PDA

View Full Version : سوال: نحوی ایجاد یک forum

rezvanbaztab
سه شنبه 22 شهریور 1390, 14:52 عصر
با سلام
من یه پروژه با ASP.net نوشته ام و حال می خاستم یک تالار گفتگو در سایتم داشته باشم برای این کار من باید
ه کاری انجام دهم

لطفا منو راهنمایی نمایید نیاز فوری

smm2006sh
سه شنبه 22 شهریور 1390, 15:22 عصر
سلام دوست من
من از یه پروژه ای که آقای صابر فتح اللهی عزیز و گرامی برای کلیه کاربران گذاشته(که بازم اینجا جا داره من از این همه سخاوت ایشون تشکر کنم) استفاده کردم ، واقعا پروژه ای کامل و آموزنده ای است و تالار گفتمان هم در اون پروژه کار شده و برای اموزش واقعان کامله .
اینم لینک اون
http://barnamenevis.org/showthread.php?124503-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86

موفق باشی:لبخند:

rezvanbaztab
سه شنبه 22 شهریور 1390, 15:23 عصر
چرا هیچ کی جواب سوال منو نمیده مگه اینجا کوفس

rezvanbaztab
سه شنبه 22 شهریور 1390, 15:24 عصر
آقا خیلی ممنون
ببخشید عصبانب شدم

rezvanbaztab
سه شنبه 22 شهریور 1390, 17:40 عصر
ببخشید این خیلی پیشرفته اس خودش یه پروژه اس من یه چیزه ساده میخام که در حده یه کمپوننت باشه و بتونم توپروژه ام استفادش کنم

ممنون اگه جواب بدید

اوبالیت به بو
سه شنبه 22 شهریور 1390, 23:47 عصر
سلام

یک جدول به نام ContentTypes با فیلد های ID و Title بسازید و وقتی ساختید 2 رکورد درون اون با این محتوا ثبت کنید:

رکورد شماره1: ID=1,Title=Forum
رکورد شماره2: ID=2، Title=Topic
رکورد شماره 3: ID=3, Title=Post

یک جدول به نام Contents با این فیلد ها ایجاد کنید:
ID, ContentType_ID,ParentID,CreatedBy,EditedBy,Created Date,EditedDate,Title,Body و حالا هر فیلدی که فکر می کنید ضروری هست. در ادامه فیلد CreatedBy و EditedBy وصل میشه به جدول کاربران شما و فیلد ContentType_ID به جدل ContentTypes شما وصل میشه.

حالا شما در صفحه اول Select میزنید با این شرط که اونهایی که ContentType_ID اونها برابر 1 یا به صورت قراردادی خودتون تعیین کنید که اونهایی که Forum هستند. وقتی کلیک روی هر Forum میشه با QueryString کد اون صفحه رو منتقل کنید و صفحه رو تغییر بدید (یا درهمون صفحه) و این بار Select بزنید روی رکوردهایی که ParentID اون ها برابر اون مقدار کوئری استرینگ هست.

rezvanbaztab
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 11:44 صبح
ببینید تالار گفتگویی که مورد نیازه منه فقط میخام نام کاربری و محل سکونتشون نمایش داده شود
مثه تالار گفتگو سایت برنامه نویس هس که مثلا میرن یه موضوعی رو انتخاب کنن و بیان در موردش نظر بدن
تا حدودی مثه همین سایت برنامه نویس

smm2006sh
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 13:44 عصر
سلام
پروژه ای که از اقای فتح اللهی هست ! را که دانلود کردی ؟؟؟؟
یه فولدر داره که توی اون بانک مورد نیاز برای این انجمن را تعریف کرده و قسمتهای مختلف اون را توضیح داده . اون را که خوندی به خیلی از سوالاتت میرسی و بیا یکی یکی اون فیلد ها را برای بانکت بزار و طبق اون پیش برو ، باور کنید خیلی زود تر از این به جواب میرسید که بخوای همینجوری بشینی تا توی پست ها برات کامنت بزارند. اگه به جوابم برسی وقتت خیلی از بین میره .:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:

بازم سوالی بود ما در خدمتیم

smm2006sh
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 15:35 عصر
ببینید تالار گفتگویی که مورد نیازه منه فقط میخام نام کاربری و محل سکونتشون نمایش داده شود
سلام دوست من rezvanbaztab
بازم گوش به حرفم ندادی .اما خوب

شما میخوای تالار گفت گو بسازی در قدم اول باید وقتی کاربری وارد بخش فروم شما میشه باید یه سری موضوعاتی را مشاهده کنه (مثلا تالار asp ,یا تالارSql و ...) که خود این تالارا باید یه بانک اطلاعاتی جدا داشته باشند (که شامل نام تالار و توضیحاتی درباره اون هست)مثل این (http://forum.how2learnasp.net/)تالار . تالار شما حالا یه سری موضوعاتی را در داره دیگه(مثلا در تالار asp کنترل های وب (http://forum.how2learnasp.net/ShowForum.aspx?Code=4) ،اعتبار سنجی فرم های وب (http://forum.how2learnasp.net/ShowForum.aspx?Code=5) و. . . البته اینا موضوعات کلی هستند اگه بخوای میتونی یه پله دیگه بری جلو و یه جدول دیگه برای اینام درست کنی) موضوعات اون هستند که اینم یه جدول جداگانه برای گروه مقالات وجود داره.که شامل اون قسمت هایی که نیاز داری است(اون دیگه دست خودت هست).بعد از اینکه اینا را انجام دادی.میره سر اون موضوعی که حالا توی تالار باید روی اون بحث کرد:تشویق::تشویق: