PDA

View Full Version : نصب برنامه در شبكه داخلي و تنظيمات اس كيو ال سرور 2008 و فايروال

ebraham
یک شنبه 20 شهریور 1390, 18:59 عصر
سلام . خواهش ميكنم اين تاپيك را حذف نكنيد من در اين سايت زياد سرچ كردم و مطالبي را هم كه جهت اجرايي كردن و نصب برنامه در شبكه ، دوستان گذاشته بودند دانلود كردم ولي برنامه من هنوز در شبكه كار نمي كند . از دوستان خواهش مي كنم با اينكه من تمام مراحل را انجام داده ام ولي لطف كنند و مرحله به مرحله مرا راهنمايي كنند . ببينيد دوستان من با 2 خطاي زير مواجه ميشوم : البته برنامه ام در سرور اجرا ميشه ولي در كلاينت نه . و با 2 پيغام خطاي زير مواجه ميشوم كه البته هر 2 خطا همزمان رخ نميدهد . ممنون .
75188

saeid.memfis
دوشنبه 21 شهریور 1390, 20:08 عصر
سلام . خواهش ميكنم اين تاپيك را حذف نكنيد من در اين سايت زياد سرچ كردم و مطالبي را هم كه جهت اجرايي كردن و نصب برنامه در شبكه ، دوستان گذاشته بودند دانلود كردم ولي برنامه من هنوز در شبكه كار نمي كند . از دوستان خواهش مي كنم با اينكه من تمام مراحل را انجام داده ام ولي لطف كنند و مرحله به مرحله مرا راهنمايي كنند . ببينيد دوستان من با 2 خطاي زير مواجه ميشوم : البته برنامه ام در سرور اجرا ميشه ولي در كلاينت نه . و با 2 پيغام خطاي زير مواجه ميشوم كه البته هر 2 خطا همزمان رخ نميدهد . ممنون .
75188

سلام
من زیاد حرفه ای نیستم ولی یه برنامه نوشته بودم که با 2005 بود..
اونجا یوزر sa رو باید فعال می کردی بعد تنظیمات شبکه اس کیو ال رو فعال می کردی(به صورت پیش فرض فعال نبود تو 2005)
و یه پسور به یوزر sa میدادی و با اون یوزر و پس به سرور وصل میشدی.همین
دیگه کانکشن استرینگ رو هم حتما می دونید که به جای لوکال باید آی پی یا اسم سرور رو بزنید.من اسم می زدم و مشکلی نداشتم

و فایروال هم خاموش می کردیم
اگه اینها درست انجام بشه مشکلی نداره انشاالله

موفق باشید

ebraham
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 22:43 عصر
ما هم همين كار را كرديم ولي جواب نداد گفتند ايراد از تنظيمات شبكست چون ويندوز راه نميداد.

مرتضی تقدمی
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 23:17 عصر
سلام
من توی پروژه دانشگاهیم قرار بود برنامم تحت شبکه کار کنه و تونستم این کار رو بکنم. منتها باید هم در سرور و هم در کلاینت اس کیو ال نصب میشد که این زیاد جالب نیست. راه حل بهتری پیدا نکردم. توی همین سایت تاپیک ها و بحث های زیادی در موردش شده اما تا اونجایی که من ادامه دادم هیچ کدوم به نتیجه نرسیدند. امیدوارم این تاپیک به نتیجه دلخواه برسه.
موفق باشید

ebraham
جمعه 01 مهر 1390, 01:32 صبح
سلام آقاي مرتضي قدمي . اگه اس كيو ال سرور روي هر 2 سيستم باشه كه ديگه شبكه نميشه . هر كي كار خودشو ميكنه . پروژه شما در اس كيو ال سرور داده ها را درج ميكرد و مثلا كامپيوتر دوم آن داده ها را ميتوانست مشاهده كند؟ ممنون.

sh2007
جمعه 01 مهر 1390, 08:53 صبح
جواب سوال شما توی این سایته

http://www.asp.net/sql-server/videos#SQL Server 2005 Express for Beginners

مرتضی تقدمی
جمعه 01 مهر 1390, 09:54 صبح
سلام آقاي مرتضي قدمي . اگه اس كيو ال سرور روي هر 2 سيستم باشه كه ديگه شبكه نميشه . هر كي كار خودشو ميكنه . پروژه شما در اس كيو ال سرور داده ها را درج ميكرد و مثلا كامپيوتر دوم آن داده ها را ميتوانست مشاهده كند؟ ممنون.

سلام
اس کیو ال رو ی هر دو سیستم نصب میشد. بانک اطلاعاتی روی سرور اتچ میشد. بعد با انجام تنظیماتی روی کلاینت و سرور امکان برقراری ارتباط دوطرف امکان پذیر بود.
موضوع پروژم : سیستم نامه نگاری اداری.
موفق باشید