PDA

View Full Version : سوال: رسم جدول

galesh
شنبه 19 شهریور 1390, 19:26 عصر
با سلام . می خواستم بدونم آیا ابزاری برای رسم جدول ( دارای سطر و ستون ) در سی شارپ هست ؟ تو اینترنت هرچقدر جستجو کردم فقط چیزایی در مورد رسم نمودار پیدا کردم . ممنون میشم اگر کمکم کنید .

nazanin_z
شنبه 19 شهریور 1390, 20:01 عصر
بله
از datagrideview استفاده کن.

seven7777777
شنبه 19 شهریور 1390, 23:46 عصر
دوست عزیز سلام

منظورت کجاست ؟ داخل برنامه یا داخل گزارشات .

که البته واسه هردوتاش هست . شما هم میتونید از کامپوننت ها استفاده کنید و هم از ابزارهای C# البته به شکلی ماهرانه و یه جورایی ماست مالی .
به هر حال بهتره که بگی دقیا میخوای چکار کنی تا اساتید سایت بهترین راه حل رو پیشنهاد کنن بهت .

galesh
یک شنبه 20 شهریور 1390, 13:04 عصر
با سلام مجدد . من میخوام در داخل فرم برنامه این کار رو انجام بدم . در واقع میخوام جدولی داشته باشم که ردیف اولش شماره ردیف و ستون دومش مثلا نام و نام خانوادگی باشه و در ستون سوم میخوام اطلاعاتی رو وارد کنم . توجه داشته باشید که منظورم دیتاگرید ویو نیست . با تشکر

seven7777777
یک شنبه 20 شهریور 1390, 18:53 عصر
خوب در وهله اول میشه بگید که دقیقا میخواید چیکا رکنید . آخه بهترین انتخاب برای شما همون DGV هست که شاید بشه بسته به نیاز شما با تغییرات از همون استفاده کرد .
در غیر اینصورت راه هایی که پیش پای شما میمونه یکیش فکر کنم WPF هست و یکی هم استفاده از توابع رسم که جدول رو خودتون داخل فرم بکشید . منظورم با دادن x و y و بقیه مخلفاته .
بازم نظر من روی DGV هست ، لطفا بیشتر توضیح بدید .