PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از یک کلاس Static توسط و برنامه

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 12:17 عصر
سلام
چطوری ممکنه که یک کلاس Static تو یه ClassLibrary ایجاد کنیم بعد تو دوتا برنامه متفاوت که هر دوشون به این ClassLibrary رفرنس دارن وقتی تویکی از برنامه مقداری در یکی از متغییر های Static اون کلاس Library قرار مدیم وقتی اون یکی برنامه اجرا میشه بتونه از اون مقدار استفاده کنه؟
البته قط من اینکه که دوتا برنامه مختلف بتون در زمان اجرا از یک یک کلاس مشترک تو حافظه استفاده کنن و اگر یکی از برنامه داده ای رو در اون کلاس قرار داد اون یکی بتونه به اون دسترسی داشته باشه اگه روشی هست که به همچین کاری کرد لففا بفرمایید؟

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 18:30 عصر
شاید بهتره سوالم رو اینطوری بگم:
من می خوام کتابخانه کلاس ایجاد کنم مثلا توش یه کانکشن استرینگ و توابع کار با دیتابیس رو بنویسم حالا اگه بخوام از الگویی مثل سینگلتون استفاده کنم یا یه متغییر استاتیک تعریف کنم که تو تمام اجرا های کلاس مقدار واحدی باشه چیکار باید بکنم مثلا دوتا برنامه ساختم که هر دو از این کتابخانه استفاده می کنن کتابخانه و هر دوبرنامه هم تو یک پوشه هستن حالا برنامهه اول رو اجرا می کنم و تو متغییر استاتیک کتابخانه یه مقداری رو قرار می دم وقتی برنامه دوم رو اجرا می کنم انتظار دارم که همون مقدار رو بتونم ببینم ولی اینجوری نیست (معلومه چون هر کدوم فضای حافضه خودش رو داره دیگه) حالا چکار میشه کرد که یه کلاس استاتیک رو تو دوتا برنامه به اشتراک گذاشت؟

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 12:21 عصر
منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان هستم

quantomquery
جمعه 18 شهریور 1390, 11:50 صبح
شاید بهتره سوالم رو اینطوری بگم:
من می خوام کتابخانه کلاس ایجاد کنم مثلا توش یه کانکشن استرینگ و توابع کار با دیتابیس رو بنویسم حالا اگه بخوام از الگویی مثل سینگلتون استفاده کنم یا یه متغییر استاتیک تعریف کنم که تو تمام اجرا های کلاس مقدار واحدی باشه چیکار باید بکنم مثلا دوتا برنامه ساختم که هر دو از این کتابخانه استفاده می کنن کتابخانه و هر دوبرنامه هم تو یک پوشه هستن حالا برنامهه اول رو اجرا می کنم و تو متغییر استاتیک کتابخانه یه مقداری رو قرار می دم وقتی برنامه دوم رو اجرا می کنم انتظار دارم که همون مقدار رو بتونم ببینم ولی اینجوری نیست (معلومه چون هر کدوم فضای حافضه خودش رو داره دیگه) حالا چکار میشه کرد که یه کلاس استاتیک رو تو دوتا برنامه به اشتراک گذاشت؟

سلام
فکر نمیکنم شدنی باشه چون خودت جوابتو دادی
شاید برای این کار باید با IO کارکنی و هر بار از یه فایل خاصی بخونی ...........

علیرضا حسن زاده
جمعه 18 شهریور 1390, 16:22 عصر
می دونم میشه از فایل استفاده کرد ولی مخوام اینکار رو تو حافظه انجام بدم کسی راه حل دیگه ای داره؟