل vb6.exe را بر روی WindowsXP تنظیم کنید موفق باشید

Veteran
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 13:25 عصر
همه بخش هارو تست کردم من این 1 هفته هست که دارم روی برنامه کار میکنم یهو امروز این مشکل رو پیدا کرد

farboodj1375
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 13:41 عصر
سلام.
مشکل دوم وقتی که برنامه Exe شده رو هم اجرا میکنین بوجود میاد؟

محسن واژدی
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 14:44 عصر
همه بخش هارو تست کردم من این 1 هفته هست که دارم روی برنامه کار میکنم یهو امروز این مشکل رو پیدا کرد

حتی موقعی که capability برنامه را بر روی xp قرار میدهید

Veteran
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 18:26 عصر
مشکل دوم اره وقتی فایل exe اجرا میشه
من اصلا ویندوز xp ندارم
اصلا این چی هست capability ؟

محسن واژدی
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 18:58 عصر
من اصلا ویندوز xp ندارم
اصلا این چی هست capability ؟

اگر یک برنامه بر روی یکی از سنسخه های ویندوز که در این جا ویندوز سون است مشکل داشته باشد توسط ویژگی Capability مد اجرایی آن برنامه را بر روی نسخه های قبلی ویندوز تنظیم میکنیم تا مشکل برطرف شود، که اگر مشکل برنامه شما نیز همین باشد با تنظیم این ویژگی میتوانید آنرا برطرف کنید
برای تنظیم capability:
داخل properties فایل کامپایل شده برنامه به سربرگ Capability رفته و یکی از نسخه های ویندوز xp را انتخاب و ok کنید سپس برنامه را اجرا کنید،

موفق باشید

Veteran
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 20:49 عصر
هرکاری میکنم نمیشه اون ارور دیتاگرید هیچی اون یکی ارور مشکل اصلی هست
روی پروزه های دیگه ای هم تست کردم حتی اون هایی که هم هیچ کامپوننتی درشون به کار نرفته وقتی میخوام فرم رو ببینم هنگ میکنه

محسن واژدی
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 21:21 عصر
آیا نسخه کامل وی بی را نصب کردین؟ چون در نسخه های پرتابل ویژوال بیسیک نیز این کرش رخ میدهد
البته اگر نسخه نصبی کامل است یکبار دیگر هم آنرا Reinstall کنید، در بیشتر مواقع با رونویسی مجدد داده های برنامه خطاها برطرف میشود

موفق باشید

Veteran
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 21:59 عصر
پاک کردن دوباره نصب کردم فایده نداشت
ویندوز نصب کردم vb6 هم نصب کردم اما حالا مشکلم رجیستر کردن ocx هست
ویندوز 7 اون اکانت کاربریش administrator نیست نمیذاره رجیستر بشن
حالا نمیدونم چطوری به سطح ادمین کل ارتقا بدم توی گوگل هم زدم هرچی اومد تست کردم اما فایده نداشت
قبلا توی همین سایت ی دستوری پیدا کردم اما حالا یادم نیست اون به درد میخوره
یک همچین چیزی بود active administrator

محسن واژدی
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 23:30 عصر
برای ریجستر کردن کامپوننت ها نیاز به دسترسی admin است، برای تغییر دادن سطح دسترسی کاربر فعلی به admin، از یک کاربر دیگر سطح دسترسی کاربر فعلی را به admin تغییر بدین

موفق باشید