PDA

View Full Version : بد نمایش دادن کاراکتر ها

hassan68
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 20:03 عصر
با سلام دوستان
من این کد رو دارم که تو قسمت title و alt اوون مشکل دارن به جای اینکه متن درست بنویسه � میزاره

<a href='ad_click.php?bid=$cur_banner_bid' target='new' alt='$title_banner' title='$title_banner' >

mohsen6500
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 21:35 عصر
سلام
مشکلی نداره؟

<?php
$title_banner = 'سلام- تست میکنیم';
?>
<a href='ad_click.php?bid=$cur_banner_bid' target='new'
title='<?php echo $title_banner ?>' >تستینگ </a>
بعدم یه سوال چرا هم از title استفاده کردی وهم از alt؟

Unique
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 22:17 عصر
بعدم یه سوال چرا هم از title استفاده کردی وهم از alt؟

علتش اینه که بعضی از Browser ها (نسخه های مختلف و انواع مختلف) tooltip را با alt نشون میدن بعضی هم با title ، البته از title برای SEO هم استفاده میشه !

رضا قربانی
جمعه 18 شهریور 1390, 00:17 صبح
بعدم یه سوال چرا هم از title استفاده کردی وهم از alt؟ زمانی که عکس هنوز لود نشده یا آدرس عکسی نبوده ، قبلش در alt هر نوشته ای باشه نمایش می ده . این جریانش با title به کل جداست . مثلا می تونی بزنی Loading... تا عکس کامل لود بشه .

در تگ ها ، خاصیت title برای راهنمایی و جتسجو مرورگر ها کاربرد داره .

mohsen6500
جمعه 18 شهریور 1390, 07:37 صبح
زمانی که عکس هنوز لود نشده یا آدرس عکسی نبوده ، قبلش در alt هر نوشته ای باشه نمایش می ده . این جریانش با title به کل جداست . مثلا می تونی بزنی Loading... تا عکس کامل لود بشه .
منم واسه همین سوال کرده بودم دیگه !
چون alt رو من واسه عکس ها به کار می بردم نه برای لینک ها!
و چون دیدم این دوستمون واسه لینک از alt و title در کنار هم استفاده کرده ، واسم سوال پیش اومد

armsoftpc
جمعه 18 شهریور 1390, 18:42 عصر
به نام خدا
با سلام و تشکر از تمامی دوستان
به نظر من روش های بالا هیچ کدام ربطی به جواب سوال ندارد، نوع فایلی که در آن کد ها قرار داده شده است، احتمالا ansi است، که باید به utf8 تبدیل شود.
برای این کار خود من از ادیتور notepad++ برای این کار استفاده می کنم، شما هم می توانید از این ادیتور استفاده نمایید.
موفق و موید باشید.