PDA

View Full Version : سوال: ذخیره عکس در شبکه

wolfstander
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 09:17 صبح
سلام
در فایلی که ضمیمه شده ، یکی از دوستان همین فروم، کدی رو نوشته اند که مسیر فایل عکس رو ذخیره میکنه
حالا من سوالی که دارم اینه
من نرم افزاری دارم که دیتابیسش توی شبکه است در یک فولدر Share
حالا مشکل اینجاست که من میخوام اگه کاربر در بخش فرمهایی که تو کامپیوترخودشه ، عکسی رو انتخاب کرد، سیستم به صورت خودکار اونو برداره و ببره تو شبکه و در کنار دیتابیس بذارتش که اگه کس دیگه ای هم خواست ، بتونه از اون عکس استفاده کنه
آیا راهی داره برای این کار؟
در تاپیک های مطرح شده، یا فایل در فولدری در کنار کل برنامه قرار داشت، بعد انتخاب و فراخوان میشد که یه ایرادی به وجود میاد
اون هم اینکه وقتی برنامه بره روی یه سیستم دیگه، خدا باید به داد برسه. همه چی میپره
یا مسیر رو ذخیره میکنه، که اون هم در شبکه کاربرد نداره
آیا کسی از دوستان به این مشکل خورده و اونو رفع کرده یا خیر؟
با تشکر از همه

RESMAILY
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 09:46 صبح
به نام خدا
با سلام. نمونه اش را داشته ام. يك روش مي تواند اين باشد كه يك كپي موقت از روي فايل برداريد و بعد از استفاده هم حذف نماييد.

wolfstander
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 11:46 صبح
سلام
ای دوست خوب شما که نمونه اش را داشته اید، لطف نموده، ما را هم قرین رحمت فرموده، به ما یاد بدهید
تا دعاگویتان باشیم
دست شما درد نکنه

RESMAILY
جمعه 18 شهریور 1390, 11:09 صبح
به نام خدا
با سلام. چشم! قدري زمان مي برد. البته منظورمن هم نمونه اي از مشكل شما بود! به هرحال قدري بايد بگردم. توي يك برنامه چندسال قبل مربوط به دبيرخانه و پرسنلي بود.

mehdi_fiz
جمعه 18 شهریور 1390, 23:22 عصر
سلام دوست عزیز
شما باید یک جدول درست کنید که ip سرور رو داخلش ذخیره کنید بعد از انتخاب فایل یک کپی از اون رو در مسیر شبکه و پوشه share شده ذخیره کنی بعد fبه جای نام کامل عکس با یک ای دی یکتا ذخیره کنی که مربوط به رکورد ذخیره شده باشد حالا از روی کلاینت ها کافی اس ip و نام پوشه و شماره رکورد وپسوند فایل رو فراخوانی کنی
موفق باشید

mahdi_107
شنبه 19 شهریور 1390, 10:01 صبح
با سلام
من برای راحتی کار و رفع این مشکن یک map network drive در تمامی کامپیوترهای شبکه ایجاد کردم (مثلا درایو Z)
عکس ها و دیتابیس ها و ... رو در این درایو قراردادم که برقراری ارتباط و دسترسی به این موارد رو خیلی راحت می کنه

wolfstander
شنبه 19 شهریور 1390, 12:16 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
فکر کنم اون راه حلی که یک کپی ز فایل توی شبکه کپی بشه ، بهتره
دلیلش هم اینه برای من که ما از 4 شبکه مختلف، توی یه فولدر Share که دیتابیس روش قرارداده ، داریم کار میکنیم
و به همین خاطر هم میخوام روی اون قظه که با استفاده از آی پی کار کنه ، کار کنم
البته باید کلی فکر کنم روش
چون بلد نیستم
ولی بالاخره باید یه کاری کرد دیگه
البته یه مژده بدم به دوستان، قراره امروز بریم یه شرکتی برای دموی Share POint
دارم یه فایل اکسس هم میبرم که به صورت عملی استفاده کنیم
وقتی انجام شد، نتیجه اش رو میگم که همه استفاده کنند
پس فعلا ً

mehdi_fiz
شنبه 19 شهریور 1390, 21:05 عصر
سلام دوست عزیز
این نمونه فایل مورد نظر شما