PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل عکس در فرم اکسس

mirzaei006
یک شنبه 20 شهریور 1390, 23:06 عصر
سلام
بحث عکس در اکسس خیلی مطرح شده من هم با مراجعه به اونها یه بانک درست کردم ولی مشکلی دارم که راه حلشو پیدا نکردم اگه کمک کنید ممنون میشم
توی فرم یه دکمه بروز گذاشتم که بره آدرس عکس رو در جدول مربوطه آپدیت کنه و در نتیجه عکس عوض بشه ولی کدی که من دارم میره توی جدول و یه رکورد جدید اضافه می کنه و آدرس رو توی رکورد جدید میذاره اگه ممکنه کدش رو اصلاح کنید که رکورد جاری تغییر کنه هر چی هم گشتم راه حلشو پیدا نکردم و مجبور شدم تاپیک جدید ایجاد کنم

mirzaei006
دوشنبه 21 شهریور 1390, 10:16 صبح
یه تغییر توی کدش دادم ولی این دفعه فقط عکس رکورد اولی رو تغییر میده

mirzaei006
دوشنبه 21 شهریور 1390, 14:07 عصر
کمک:افسرده:

mirzaei006
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 08:03 صبح
چقدر بده آدم یه مشکلی داشته باشه بیاد مشکلشو توی این همه استاد مطرح کنه جواب نگیره:ناراحت:
چقدر بده آدم اصلا کد نویسی بلد نباشه! کاشکی بلد بودم:متفکر:
چقدر خوبه که آدمی که اصلا کد نویسی بلد نیست خودش اینقدر به یه کد ور بره و درستش کنه:لبخندساده:
فایلشو میذارم شاید به کار یه نفر بیاد

اینو که حلش نکردید لااقل بگید چطور میشه محتوای چند فیلد رو در یک تکست باکس نشون داد
مثلا نام و نام خانوادگی توی دو تا فیلد باشن اما توی فرم یا گزارش هر دو شونو توی یه تکست گذاشت

mehdi_fiz
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 19:19 عصر
سلام دوست عزیز
شما برای ذخیره عکس باید برای هر رکورد یک کد منحصر به فرد داشته باشید و وقتی می خواهید عکس رو عوض کنید همون رکورد را فیلتر کنید و ادرس عکس رو عوض کنید ولی شما انتخاب عکس به صورت کلی انجام می شود و اصلاح ان هم از همان کلید استفاده می کنید به همین دلیل است که جدید اضافه می شود شما باید رکورد مورد نظر را انتخاب کنید و با استفاده از یک کلید جدید عوض addnew از update استفاده کنید
سال دوم
باید در تکس باکس مورد نظر name& " " & famile استفاده کنید
موفق باشید

mirzaei006
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 11:07 صبح
mehdi_fiz عزیز ممنون از لطفت
اگه ممکنه در مورد تکس باکس بیشتر توضیح بدید
این که نوشتید باید توی کنترل سورس تکس بنویسم؟ دقیقا چطوری بنویسم?
خودم اینطوری می نوشتم جواب نمی داد
[Forms]![main]![name] And [Forms]![main]![familly]=

mehdi_fiz
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 18:06 عصر
سلام دوست عزیز
بله باید توی کنترل سورس تکس بنویسید
موفق باشید