PDA

View Full Version : استفاده از sql بدون نصب

ArtCom
یک شنبه 20 شهریور 1390, 21:07 عصر
سلام خسته نباشید.
من يه برنامه دارم که توش از SQL Server 2008 استفاده کردم. توی کل نرم افزار فقط یه قسمت کوچک از اس کیو ال استفاده شده می خواستم ببینم میشه من برای کاربرانم اس کیو ال رو نصب نکنم .
یعنی تنها راه حلی که به ذهن خودم میاد اینه که به جای کار با دیتا بيس کار با فایل داشته باشم؟
ولی در کل راه حل دیگه ای هم هست؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 09:50 صبح
سلام.
شما اگر یک جدول هم داشته باشید باید SQL Server نصب بشه ولی برای اینکه کامل نصب نکنید میتونید نسخه SQL Express رو نصب کنید که فقط Engine رو نصب میکنه و شما میتونید باهاش کار کنید.

persian boy
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 14:36 عصر
ببخشید من خیلی تازه واردم
یعنی اگه شما صفحه ای دارید که باید به بانک اطلاعاتی وصل بشه چه برای ارسال و چه دریافت ، روی هر کامپیوتری که بخواد صفحه باز شه باید sql server نصب باشه؟؟؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 14:56 عصر
یک روش این هست که روی هر سیستمی نصب بشه.
ولی اگر به صورت شبکه باشن و دیتابیس روی سرور نصب بشه دیگه نیازی نیست روی کلاینتها نصب بشه و خیلی راحت با تغییر Connection String برنامه میتونید به سرور وصل بشید.

persian boy
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 15:54 عصر
ممنون ببخشید من یک سوال دیگه هم داشتم
من یک صفحه aspx دارم و توی وین سون با vs2010 و sql2008 دارم کار می کنم دات نت فریم وررک 4 رو هم نصب کردم ، اگه بخوام اون صفحه رو روی وین سرور 2008 ران کنم و تمام کامپیوتر های روی شبکه داخلی هم بخواد اونو ببینه چه کارهایی رو باید انجام بدم ؟؟؟ روی سرور باید همون sql 2008 نصب بشه ؟؟؟

f_pakzad
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 18:28 عصر
سلام خسته نباشید.
من يه برنامه دارم که توش از SQL Server 2008 استفاده کردم. توی کل نرم افزار فقط یه قسمت کوچک از اس کیو ال استفاده شده می خواستم ببینم میشه من برای کاربرانم اس کیو ال رو نصب نکنم .
یعنی تنها راه حلی که به ذهن خودم میاد اینه که به جای کار با دیتا بيس کار با فایل داشته باشم؟
ولی در کل راه حل دیگه ای هم هست؟
اگر برنامه تون تحت شبکه نیست میتونید از embedded database استفاده منید که نیاز به نصب هم نداره.