PDA

View Full Version : سوال: ip های شناور و ip شرکت های isp

hercool
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 15:23 عصر
سلام خدمت دوستان
من دو تا سوال دارم
یکیش مربوط میشه به این موضوع که در کل ip های خصوصی یکسری رنج هست که بصورت عمومی هست مثلا 192.168.255.255 که ما می تونیم اون 255 ها رو تغییر بدیم
ایا میشه از این ای پی ها استفاده کرد
بذارید واضح بگم من می خوام با چندین ای پی مختلف در یک سیستم وصل بشم با تفاوت اینکه هر کدوم یک کاربر مجزا با ای پی مختلف
حالا می خوام ای ای پی ها رو بدون هزینه و با استفاده از ای پی هایی که میشه مثل پروکسی رو سیستم وصل کرد استفاده کنم
( برای عبور از قی لتر ) من این رنج ای پی هایی که در سطح اینترنت شناور هستند رو می خوام تا بتونم بدون کسب مجوز از اون ها استفاده کنم

سوال دومم اینه که در isp ها با استفاده از یک اسلش می تونن تا 32 تا ای پی جدید اختصاص بدن می خوام بدونم چطور می تونم از این روش در یک هاست استفاده کنم
یعنی در یک هاست یا سرور با یک ای پی 32 ای پی ایجاد کنم
همون کاری که isp ها می کنن
مرسی از وقتی که گذاشتید منتظر راهنمایی هاتون هستم

aram_2
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 16:46 عصر
ببنید سوالتون نامفهمومه.
ما دو نوع آدرس داریم که تعدادی خصوصی است و تعدادی عمومی..خصوصی ها برای موقعی است که شما تعدادی سیستم دارید که نمی تونی به هر کدومش یه آدرس عمومی بدی .از این ادرس ها به هر سیستم یکی میدی و موقع خروج از شبکه تو روتر کناری با استفاده از تکنیک NAT ادرس عمومی می گیره و
وارد دنیای نت میشه.این ادرس ها تو هر کلاس تعریف میشه مثلا برای کلاس A ادرس خصوصی 10.*.*.* است. و برای کلاس B آدرس خصوصی
172.16.0.0/12است و برای کلاس C این آدرس 192.168.0.*/16 isj.

سوال دومم اینه که در isp ها با استفاده از یک اسلش می تونن تا 32 ....
نه دوست عزیز این نحوه ادرس دهی ،اسمش CIDR است یعنی آدرس دهی بدون کلاس.
نحوه کار هم به صورت زیر است که مثلا تو کلاس B که در بالا اشاره شد نوشته شده /12 یعنی هر آدرسی که 12 تا از سمت
چپ 1 باشه و مابقی هر چی می تونه باشه مثلا آدرس 172.16.1.1 یه ادرس هست و 172.30.1.2هم یه ادرس تو کلاس B
10101100.0001. در این آدرس ثابت و مابقی عددها می تونه 1 باشه یا 0 .12 یعنی 12 بیت اول ثابت باشن و مابقی متغیر
تو ISP ها هم آدرس عمومی بصورت بلاک بلاک میدن.البته اگه شما درخواست کنی.

hercool
جمعه 18 شهریور 1390, 17:26 عصر
بزار اینجوری بگم من دنبال یک سری ای پی هستم تقریبا 150 تا که در سایتی که ثبت می کنم هر کدوم به عنوان یک کاربر و با یک ای پی جدا بحساب بیاد و می خوام حداکثر صرفه جویی در خریدش رو داشته باشم یعنی مثلا تحت یک تکنولوژی 10 تا ای پی رو به 150 تا تقسیم کنم یا اصلا رایگان به صورت همونی که در بالا گفتم
اما نمی دونم این رنج ای پی ها رو چطور گیر بیارم که بتونم در سیستمم استفاده کنم
مثل پروکسی که داخل سیستممون میزاریم و از سد رد میشیم و به عنوان یه خارجی ثبت نام می کنیم
ممنون از جوابی که دادی

aram_2
جمعه 18 شهریور 1390, 17:57 عصر
من بازم نفهمیدم مشکلتون چیه.شما برای چی میخواید به هر کاربر یه آدرس بدی؟!خب شما از ادرس محلی استفاده کن وبا NAT تا هرچقدر دوست داری به کاربرها سرویس بده..بیشتر بگو

khalil-s
جمعه 18 شهریور 1390, 19:01 عصر
بزار اینجوری بگم من دنبال یک سری ای پی هستم تقریبا 150 تا که در سایتی که ثبت می کنم هر کدوم به عنوان یک کاربر و با یک ای پی جدا بحساب بیاد و می خوام حداکثر صرفه جویی در خریدش رو داشته باشم یعنی مثلا تحت یک تکنولوژی 10 تا ای پی رو به 150 تا تقسیم کنم یا اصلا رایگان به صورت همونی که در بالا گفتم
اما نمی دونم این رنج ای پی ها رو چطور گیر بیارم که بتونم در سیستمم استفاده کنم
مثل پروکسی که داخل سیستممون میزاریم و از سد رد میشیم و به عنوان یه خارجی ثبت نام می کنیم
ممنون از جوابی که دادی
فکر کنم من متوجه شدم این دوستمون دنبال چی هستش
ایشون قصد دارند در یک سایت خاص (مثل سایت هایی که تبلیغاتی هستند و بابات دیدن تبلیغات به کاربر امتیاز میدن) وارد بشن ولی از آنجایی که این گونه سایت ها IP کاربر رو برای جلوگیری از دوباره کاری ثبت می کنند و کاربران دیگه نمی تونه با همان ip قبلی کار کنند ، تنها راه باقیمانده این هستش که کاربران از یک IP جدید به این سایت مراجعه کنند
اگه اینجوری که حدس زدم درست باشه باید بگم که شما جز استفاده از vpn یا پروکسی یا اینکه از یک ISP که در هر بار وصل شدن به شما یک IP جدید ولید بده یا از کافی نت های مختلف راه دیگه ای فکر نمی کنم باشه

joker
جمعه 18 شهریور 1390, 19:25 عصر
فکر خریدش نباش ( اگه خواستی میتونی از مخابرات بخری یا مستقیم از Ripe.net ولی برای این کار شما نه به صرفه هست نه به دردسرهاش می ارزه )
بهترین کار استفاده از آدرسهای پراکسی هست که توی نرم افزارتون میتونید ست کنید ، محدودیت تعداد هم نداره ماشالا ، اینترنت پر هست.

hercool
جمعه 18 شهریور 1390, 23:43 عصر
khalil-s (http://barnamenevis.org/member.php?158396-khalil-s)
درست متوجه شدید
من می خوام این کار رو کنم و هر کاربر یک ای پی معتبر داشته باشه پس این ای پی که isp ها دارند و اونو بین چندین کاربر به اشتراک میزارن و هر کاربرشون معتبره پس چی نمیشه از اون راه استفاده کرد؟
هزینه اش چقدر میشه اگه بخوایم یه همچین تعداد ای پی رو با این سازوکار انجام داد یعنی با کمترین هزینه تعداد ای پی های معتبر رو داشته باشیم
مرسی
joker (http://barnamenevis.org/member.php?838-joker)
ادرس پروکسی هایی که کار کنه
البته ممنون میشم تعدادی یا منبعی رو برام بزارید
لطفا

ایا میشه مثلا از یکسری سایت استفاده کرد که مثلا ای پی های مختلف دارند و از داخل اونها این کار رو کرد
مثلا در چند وب سایت که هاست رایگان میدن چند کاربر ساخت و و اونها رو به یه سایت مرکزی وصل کرد و هر کدوم از اون سایت ها رو به عنوان یک کاربر در نظر گرفت و فرایند هایی مثل کلید کردن و غیره رو انجام بدن
یعنی هر اکانت کاربری در این نوع سایت ها (هاست های رایگان ) برابر یک کاربر واقعی بشن
ایا این امکان پذیر هست ؟

joker
شنبه 19 شهریور 1390, 16:39 عصر
تقریبا توی گوگل کلمه Proxy Port را سرچ کنی به تعداد بینهایت بهت میده( البته با یه vpn باید بری این لیست را بگیری :)
همه شون کار میکنن یعنی آی پی که اونطرف تحویل وب سرور اون سایتها میده آی پی پراکسی هست
( کار کردن با عبور از فیلترینگ در مورد پراکسی پورتها فرق میکنه نگین چون ست میکنیم باز هم سایت فیلتره پس کار نمیکنه )

hercool
شنبه 19 شهریور 1390, 17:15 عصر
درسته اگه از اینترنت معمولی بدون استفاده از VPN برم بیشتریهاشون بلاک شده هستند توسط مخابرات
اگر از VPN استفاده کنم بعد ادرس ها رو وارد کنم چی اونوقط میشه ؟
ایا میشه کاری کرد که به واسطه یک سرور اختصاصی یا مجازی شماره ها رو جابجا کرد منظورم اینه که با برنامه نویسی به جای استفاده از سیستم خودم سرور اختصاصی یا مجازی رو بعنوان کامپیوتر خودم قرار بدم و در سرور شماره ها رو عوض کنم ایا چنین موضوعی امکان داره ؟
مرسی از پاسخت جوکر جان

joker
دوشنبه 21 شهریور 1390, 02:07 صبح
شما به سیستم local خودت هزارتا آی پی میتونی بدی ، ولی فقط با یکیش در شبکه میتونی بری ،همونی که موقع کانکت شدن سرور مادر بهت داده
بقیه این چیزائی که فکر میکنی طبق اصول شبکه غیر ممکنه.
بهترین راه حل استفاده از پراکسی پورت هست
با vpn های مختلف هم میتونی بری ، منتها همیشه آی پی آخرین کانکشن به عنوان آی پی سیستمت به وب سرور اون سایتی که باهاش کار داری معرفی میشه و همزمان از ای پی چند vpn نمیتونی استفاده کنی ( این طبق همون اصول شبکه )