PDA

View Full Version : نمایش تعداد گوشیهای ورودی در تاریخ شمسی

diehard2007
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 21:21 عصر
با سلام و خسته نباشید به شما من در صفحه اصلی برنامه ای که در حال نوشتنش هستم یک متن نوشتم که تعداد گوشیهای ورودی امروز رو می خوام نشون بدم البته درون یک لیبل می خوام اون تعداد رو نشون بدم حالا نمی دونم باید چه کار کنم مثلا من در تاریخ 14/5/1390 ده تا گوشی ثبت کردم می خوام این 10 تا گوشی رو البته تعدادش رو برام برگردونه یعنی اینطوری بشه تعداد گوشیهای ورودی امروز : 10
و اگر فردا یعنی در تاریخ 15/6/1390 بیست تا گوشی وارد تعمیرگاه شد بزنه :
تعداد گوشیهای ورودی امروز : 20
می دونم باید از دستور count استفاده کنم اما در تاریخ شمسی نمی دونم چطوری باید این کارو انجام بدم . تعداد کل گوشیهای وارد شده به تعمیرگاه رو نوشتم و درست هم بر می گردونه اما تو اون تاریخی که هستم رو نمی دونم .
ممنون می شم کمکم کنید .

mehran_sh_t
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 09:31 صبح
سلام
بستگی به تاریخ فیلدتون داره. شما برای هر گوشی یه تاریخ ورود داری دیگه! (نداشته باشی که نمیشه) بعد برحسب اینکه این تاریخ شمسیه یا میلادی، چک می کنی گوشی های امروزو پیدا می کنی، با count تعدادشون رو بر می گردونی
اگه بازم مشکلی بود بگو

diehard2007
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 13:16 عصر
من تو برنامم از تاریخ شمسی استفاده کردم حالا می خوام اون تاریخ شمسی که مثلا امروز 18/6/1390 هست تعداد گوشیهای وارد شده به تعمیرگاه رو برگردونه . من از این دستور در سمت بانک استفاده می کنم و درست کار می کنه بدون مشکل تعداد رو برام بر می گردونه : Select Count(LogOutDate) AS InCount from Repairs where LogOutDate='1390/6/18'
اما تو برنامه از این دستور استفاده می کنم و مقدار 0 رو بر می گردونه :
dt = new DataTable();
cn=new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=Mobile.mdb;Persist Security Info=True");
cn.Open();
cmd=new OleDbCommand("Select Count(LogOutDate) AS InCount from Repairs where LogOutDate='"+lblTamirShodeEmroz.Text+"'", cn);
da=new OleDbDataAdapter(cmd);
da.Fill(dt);
if (dt.Rows.Count > 0)
{
lblTamirShodeEmroz.Text = "" + dt.Rows[0]["InCount"].ToString();
}
cn.Close();

mehran_sh_t
جمعه 18 شهریور 1390, 17:11 عصر
خوب شما یه چیزیو امتحان کنید! ببینیم چی میشه!
در یه سری مقادیر فیلد تاریخ جدول، جدا کننده ها (همون "/") رو بردارید، و در تکست باکس هم همین کار رو بکنید، ببینید باز هم صفر میده؟
(در واقع به صورت 13900618 باشه مثلا)

diehard2007
یک شنبه 20 شهریور 1390, 03:03 صبح
سلام . بله بازم صفر برمی گردونه واقعا دیگه نمی دونم چه کار کنم بدجوری کلافم کرده