PDA

View Full Version : ارسال داده های یه dataTable به DropDownList1

smm2006sh
شنبه 19 شهریور 1390, 18:20 عصر
با سلام خدمت دوستان
من با یه دستور select زدم و میخوام مقادیر یه فیلد از بانکم را به DropDownList1.DataSource بریزم چه طوری میشه ؟؟ الان این دستور من یه مقدار بر میگردونه :متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:

reza344
شنبه 19 شهریور 1390, 19:44 عصر
سلام
اگه از Linq استفاده میکنی به این صورت عمل کن

DBEntities context = new DBEntities();
var query = from p in context.categories
where p.cid == 3
select p;

DropDownList1.DataTextField = "cname";
DropDownList1.DataValueField = "cid";
DropDownList1.DataSource = query;
DropDownList1.DataBind();

موفق باشی

smm2006sh
شنبه 19 شهریور 1390, 21:13 عصر
سلام دوست من reza344
من از linq استفاده نکردم چون برای نوشتن دستور select از یه تابع استفاده کردم که مقدار فیلدم را به صورت یک dataTable بر می گردونه و مقادر دیتا تیبل را بریزم توی دراپ دان لیست

database db = new database(connection.connectionStr);

DataTable dt=db.ReadData("compny", "companyName");
DropDownList1.DataSource = dt.Rows[0][0].ToString();

reza344
شنبه 19 شهریور 1390, 21:52 عصر
سلام
به این صورت بنویس :

database db = new database(connection.connectionStr);

DataTable dt=db.ReadData("compny", "companyName");
DropDownList1.DataSource = dt;

reza344
شنبه 19 شهریور 1390, 21:54 عصر
ضمنا خاصیت DataTextField و DataValueField رو هم براش ست کن
موفق باشی

smm2006sh
دوشنبه 21 شهریور 1390, 12:01 عصر
من همون جور که گفتید DataTextField و DataValueField را براش ست کردم اما وقتی مقراری را از DropDownList انتخاب میکنم برای همه انتخابام یه ID ذخیره میکنه !! عیبش کجاس ؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر::متفکر::م فکر:

Saman Hashemi
دوشنبه 21 شهریور 1390, 12:27 عصر
شما موقعي بايد ازين شيوه استفاده كنيد كه از يه جدول select و توي يه جدول ديگه ثبت ميكني اونوقت اين ID ميشه برابر كليد جدول dropDownlist مثلا شما در يه جدول داري 1=مرد و 2=زن وقتي ازين جدول براي تعيين جنسيت ميخوايي استفاده كني به صورت زير ميشه
Select id,Name from Gender

DropDownList1.dataSource = dsGender
DropDownList1.dataTextField = "Name"
DropDownList1.dataValueField = "id"
يعني مرد و زن ميشه براي نمايش است و با انتخاب هر كدوم مقدار متناظر اون يعني id انتخاب ميشه حالا هروقت شما دو تا جدول join كنيد بجاي id ميتونيد از Name استفاده كنيد...!

smm2006sh
دوشنبه 21 شهریور 1390, 14:46 عصر
سلام سامان جان
من دقیقا همین چیزایی که گفتی را انجام دادم(از یه جدول اطلاعات میگیرم و توی یه جدول دیگه درج میکنم) و اون مقدار ها از یک جدول انتخاب میشه . این کار را با
sqldatasource که به صورت ویزاردی استفاده میکنیم ، جواب میده اما من گفتم یه جورایی زیاد از sqldataSource ویزاردی استفاده نکنم تا سرعت سایتم را پایین نیاره و به صورت کدی به بانک وصل بشم .

Saman Hashemi
دوشنبه 21 شهریور 1390, 14:55 عصر
منم ويزاردي كار نكردم شما اون select با كد از بانك استخراج ميكني بعد همونجوري كه تو پست قبل مشخص شده (با رنگ قرمز) فيلد ها در جاي مناسب استفاده ميكني...!