PDA

View Full Version : ایجاد نامحدود یک کلاس

Hossenbor
شنبه 19 شهریور 1390, 13:05 عصر
سلام خدمت دوستان من یک کلاس به نام MAIN دارم میخوام از روی این به تعداد دلخواه بسازم و از آنها استفاده کنم من از متد SORTEDLIST بخاطر داشتن خاصیت KEY استفاده کردم اما وقتی خواستم از این کلاس در لیستم وارد کنم خطایه COMPARE میدادنحوه ایجاد کلاس نا محدود اینگونه است INT X=0; MAIN M; VOID ADD() { M=NEW MAIN(); M.NAME="ATEST"+X; SORTEDLIST1.ADD(M,"KEY"+X); } VOID ADDUNLIMITED() { FOR(INT I=0;I

water_lily_2012
شنبه 19 شهریور 1390, 14:24 عصر
شما می خواهید با این کلاس چه کار کنید. ذکر کنید شاید راه بهتری باشه.
در ضمن کد خود را در بین تگ PHP قرار دهید خوانا بشه. من که متوجه کد شما نشدم.

Hossenbor
شنبه 19 شهریور 1390, 15:07 عصر
دوست عزیز شرمنده کدها در هم ریخته هستم با موبایل نوشتم و گوشیم از جاوا ساپورت نمی کنه من اونو واسه برنامه چت میخوام و اون کلاس main ویژگی هر چت رو داره مثل لوگین چت روم چت خصوصی افزودن کاربر رباط و جستجو چند امکان دیگه رو داره که میخوام اگه یوزر چند اکانت داشته باشه با هر چندتا بتونه همزمان وارد بشه

Hossenbor
شنبه 19 شهریور 1390, 15:10 عصر
یک مثال در سایت بود نگاه کردم کدش زیاد بود عجله داشتم و دوم نمی خواستم کارمو پیچیده کنم برای همین رفتم سراغ دموش که طرز کارشو نفهمیدم ولش کردم

water_lily_2012
شنبه 19 شهریور 1390, 15:22 عصر
خوب شما وقتی یک کلاس داشته باشی می تونی چند بار ازش استفاده کنی. و خاصیت کلاس همینه.
می تونی هم یک آرایه از کلاس تعریف کنی.

Hossenbor
شنبه 19 شهریور 1390, 15:38 عصر
هر کلاس طوریه که ویژگیه هر کاربرو داره نمیشه از یکی استفاده کرد اگه میشد به کلاس ایجاد شد ایندکس حرفی داد مشکلم حل میشه مثل سورتد لیست میشه یکم بیشتر در مورد ارایه کلاس صحبت کنی مشکل من با این ارایه در foreach که نمیتونم چطوری کلاسا رو بشمارم

water_lily_2012
شنبه 19 شهریور 1390, 15:49 عصر
به این صورت باید یک آرایه پویا از یک کلاس تعریف کنی.

Class1[] pr=new Class1[5];
البته باید به تعداد عناصر آرایه کلاس داشته باشی. یعنی این را هم اضافه کن.

for (int i = 0; i < 5;i++ ) pr[i] = new Class1();

Hossenbor
شنبه 19 شهریور 1390, 16:01 عصر
اول قرار بود همینو اجراکنم ولی چون از ریبان استفاده کردم یکم سنگین شد و باید از در رم اشغال شده صرفجویی کنم اون روش که من استفاده کردم کلاسو تعریف می کنه یک مقدار جدید میسازم و بعد اونوبهش ارجاع میدم که هر دفعه یک کلاس جدید تعریف و به اون کلاس اولی ارجاع میدم