PDA

View Full Version : سوال: ادغام exe و mdb

Rahimiyan
یک شنبه 20 شهریور 1390, 07:53 صبح
با سلام به دوستان عزيز

مي خواستم بدونم ميشه كاري كرد كه ديتابيس در فايل اجرايي ادغام بشه ..
الان من برنامه ام يه فايل exe هست بايه ديتابيس حالا مي خوام ادغامش كنم كه به صورت پرتابل ارائه بدم

Rahimiyan
دوشنبه 21 شهریور 1390, 12:48 عصر
سلام
کسی این سوال رو بلد نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!

Nima NT
دوشنبه 21 شهریور 1390, 12:53 عصر
این برنامه (http://www.hefaz-security.ir) میتونه این کار رو براتون انجام بده ....

Rahimiyan
شنبه 26 شهریور 1390, 08:06 صبح
ایا روش ارزونتری نیست؟؟؟؟

hamed_kh311
شنبه 26 شهریور 1390, 08:43 صبح
سلام دوست عزيز ؟
پايگاه داده شما چی هست؟اکسپرس هست يا اکسس ؟

از برنامه استفاده instal shield کن،هر کاری خواستی ميکنه؛)

يا حق

AMIBCT
شنبه 26 شهریور 1390, 09:46 صبح
Enigma Virtual Box این کار رو انجام می‌ده
رایگان هست و اعتبار خیلی بالایی هم داره

اطلاعات بیشتر:
http://amib.ir/weblog/?p=68

jmfnima
شنبه 26 شهریور 1390, 13:08 عصر
با سلام
شما دوست عزيز ميتوني با استفاده از نرم افزار Xenocode هر ديتابيس يا فايل dll و يا حتي دات نت رو به فايل exe خودت بچسبوني و هر جا هم كپي كني ميتوني ازش استفاده كني فقط تنها ايرادي كه در اين روش وجود داره ديگه شما به بانك اطلاعاتي خودت دسترسي نداري ولي ميتوني اطلاعات رو توش ثبت كني و يا ويرايش انجام بدي . موفق باشي

Nima NT
شنبه 26 شهریور 1390, 22:55 عصر
Enigma Virtual Box این کار رو انجام می‌ده
رایگان هست و اعتبار خیلی بالایی هم داره

اطلاعات بیشتر:
http://amib.ir/weblog/?p=68

امنیت این برنامه به شدت پایین هست ، اگر تمایل داشته باشید میتونم به صورت خصوصی برای دوستان مشتاق روش استخراج فایلهای ضمیمه شده توسط این برنامه رو آموزش بدم.
موفق باشید.

AMIBCT
شنبه 26 شهریور 1390, 23:03 عصر
این برنامه اصلا برای محافظت فایل‌ها ساخته نشده

پرسش ادغام فایل‌ها بود که من این برنامه رو معرفی کردم
اگه نیازی به محافظت وجود نداشته باشه، این برنامه به دلیل اینکه دستورالعمل‌های برنامه رو دستکاری نمی‌کنه و صرفا توابع API ویندوز رو Hook می‌کنه
و در نتیجه سرعت بسیار بالایی داره

برای محافظت از ابزارهای مخصوص این کار باید استفاده کرد(‌مثلا Enigma Protector )

Nima NT
یک شنبه 27 شهریور 1390, 13:01 عصر
این برنامه اصلا برای محافظت فایل‌ها ساخته نشده

پرسش ادغام فایل‌ها بود که من این برنامه رو معرفی کردم
اگه نیازی به محافظت وجود نداشته باشه، این برنامه به دلیل اینکه دستورالعمل‌های برنامه رو دستکاری نمی‌کنه و صرفا توابع API ویندوز رو Hook می‌کنه
و در نتیجه سرعت بسیار بالایی داره

برای محافظت از ابزارهای مخصوص این کار باید استفاده کرد(‌مثلا Enigma Protector )

وقتی شما تمایل به ضمیمه سازی یک سری فایل به فایل اجرایی برنامه خودتون رو داشته باشید این کار صرفا" برای زیبایی صورت نمیگیره و عمدتا" شامل اهدافی چون محافظت از فایلهای جانبی و عدم سوء استفاده از اونها نیز میشه ، بنابراین در این برنامه ها امنیت باید لحاظ بشه که متاسفانه این برنامه امنیت چندانی در قبال سرعت خوبش نداره.
برنامه والد این نرم افزار نیز ( Enigma Protector ) متاسفانه امنیت چندانی نداره و با یک جستجوی کوچیک میتونید ابزارها و راهکارهای عبور از سد امنیتی اون رو پیدا کنید و به سادگی این سیستم پی ببرید.

موفق باشید.

AMIBCT
یک شنبه 27 شهریور 1390, 14:45 عصر
بسته‌بندی فایل‌ها بدون امنیت هم کارایی خودش رو داره
اگر این طور نبود، چندین برنامه‌ی تجاری با این قابلیت ایجاد نمی‌شد

بعدش هم اینکه شما فرمودید با یک جستجوی کوچیک می‌شه از سد Enigma Protector عبور کرد
البته که قابل عبور است
ولی نه به این سادگی که شما می‌فرمایید

حتی بعید می‌دونم شما که ظاهرا در زمینه‌ی محافظ فعالیت می‌کنید( البته اگه غیر از فارسی‌سازی یک نمونه‌ی سورس در رفته یا متن‌باز کاری انجام داده باشید )
بتونید از یک نمونه‌ی Enigma Protector عبور کنید
اگه تمایل داشتید بگید تا یک نمونه فایل با نسخه‌ی سفارشی و تنظیمات حرفه‌ای محافظت کنم و شما فایل رو کدگشایی کنید

به شما توصیه می‌کنم
برای تبلیغ محصول خودتون از خلاف‌گویی و تخریب مضحک رقبای سطح اول جهانی دست بردارید

برای نمونه:

لازم به ذکر است که در صورت استفاده کاربر از این بخش امنیت نهایی حاصل شده برای کاربر دقیقا" 100% خواهد بود و امکان کرک کردن نرم افزار در اینترنت و فروهای غیر قانونی نرم افزارها غیر ممکن خواهد بود.
سازندگان ابزارهایی مثل Themida که حتی ماشین مجازی هم دارن از این ادعاها در سایتشان دیده نمی‌شود

اگر از امنیت برنامه‌ی خودتون اینقدر اطمینان داشتید، برنامه‌ی خودتون رو روی اینترنت پخش می‌کردید نه اینکه چند خط توضیحات توی فایل pdf توی فایل zip آپلود کنید

Nima NT
یک شنبه 27 شهریور 1390, 15:52 عصر
بسته‌بندی فایل‌ها بدون امنیت هم کارایی خودش رو داره
اگر این طور نبود، چندین برنامه‌ی تجاری با این قابلیت ایجاد نمی‌شدبه سایت این محصول مراجعه کنید تا توضیحات تولید کننده رو در قبال امنیت این برنامه مطالعه کنید.

بعدش هم اینکه شما فرمودید با یک جستجوی کوچیک می‌شه از سد Enigma Protector عبور کرد
البته که قابل عبور است
ولی نه به این سادگی که شما می‌فرماییداین یک امر نسبی هست شاید کرک کردن این برنامه برای شما سخت باشه ولی برای خیلی ها خیر ؛ البته خودم رو نمیگم و ادعایی در مورد کرک کردنش ندارم ولی از نمونه هایی که در کارم دیدم میتونم با اطمینان میتونم بگم هدف سختی برای کراکرها نیست.

حتی بعید می‌دونم شما که ظاهرا در زمینه‌ی محافظ فعالیت می‌کنید( البته اگه غیر از فارسی‌سازی یک نمونه‌ی سورس در رفته یا متن‌باز کاری انجام داده باشید )این توهین شما رو نشنیده میگیرم ، لزومی نمیبینم بخوام در این مورد بحث کنم چون قرار نیست داکیومنت های معماری سیستم های امنیتی شرکت رو در اختیار شما قرار بدم ولی اگر قرار بود این محصول فقط یک فارسی سازی باشه آیا در جشنواره سیستم های امنیتی به عنوان طرح برتر انتخاب میشد ؟؟؟ البته بماند که اگر کسی بخواد ساز مخالف بزنه میگه همه دکترهای داوری رو خریده بودید.
اگر فارسی سازی به این راحتی ها هست خوب شما هم دست به کار بشید و محصول فارسی خودتون رو تولید کنید !
پیوست 1: هر کسی که تمایل داره میتونه در سایت نسخه دمو رو درخواست کنه تا براشون ارسال بشه تا خودشون در مورد فارسی بودن ، کپی بودن ، میزان امنیت ، راحتی کاربرد و سایر موارد مورد اهمیت قضاوت کنن.
پیوست 2: جشنواره سیستم های امنیتی پویان هر 2 سال یکبار در سطح کشور بین سیستم های امنیتی ، رمزنگاری ، پویش هوشمند با حضور شرکتهای تولید کننده و افراد نخبه توسط شرکت نرم افزاری داده پردازان دوران و امین با حمایت وزارت ارشاد اسلامی در تهران و تبریز برگزار میشه.

به شما توصیه می‌کنم
برای تبلیغ محصول خودتون از خلاف‌گویی و تخریب مضحک رقبای سطح اول جهانی دست برداریدمن نگفتم از این برنامه خارجی استفاده نکنید و از محصول شرکت ما استفاده کنید ، حرف من اینه از هر برنامه ای که دلتون میخواد استفاده کنید ولی Enimga و MoleBox امنیت جالبی ندارن ، حالا خود دانید.

لازم به ذکر است که در صورت استفاده کاربر از این بخش امنیت نهایی حاصل شده برای کاربر دقیقا" 100% خواهد بود و امکان کرک کردن نرم افزار در اینترنت و فروهای غیر قانونی نرم افزارها غیر ممکن خواهد بود.

سازندگان ابزارهایی مثل Themida که حتی ماشین مجازی هم دارن از این ادعاها در سایتشان دیده نمی‌شوداثبات این موضوع خیلی ساده هست ، با این که به موضوع تاپیک ربطی نداره ولی بنده یک نمونه فایل محافظت شده تقدیم حضورتون میکنم اگر شما یا هر کسی موفق به کرک برنامه شد همینجا رسما" از شما عذرخواهی میکنم.

اگر از امنیت برنامه‌ی خودتون اینقدر اطمینان داشتید، برنامه‌ی خودتون رو روی اینترنت پخش می‌کردید نه اینکه چند خط توضیحات توی فایل pdf توی فایل zip آپلود کنیدبرنامه به صورت دمو فقط به شرکت ها عرضه میشه ، پس اگر شرکتی دارید مدارکتون رو ( کپی مدارک ) به آدرس شرکت ارسال کنید تا برای شما هم ارسال بشه.

موفق باشید.

AMIBCT
یک شنبه 27 شهریور 1390, 16:12 عصر
به سایت این محصول مراجعه کنید تا توضیحات تولید کننده رو در قبال امنیت این برنامه مطالعه کنید.
من سایت رو کاملا مطالعه کردم ولی متوجه نمی‌شم این چه ارتباطی به مطلب من داشت؟

ولی از نمونه هایی که در کارم دیدم میتونم با اطمینان میتونم بگم هدف سختی برای کراکرها نیست.
نظر شما با کرکرها چندان سازگار نیست:

http://forum.exetools.com/showthread.php?t=11694
چند نفر Enigma رو در فهرست قوی‌ترین‌ها ثبت کرده‌اند

بنده یک نمونه فایل محافظت شده تقدیم حضورتون میکنم اگر موفق به کرک برنامه شدید همینجا رسما" از شما عذرخواهی میکنم
خوشحال می‌شم یک نمونه داشته باشم. خیلی علاقه دارم اصل برنامه رو ببینم. هرچند در کرک کردن مهارت بالایی ندارم ولی قطعا اطلاعات زیادی برای ارائه در این تاپیک به دست خواهم آورد که شاید باب میل شما نباشه

برنامه به صورت دمو فقط به شرکت ها عرضه میشه ، پس اگر شرکتی دارید مدارکتون رو ( کپی مدارک ) به آدرس شرکت ارسال کنید تا برای شما هم ارسال بشه.
شما که ادعای تضمین 100 درصدی دارید چرا این همه سنگ جلوی پای مردم می‌اندازید؟
کسی که نمی‌تونه کاری بکنه.
شاید می‌دونید که در بیشتر شرکت‌ها متخصصی برای بررسی امنیت وجود نداره و صرفا رو اوردید به ادعاهای پوچ و غیرقابل اثبات یا رد تا بعد از دریافت پول

یه بار دیگه تکرار می‌کنم
نسخه‌ی قفل دار از برنامه‌ی اصلی رو در اختیار من قرار بدید
می‌خوام دقیق‌تر این ادعاهای شما رو بررسی کنم و نتایج اون رو در اختیار دوستان برنامه‌نویس قرار بدم

Nima NT
یک شنبه 27 شهریور 1390, 16:19 عصر
نظر شما با کرکرها چندان سازگار نیست:به آدرس زیر مراجعه کنید تا متوجه عرض بنده بشید. ( باز هم عرض کردم این مطلب نسبی هست ، هر قدر شما سوادتون در مهندسی معکوس بالاتر باشه میزان سختی برنامه برای شما کمتر و کمتر میشه ، البته خودم رو عرض نمیکنم بنده سواد چندانی در مقابل اساتید ندارم ).

http://forum.tuts4you.com/topic/26444-unpackme-enigma-260/
http://forum.tuts4you.com/topic/26635-unpackme-enigma-v27020110629/
http://forum.tuts4you.com/topic/27153-unpackme-enigma-27/و یک آموزش کامل در مورد Enigma که تمامی زیر و بم این پروتکتور رو به خواننده نشون میده...

http://forum.tuts4you.com/topic/26896-the-enigma-protector-2xx-unpacking-devirtualizer-by-dizzy-d/
خوشحال می‌شم یک نمونه داشته باشم. خیلی علاقه دارم اصل برنامه رو ببینم. هرچند در کرک کردن مهارت بالایی ندارم ولی قطعا اطلاعات زیادی برای ارائه در این تاپیک به دست خواهم آورد که شاید باب میل شما نباشهحتما" ، باعث خوشحالی بنده هستش که برنامه رو تست کنید ، اگر در کرکینگ هم مهارت خوبی ندارید میتونید به افراد ذیصلاح بدید.

شما که ادعای تضمین 100 درصدی دارید چرا این همه سنگ جلوی پای مردم می‌اندازید؟
کسی که نمی‌تونه کاری بکنه.
شاید می‌دونید که در بیشتر شرکت‌ها متخصصی برای بررسی امنیت وجود نداره و صرفا رو اوردید به ادعاهای پوچ و غیرقابل اثبات یا رد تا بعد از دریافت پولاین سنگ نیست ، سیاست شرکت هست ، خیلی از شرکتها هم شده که با ارائه مدارکشون نسخه دمو دریافت کردن بعضی ها نه برای تست امنیت بلکه برای تست کارایی و بعضی ها برای تست امنیت ، حالا اینکه نیروی متخصص دارن یا خیر نه شما میتونید با قطعیت بگید و نه بنده پس نمیشه در این مورد بحث کرد ، با توجه به اذعان مجدد شما و توهین مجدد باز هم عرض میکنم فایلی رو در اختیار شما قرار میدم در صورت کرک بنده همیجا از شما عذرخواهی میکنم و در صورت عدم موفقت به کرک کردن برنامه این شما هستید که بایستی از شرکت عذرخواهی کنید .
پیوست : محض اطلاع عرض میکنم بعد از تست ، مبلغ نرم افزار پرداخت میشه نه قبل از تست ، این روال کار فروش نرم افزار در کل دنیا هست.

یه بار دیگه تکرار می‌کنم
نسخه‌ی قفل دار از برنامه‌ی اصلی رو در اختیار من قرار بدید
می‌خوام دقیق‌تر این ادعاهای شما رو بررسی کنم و نتایج اون رو در اختیار دوستان برنامه‌نویس قرار بدم مشکلی ندارم ، اطلاعات شرکتتون رو پست کنید به محض دریافت اطلاعات شرکت و استعلام اونها نسخه قفل دار برنامه برای شما ارسال میشه.

موفق باشید.

AMIBCT
یک شنبه 27 شهریور 1390, 22:03 عصر
بنده شرکت نرم‌افزاری ندارم که بخوام مشخصات بدم
به عنوان یک برنامه‌نویس می‌خوام ادعاهای شما رو بررسی کنم( اونم به این علت که اومدید و کار یکی از قوی‌ترین محافظ‌های جهان رو زیر سوال بردید. )

چند تاپیک لینک داده بودید که یک فرد بسیار متخصص توانسته بود فایل رو Unpack کنه
اول اینکه ایشون نتوانسته بود ماشین مجازی رو کدگشایی کنه و بخش‌هایی از فایل همچنان در ماشین مجازی اجرا می‌شه
قطعا در یک برنامه‌ی تجاری بخش‌های مهم و اصلی در ماشین مجازی خواهند رفت و همچنان حفاظت‌شده باقی خواهند ماند

تعداد کسانی که حتی همین اندازه توانایی دارند شاید انگشت‌شمار باشد و بعید می‌دانم در ایران دو یا سه نفر بیشتر بتوانند این کار را بکنند
آن چند نفر را هم بنده می‌شناسم

از طرف دیگه من ادعا نکردم که Enigma غیرقابل کرک هست هرچند شما این ادعا رو در مورد برنامه‌تون دارید
و از طرفی حاضر نیستید یک نسخه از محافظ رو به کسی بدید

تا زمانی که شما یک نسخه از برنامه رو در اختیار من قرار ندید من حرف دیگه‌ای ندارم و حرف‌های شما رو یک ادعای بی‌پایه می‌دانم
موفق باشید

Nima NT
یک شنبه 27 شهریور 1390, 22:29 عصر
به عنوان یک برنامه‌نویس می‌خوام ادعاهای شما رو بررسی کنم( اونم به این علت که اومدید و کار یکی از قوی‌ترین محافظ‌های جهان رو زیر سوال بردید. )
دوست عزیز ، بنده نه این محصول خارجی رو زیر سوال میبرم و نه محصولات دیگه رو بلکه فقط عرض میکنم که این برنامه ها همشون راه حلی دارن.

اول اینکه ایشون نتوانسته بود ماشین مجازی رو کدگشایی کنه و بخش‌هایی از فایل همچنان در ماشین مجازی اجرا می‌شه
قطعا در یک برنامه‌ی تجاری بخش‌های مهم و اصلی در ماشین مجازی خواهند رفت و همچنان حفاظت‌شده باقی خواهند ماندچرا تونسته ، این برنامه گزینه ای داره به اسم OEP Virtualize که بایت های OEP برنامه رو داخل VM اجرا میکنه یعنی دقیقا" کاری که با سایر قطعه کدهای برنامه انجام میده ، اگر برنامه آنپک بشه ولی این OEP فیکس نشه به علت جابه جایی سکشنهای VM برنامه قادر به اجرا نخواهد بود ، اگر به فایلهای Unpack شده دقت کنید میبینید که OEP اکثرشون استاندارد هستن پس VM این برنامه غیر قابل نفوذ نیست و به عنوان یک توصیه برادرانه همه VM ها قابل تحلیل هستند.
علاوه در لینک مربوط به آموزش اگر فایل رو مطالعه کنید متوجه یک سری ابزارخواهید شد که توانایی دیکد کردن کلیه بایت کدهای مربوطه به VM رو داره یعنی شما میتونید بدون دانش فنی یک تکه کد VM شده رو به حالت اولیه برگردونید ، این ها فکر میکنم برای قانع شدن شما در مورد اینکه این برنامه قابل کرک هست و امنیت کافی نداره کافی باشه.

تعداد کسانی که حتی همین اندازه توانایی دارند شاید انگشت‌شمار باشد و بعید می‌دانم در ایران دو یا سه نفر بیشتر بتوانند این کار را بکنندمتاسفانه اینطور نیست ، شاید شما عده معدودی رو میشناسید ، خیلی ها هستن که توانایی کرک کردن سخت تر از اینها رو هم دارن.

از طرف دیگه من ادعا نکردم که Enigma غیرقابل کرک هست هرچند شما این ادعا رو در مورد برنامه‌تون دارید
و از طرفی حاضر نیستید یک نسخه از محافظ رو به کسی بدیداسم برنامه حفاظ هستش ، اگر بنده هم ادعایی اینچنین داشتم تحت شرایطی بوده ( لطفا" فایل pdf موجود در سایت رو با دقت مطالعه کنید ) ، در مورد ارسال نسخه دمو هم تنهایی نمیتونم تصمیم بگیرم که برای شما که در واقع یک فرد حقیقی هستید نسخه دمو ارسال بشه یا نه ( این مورد رو با همکارانم صحبت میکنم و به اطلاعتون میرسونم ) ولی به عنوان یک فرد حقیقی میتونیم یک برنامه CrackMe براتون ارسال کنیم که شما یا هر کسی برنامه رو به هر نحوی که خواست کرک کنه ، بنده هنوز هم سر مدعای خودم هستم اگر اعلام آمادگی بفرمائید برای شما این برنامه ارسال میشه و اگر موفق به کرک کردن این برنامه شدید بنده همینجا در ادامه همین تاپیک از شما رسما" عذرخواهی میکنم. ( برنامه ای که برای شما ارسال میشه توسط آخرین نسخه از سیستم امنیتی حفاظ محافظت خواهد شد )
شما مرتبا" درخواست یک نسخه پروتکتور رو جهت تست دارید ولی اگر واقعا" هدف شما تست باشه با بررسی یک برنامه محافظت شده با حفاظ هم میتونید به امنیت و کارایی اون پی ببرید پس قبول کنید درخواست شما کمی به نظر غیرمنطقی میاد.

پیوست : نسخه دمویی که برای شرکتها ارسال میشه شامل تمام امکانات هست به همراه یک پیام مزاحم در ابتدای برنامه های محافظت شده انشالله در آینده نسخه ای آماده خواهد شد که شامل برخی امکانات حذف شده خواهد بود تا به صورت گسترده جهت تست و بررسی در اختیار کاربران حقیقی قرار بگیره ، دوستانی هم درخواست اطلاعات تکمیلی دارن میتونن به وب سایت حفاظ (http://www.hefaz-security.ir) مراجعه کنن یا به این آدرس (Info@hefaz-security.ir) ایمیل بزنن.

موفق باشید.