PDA

View Full Version : مبتدی: چرا دلفی یاد بگیریم؟

sina_oonline
دوشنبه 21 شهریور 1390, 19:37 عصر
با سلام به همه دوستان
من تا حدی روی جاوا مسلط هستم و تا حلال جاوا کار می کردم جدیدا طرافدار های زیاد دلفی توجه منو جلب کرده می خواستم بدونم آیا لزومی وجود داره که در کنار جاوا دلفی هم یاد بگیرم به عبارتی مزیت خاصی داره؟

soft-c
دوشنبه 21 شهریور 1390, 20:27 عصر
هر زبانی ویژگی های خودش را داره . اگر بتونید یک زبان را به طور کامل یاد بگیرید حالا هرچی که هست ، دلفی ، #c ، جاوا و .... بهتره . ولی اگر بتونید در کنار زبانی که به طور کامل یاد می گیرید زبانهای دیگه را به طور نصف و نیمه یاد بگیرید برای کار بهتره (مخصوصا اگر رشته ی شما نرم افزار باشه ) . یا مثلا ویژگیهای برتر یک زبان را یاد بگیرید . مثلا اگر در وب #c نسبت به بقیه قویتره ، وب را در دات نت یاد بگیرید .

MohsenB
سه شنبه 22 شهریور 1390, 01:24 صبح
سلام

بهترین دلیلی که الان میتونید براش دلفی یاد بگیرید اینه که می توانید با این زبان برای سیستم عاملهای مختلف مثل ویندوز ، مک و اندروید برنامه بنویسید .

BORHAN TEC
سه شنبه 22 شهریور 1390, 01:41 صبح
اندروید
برای اندروید هنوز نمیشه با دلفی برنامه نوشت ولی با Embarcadero Prism XE2 و RAD PHP XE2 می توان این کار را انجام داد.

من فکر می کنم که در آینده علاوه بر OS X سیستم عامل Linux هم پشتیبانی خواهد شد (این موضوع را تقریباً به راحتی می توان با دیدن نشستی تحت عنوان Deep Dive Into dbExpress در CodeRage5 و Roadmap قبلی دلفی و چندین منبع دیگر متوجه شد.):قلب:

MohsenB
سه شنبه 22 شهریور 1390, 01:51 صبح
برای اندروید هنوز نمیشه با دلفی برنامه نوشت.

سلام

یه جورایی میشه :

http://www.youtube.com/watch?v=ykFQV-cIWMU&NR=1

BORHAN TEC
سه شنبه 22 شهریور 1390, 02:10 صبح
سلام

اون فیلمی که لینکش رو گذاشتید مربوط به Delphi XE2 نمیشه و اگر اشتباه نکنم فکر می کنم مربوط به دلفی 2005 باشه. خود دلفی ذاتاً چنین قابلیتی نداره و در اون فیلم هم از یک Framework دیگه در کنار VCL استفاده شده ، ولی به هر حال دستتون درد نکنه، واقعاً ویدئوی جالبی بود. :لبخند:

اگر دوستان دیگری هم به این مورد علاقه مند شده اند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنند:
http://lenniedevilliers.blogspot.com/