PDA

View Full Version : کانکت به SQL SERVER روی شبکه

navidkhalilian
دوشنبه 21 شهریور 1390, 13:57 عصر
سلام دوستان.خسته نباشید.من قبلاً با sql 2000 روی شبکه کار می کردم اما الان نیاز دارم که با sql 2008 روی شبکه کار کنم.اما نمی دونم باید چی روی سرور نصب بشه و چی روی کلاینت چون هرچی سرچ کردم مثل اینکه sql 2008 چیزی تحت عنوان MSDE برای کلاینت ها نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید و اگر ابزار خواصی نیاز هست لینک دانلود بدید.تشکر

amin_rezaee
دوشنبه 21 شهریور 1390, 15:36 عصر
سلام دوستان.خسته نباشید.من قبلاً با sql 2000 روی شبکه کار می کردم اما الان نیاز دارم که با sql 2008 روی شبکه کار کنم.اما نمی دونم باید چی روی سرور نصب بشه و چی روی کلاینت چون هرچی سرچ کردم مثل اینکه sql 2008 چیزی تحت عنوان MSDE برای کلاینت ها نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید و اگر ابزار خواصی نیاز هست لینک دانلود بدید.تشکر

کافیه که دیتابیستون روی سرور باشه و برنامه از روی کلاینت بهش دسترسی داشته باشه.
داخل کانکشن استرینگ برنامه هم باید آدرس سرور و یه یوزر و پس از سرور را یدید.
همین...

nilmil_nil
دوشنبه 21 شهریور 1390, 19:25 عصر
server=IP;integrated security=true;uid=username;pass=password;database= database name;

navidkhalilian
سه شنبه 22 شهریور 1390, 00:33 صبح
کافیه که دیتابیستون روی سرور باشه و برنامه از روی کلاینت بهش دسترسی داشته باشه.
داخل کانکشن استرینگ برنامه هم باید آدرس سرور و یه یوزر و پس از سرور را یدید.
همین...
دوست عزیز ممنون از راهنمایی.یعنی نیاز نیست مثل sql 2000 چیزی روی کلاینت نصب بشه؟آخه یجورایی نشدنیه چون بهر حال یه چیزی بایت رابط باشه بین کلاینت و سرور.

aserfg
سه شنبه 22 شهریور 1390, 08:05 صبح
دوست عزیز ممنون از راهنمایی.یعنی نیاز نیست مثل sql 2000 چیزی روی کلاینت نصب بشه؟آخه یجورایی نشدنیه چون بهر حال یه چیزی بایت رابط باشه بین کلاینت و سرور.
خیر هیچ فایلی مربوط به sql server نیازی نیست روی کلاینت نصب بشه .

amin_rezaee
سه شنبه 22 شهریور 1390, 15:12 عصر
همینطور که دوست عزیزمون aserfg گفتن، هیچی لازم نیست نصب بشه.