PDA

View Full Version : سوال: تعیین اندازه ناحیه Detail یک گزارش بر اساس اندازه فیلد

royasaz_bam
سه شنبه 22 شهریور 1390, 02:52 صبح
سلام دوستان چگونه میتوان اندازه ناحیه Detail یک گزارش را بر اساس سایز یک فیلد تععین کرد و به طور کامل اولا چگونه میتوان اندازه طول یک فیلد memo یا text را در یک report بر اساس تعداد کارکترها تعیین کرد یا به طور خلاصه
Height یک فیلد در report را بر اساس تعداد حروف مشخص شود و متعاقبا اندازه ناحیه ای که فیلد مورد نظر در report است نیز بر اساس اندازه طول همان فیلد تعیین شود و یا بطور خلاصه مثلا Height ناحیه Detail یک report بر اساس Height یک فیلد تنظیم شود و این در حالیست که Height همان فیلد نیز بر اساس تعداد حروف مشخص شود

-
تعداد خطوط = اندازه طول فیلد=me.Detail.Height
-

بله دوستان این سوالیست که اگر جواب داده شود مشکل من حل میشود در کل اصل مشکل من در یک نامه اداری است که میخواهم فیلد نام و امضا رئیس حدود یک سانتیمتر بعد از فیلد متن نامه قرار گیرد اخه نامه اداری مورد نظر از دو خط تا 10 خط متغیر میباشد که این امر باعث شده نتوانم جای فیلد نام و امضا سمت را به طور ثابت تعیین کنم زیرا وقتی متن نامه کوتاه میباشد فاصله زیادی بین متن نامه و عنوان امضا کننده می افتد . باز اگر دوستان راه حل بهتری سراغ دارند را بفرمایند به نظر خودم با تعیین اندازه های قید شده امکان پذیر میباشد

royasaz_bam
سه شنبه 22 شهریور 1390, 10:28 صبح
دوستان عزیز کسی نیست حد اقل همدردی بکنه حالا جواب هم نداد اشکال نداره

mehdi_fiz
سه شنبه 22 شهریور 1390, 17:00 عصر
سلام دوست عزیز
شما باید خاصیت can grow فیلد و دیتایلتون رو برابر yes قراردهید
اگه خواستید نهمونه فتیلتون رو بذارید تا راهنمایی کنم
موفق باشید

royasaz_bam
سه شنبه 22 شهریور 1390, 22:05 عصر
سلام دوست عزیز
شما باید خاصیت can grow فیلد و دیتایلتون رو برابر yes قراردهید
اگه خواستید نهمونه فتیلتون رو بذارید تا راهنمایی کنم
موفق باشید
ممنون دوست عزی راهی رافرمودید امتحان میکنم اگر به جائی نرسیدم اسباب مزاحمت نمونه را برایتان میگزارم

royasaz_bam
جمعه 25 شهریور 1390, 02:16 صبح
نمونه برای اصلاح با تشکر قبلی

mehdi_fiz
جمعه 25 شهریور 1390, 10:18 صبح
سلام دوست عزیز
نمونه اصلاح شد
سوال دوم امکان ندارد
موفق باشید

hghb57
جمعه 25 شهریور 1390, 15:22 عصر
جهت حل مشكل دوم خاصيت Text Format را براي تكست باكس sharh در فرم و گزارش از حالت Plain text به Rich text تبديل كنيد.
اكنون شما مي توانيد فونت و فرمت را جهت قسمتي از متن و يا همه متن تنظيم كنيد و به همين ترتيب چاپ كنيد.
البته اكسس حالت Justify را پشتيباني نمي كند (تا جايي كه من اطلاع دارم)
در ضمن براي نوشتن به زبان فارسي حتما جهت نوشته را Right to left تنظيم كنيد

royasaz_bam
یک شنبه 27 شهریور 1390, 11:34 صبح
با سلام فکر میکنم گزینه text format داخل اکسس 2002 نباشه مخواستم بدونم نمونه را داخل 2007 اصلاح فرمودید

hghb57
یک شنبه 27 شهریور 1390, 14:36 عصر
با سلام فکر میکنم گزینه text format داخل اکسس 2002 نباشه مخواستم بدونم نمونه را داخل 2007 اصلاح فرمودید

من با اکسس 2007 کار می کنم
75440

royasaz_bam
یک شنبه 27 شهریور 1390, 23:16 عصر
من با اکسس 2007 کار می کنم
75440

بله این گزینه داخل 2002 نیست و از امکانات 2007 است گویا باید به فکر ارتقا باشم باز هم ممنون که به این خوبی برام وقت گذاشتی اگر در مورت حالت justify یا همردیفی اطلاعی پیدا کردی ممنون میشم عنوان کنی

dadsara
دوشنبه 28 شهریور 1390, 08:09 صبح
سلام
شما یک راه دیگر دارید ، و آن اینکه متن خود را تایپ کنید و باقی کارها از جمله تراز کردن ، راست چین ، چپ چین ، فونت و اندازه آنرا به نرم افزار دیگری از مجموعه آفیس بسپارید
ابتدا متغیرهای خود را تایپ کنید سپس آنرا با استفاده از یک کلید به محیط Word بفرستید ، قبلا در Word برای نامه خود قالب تهیه کنید و متغیرهای خود را داخل آن بریزید
جهت درک بهتر موضوع توصیه می کنم در همین سایت جستجو کنید نمونه های کامل و کاربردی موجود می باشد

royasaz_bam
سه شنبه 29 شهریور 1390, 02:35 صبح
عزیز جان برادر ممنونم از راهنمائیت من از مبتدی کمتر با کمک و راهنمائی های شما دوستان یک برنامه هوشمند ایجاد آگهی تاسیس شرکتها برای اداره ثبت اسناد شهرمان نوشتم و حدود یک ماه است که با اسباب مزاحمت برا شما استید محترم این برنامه را به پایان رساندم اما در آخرین لحظه متوجه عدم پشتیبانی حالت همردیفی اکسس شدم و بنا به همین دلیل برنامه من معلق ماند البته راهای مختلف انتقال به ورد را امتهان کردم ولی بدلیل استفاده از اعداد و تاریخ با ممیز در نامه هنگان انتقال تاریخها و شمارههای دارای ممیز بهم میریزند و وغیر از این متون فارسی منتقل شده به ورد دارای مشکلات زیادی جهت قالببندی میباشند که بکل از خیر این راه گذشتم ولی با این حال تجربه بسیار ارزشمندی با شما دوستان و اساتید بود و در صورت عدم قبول برنامه توسط اداره ثبت به دلیل یاد شده آنرا که واقعا برنامه کامل و هوشمندی و بهترین تجربه من در برنامه نویسی می باشد را در اختیار دوستان میگزادم البته اگر قابل داشته باشد . شایان ذکر است که کامل بودن و هوشمندی برنامه تنها به کمک و راهنمائی های ارزشمند شما اساتید و دوستان این سایت بوده که تجربیات گرانبهای خود را این چنین در اختیار دیگران میگزارند و این واقعا جای بسی تشکر قدر دانی از مدیران سایت و اعضا را دارد به امید ادامه هرچه بهتر فعالیت این سایت که نگاهی نو را در برنامه نویسی به من هدیه کرد به نحوی که باعث شد تا شرکتی هرچند کوچک را در شهرمان با عنوان شرکت برنامه نویسی رویاساز بم به ثبت برسانم و تاکنون چندین برنامه البته در سطح متوسط را به چندین نهاد و سازمان به مبلغ نه میلیون و یکصدو پنجاه هزار ریال ارائه دهم که این موفقیت را تنها در مدت حدود دو ماه به پشتیبانی و کمک شما دوستان بدست آوردم که این مبلغ و موفقیت در شهر من "بم" قابل توجه میباشد

mehdi_fiz
سه شنبه 29 شهریور 1390, 18:37 عصر
سلام دوست عزیز
شما برای این کار از گزینه text aglin مقدار Distribute استفاده کنید
فقط اشکالش اینکه خط آخر اگه 2 حرف هم باشه تا اخر میکشه
موفق باشید