PDA

View Full Version : سوال: مشکلات در مورد سطح دسترسی کلاس

oliya24
سه شنبه 22 شهریور 1390, 15:57 عصر
سلام و خسته نباشید
دوست عزیز من به این مشکلات برخوردم
1:سطح دسترسی برای کلاس که به صورت زیر میباشد رو نمیدونم کی و چه موقع استفاده کنم مثلا من نمیدونم کی از public -private-protected,friend,..استفاده کنم
2:پیش بارگزاری متد یعنی چی ؟؟
3:قطعه کدی که برای اضافه کردن خواص به کنترل و اضافه کردن خواص اضاف شده به جعبه خواص استفاده میشه رو میشه به من بدید و اگر هم زحمتی نباشه توضیح بدید که چطور این دستور کار میکنه
4:از تمام زحماتی که میکشید و به ایمیلها و پستهای اینجانب جواب میدید بسیار متشکرم اقا بهزار گل
ب.م:تشویق:

Behzad_MCP
سه شنبه 22 شهریور 1390, 17:04 عصر
دوست عزیز سطح دسترسی ها بارها تو همین سایت بحث شده دربارش میتونی اونهارم بخونی شاید توضیحات دوستان هم کمک کنه ولی من هم به زبون ساده اینجا میگم
ببین همون طور که از اسمش معلومه سطح دسترسی یعنی متغیر ، متد ، کلاس ، یا هر چیزی که تعریف میکنی در لحضه تعریف سطح دسترسی اون را هم مشخص میکنی با همون کی ورد ها که خودت گفتی مثلا :

Public Class Car
Public aPublic as string
Private aPrivate as string
Friend aFriend as String
End Class

حالا میبینی که 3 تا متغیر تعریف شده متغیر Public : اگر از کلاس car یک اینستنس بگیریم میتونیم از این متفیر استفاده کنیم همه جا بدون محدودیت ولی از متغیر Private نمیشه فقط تو خود کلاس میتونیم ازش استفاده کنیم و از متغیر Friend در کلاسهایی که از کلاسمون Inherites میکنن میتونیم استفاده کنیم توجه داشته باش که تو کلاسهای Inherit شده متغیر Private نشون داده نمیشه یعنی دسترسی نداره
امیدوارم که تونسته باشم مطلبو بیان کنم

Behzad_MCP
سه شنبه 22 شهریور 1390, 17:23 عصر
2:پیش بارگزاری متد یعنی چی ؟؟
منظورتو نمیفهمم اگه میشه انگلیسیشو بگو

3:قطعه کدی که برای اضافه کردن خواص
میفرستم به ایمیلت

oliya24
سه شنبه 22 شهریور 1390, 19:58 عصر
سلام مرسی دستت درد نکنه اقا بهزاد من رو همین طور داری مدیون خودت میکنی
در مورد کلمات انگلیسیشون این میشه
بیش بارگزاری:overload
جایگزینی:override
سایه:shadow
اینها رو منظورم بود نمیدونم چه کاربردی دارن و در کجای کلاس استفاده میشن
اقا بهزاد جدا دستت درد نکنه که وقت میزاری من فقط میتونم بگم کوچیکتم
دمت گرم

Behzad_MCP
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 17:03 عصر
دوست عزیز از Overloads زمانی استفاده میکنیم که میخواهیم یک متد را با پارامتر های دیگری بنویسیم فرض کن یک متد داریم با 2 پاراکتر ورودی به نام Calc حال میخواهیم یه متد دیگر با همین نام بنویسیم ولی پارامترهاش فرق میکنند پس از Overloads استفاده میکنیم مثلا متد MessageBox.Show رو نگاه کن ببین چند تا OverLoad براش نوشتند
از Overrides هم در کلاسهای اینهریت شده استفاده میکنیم وقتی میخواهیم متدی که در Base Class نوشته شده یه کار دیگه انجام بده
Shadows نیز در کلاس اینهریت شده متد BaseClass را پنهان میکنه