PDA

View Full Version : سوال: تغییر فونت ستونهای گرید (RadGridView)

reza-alavi
شنبه 19 شهریور 1390, 12:18 عصر
سلام دوستان
در VB.Net مي خوام از كنترل RadGridView (Framework 4.0) از مجموعه کنترل های Telerikاستفاده كنم ولي به هر شكل كه ميخوام فونت آيتم هاي تو گريد رو تغيير بدم نميتونم. آقا كمكم كنيد، فونت هاي پيش فرضش براي زبان فارسي بسيار وحشتناكه. :عصبانی++:

حتي من از طريق Edit UI Elements فونت هاي تك تك ستون ها رو به Tahoma تغيير دادم و در به اين صورت در محيط Design موارد بدون هيچ مشكلي تغيير كرد ولي در حات اجرا....!!!
وقتي كه پروژه را اجرا كردم در قسمتي كه متغيري رو از جنس فرم مربوطه تعريف كردم پيغام خطا داد:
Dim Frm as new PrivatePhone.PrivateFrm

:عصبانی:ArgumentOutOfRangeException was unhandled
Index was out of range.Must be non-negative and less than the size of the collection.
Parameter name: index

تازه زماني كه پروژه رو مي بندم و دوباره باز مي كنم هنگام باز شدن با چندين پيغام خطا مواجه مي شم و پس از باز شدن پروژه فونت تمامي ستون ها به حالت پيش فرض بازگشته.

:افسرده::افسرده::افسرده:

پیشاپیش از شما دوستان تشکر می کنم.

ebraham
شنبه 19 شهریور 1390, 21:35 عصر
سلام براي تغيير فونت ديتاگريد ويو بايد به جدول خصوصيتهاي آن مراجعه كني و حتي ميتواني نوع فونت و اندازه اش را براي ستونها و براي سطرها جداگانه انتخاب كني . منهم تلريك را دارم ولي فعلا از گريدويو معمولي دارم استفاده ميكنم و همين كار را كردم .

ebraham
شنبه 19 شهریور 1390, 21:37 عصر
Dim Frm as new PrivatePhone.PrivateFrm اين پسوند چيه كه گذاشتي؟ اصلا نميخواد كه فرم جديد را تعريف كني چرا از طريق ادد آيتم فرم جديد را اضافه نميكني؟

reza-alavi
یک شنبه 20 شهریور 1390, 08:41 صبح
من هم سلام به شما
با تشکر از توجه شما به این تاپیک عرض کنم که من هم به جدول خصوصیات این گرید مراجعه کردم و فونت تمامی ستونهای گرید رو تغییر دادم که در حالت Design مشکلم مرتفع گردید ولی در حالت اجرا به پیغام خطا مواجه شدم!!!!!:متعجب:

reza-alavi
یک شنبه 20 شهریور 1390, 08:45 صبح
من پروژه خودم رو به چندین بخش تقسیم کردم که هر بخش رو توسط یک Class Library ساختم. یعنی یک پروژه اصلی که کامپایل شده آن به صورت EXE درآمده و بقیه بخش ها به صورت dll ساختم. خوب برای اجرا بخشهای مختلف در پروژه اصلیم باید dll مربوطه رو به پروژه Add کنم و سپس از تعریف فوق استفاده کنم.

reza-alavi
یک شنبه 20 شهریور 1390, 21:10 عصر
بابا اساتید یکیتون پیدا نمیشه که با کنترل های Telerik اون هم GridView کار کرده باشه؟
خواهش می کنم کمکم کنید.:گریه:

karimi.ali2005
شنبه 05 اسفند 1391, 21:59 عصر
من هم نمی تونم فونت رو تغییر بدهم کسی راه حلی نداره